
Turna triglavska magistrala d1
Moker tezek sneg na celotni turi. Zelo slabe razmere za smucat.

Moker tezek sneg na celotni turi. Zelo slabe razmere za smucat.

Parkirali pri gondoli in stopili na smuče. Vse do vrha najvišje postaje-Šija se pride brez prekinitev.Lep dan, dobra družba, dobro vreme (z nekaj saharskega peska) in pivom na Orlovih glavah. Peš sva se iz doline odpravila Rado in Peter. Ostali pa so se švercali z gondolo.

Spremenljive razmere, vršni greben južen, nižje skorjaste požledenele plošče in nabit napihan sneg


Glede na današnje lepo vreme in potem napovedano poslabšanje je bilo v bajti govora, da je tole pa dan D in da je potrebno slediti enemu od dveh konceptov - konceptu razgleda ali konceptu dolge ture. Sedem se nas je odločilo za koncept razgleda in vulkan na severu polotoka Lyngen se je zdel primeren

Ja - pri nas imamo na dolenjskem imamo samo še tale sneženi jezik umetnega snega na smučišču Gače. Bolje kot nič :)

Lepo nedeljsko pohajanje po prijaznih karavanških planinah - tako bi lahko na kratko opisal turo. Z Urošem sva štartala s sankaškega cilja (Savske jame) in zložno pridrsala vse do vrha. Pot je bila še v celoti zvezno zasnežena. Upala sva na pomladni putrček, a nama je južni veter prekrižal načrte. S

Po petih letih ponovno v Lyngen Alpe. Razmere so precej drugačne, kot so bile takrat - tokrat je tu zelo toplo, celo topleje kot je trenutno na sončni strani Alp in pričakovanja pred prvo turo niso bila visoka. Pršiča seveda ni več, upali smo le, da ne bo preveč ledeno. Že zjutraj je bilo precej top

V zimsko mrzlem in že skoraj dolgočasno jasnem jutru sva odšla izpred hiše v še zaspani Fužini, prek polja v vedno bolj hladne Voje, v supergah, light and fast, po strmi vlaki in potem po staroveški poti na Grintovico. Tam končno na sneg, najprej v pancerje, na smučke in po dobrih stotih višincih na

Nekako pričakuješ, da bo na južnih flankah na katere z neba brez oblačka pripeka srednjemarčevsko sonce ob prijetnih -3 na 2500 m vsaj popoldne sneg malo (če ne celo preveč) odjenjal. In sem se zmotil tako kot verjetno še kdo. Pa sem to že nekajkrat opazil.... Sonce nažiga, vendar v nedeljo je bila

Štartam zjutraj iz "mrzle" Planice (-8°C). Občutek mraza hitro mine, ko se ogrejem. Sledi prijeten vzpon, ki ga na višini okoli 1500 m prekine mrzel, močan in neprijeten veter, ki je vztrajal do bivaka, naprej pa na srečo ne. Za vzpon nisem potreboval srenačev. Sledi samo še spust, ki ni razočaral.

Je bilo potrebno enkrat pogledat, kako zgleda Suho ruševje v lepem vremenu in v pomladnih temperaturah. Prečnica od Zelenice je za vzpon še povsem ok za neprekinjeno napredovanje na smučeh, nazaj grede pa to ne gre več. Ali se je bolj smiselno spustiti na ex smučišče in se vzpeti po njem tistih neka

Nad Pecolom se še vedno da turno smučati tudi za nealpinistično navdahnjene. Midva sva šla v soboto na Škrbino nad Cijanerico, kjer je snega (še) dovolj. Vzpela sva se z derezami in cepinom, psihično močnejši od naju so to zmogli tudi na smučeh. Vsega skupaj nas je bilo na škrbini ali pod njo manj k

No, če kdo slučajno misli, da je DLK (Društvo ljubiteljev Koble) samo muha enodnevnica, se hudo moti. Danes se je v lepem sončnem vremenu ponovno zgodila društvena invazija na Koblo. Še več; globalna in kozmična popularnost društva je poleg nepregledne mase simpatizerjev privabila v svoje vrste novo

Ko se je vodstveni del DLK odločil ponoviti sobotni naskok na Koblo, se člana DLK ob 11. uri zaženeta z Rudnega polja, ki kljub nedelji, ko se tu običajno tre nebroj turistov, ponuja sila spokojno podobo, proti Konjščici. Prečka nad planino je že toliko kopna, da gresta Ž&M po njej peš, prijetno pa


Ko sva brez domišljije in se nama kaj prida ne da, se zategneva na Nevejo. Izgovor imava za ta vikend načeloma sicer zelo dober, da je treba izkoristiti sonce&sneg na južnih pobočjih, dokler cesti nad Nevejo še smučarsko vztrajata ... pa še tako strašno lepo je na Poliških Špikih. Danes je cesta po


Od Jureža takoj na smuči in tako do odprte koče!Toplo,zunaj kar močan veter,mrzlo pivo.Stregli so pa vse ,kakor poleti.Tudi ljudi polno.Izgleda ,da se je kar prijelo-pohvalno.Po rehidraciji še na vetrovni vrh in smuka po odlični podlagi do avta.

Rad zapišem, da sem od zadnejga smučanja v Vrtači konec februarja obiskal področje Begunjščice večkrat. In to vedno v dobrih do odličnih razmerah. Kljub pomanjkanju snega, je dobrim razmeram v prid predvsem mraz in senca. Sneg se je predelal v "grifig" podlago, mestoma se celo najde puhc. Včeraj pop