
Pohod na Galetovec
Živjo,pa še nekaj sobotnih utrinkov iz Galetovca nad Bohinjsko Belo.Lep pozdrav,Vinko
Kronološki pregled vseh novic

Živjo,pa še nekaj sobotnih utrinkov iz Galetovca nad Bohinjsko Belo.Lep pozdrav,Vinko

Živjo, pošiljam nekaj utrinkov iz pohoda z mladimi planinci na Sv. Urban nad Mariborom. Lep pozdrav, Vinko

Vabimo vas, da se nam 2. aprila pridružite na planinskem izletu na Ribniško kočo na Pohorju (1507 m n.m.). Od koče se odpira pogled na najvišje pohorske vrhove. Vidimo lahko bližnji Jezerski vrh, greben Pohorja in del dravske doline z … Beri naprej →

Prav na današnji dan smo urine kazalce premaknili za eno uro naprej in v Vremski dolini je bilo zjutraj zelo mrzlo, morda stopinja pod ničlo. Kljub temu pa je sončen dan na pohod privabil kar sto pohodnikov. Med njimi je bilo veliko mladih planincev iz Osnovne šole Dutovlje skupaj s starši in mentor

goričko se vedno rad vračam … ker ponuja pestro in ne preveč zahtevno kolesarjenje seveda je vse relativno … a tudi kak meter potiskanja kolesa [...] The post Na first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

V soboto, 26. marca 2022 smo skupaj s člani Planinskega društva Poloma iz Sladkega vrha prehodili 1. polovico njihove slikovite Šentiljske poti. Iz Domžal smo krenili že malo po 6. uri, da smo pravočasno prispeli na naše izhodišče v Šentilju. Na pot smo se podali ob vodstvu domačina Rajka, markacist

V nedeljo, 27. marca 2022 je v Logu pri Brezovici potekala 2. tekma zahodne lige. Društvo za razvoj plezalne kulture je zastopalo kar 18 tekmovalec. Preberi kako so se odrezali! :) The post POROČILO Z 2. TEKME ZAHODNE LIGE (27. MAREC 2022, Log pri Brezovici) appeared first on Plezalni center Ljublja
Hecna zimska sezona s precej borno količino snega, ki pa se je v drugem delu raztegnila in odebelila kar nekaj zamzrnjene vode. Po potapljanju v Stiriofobiji smo se Luka, Rok in jaz odpravili še v Centralca, ki je bil dobro narejen, predvsem pa brez odvečnega zamakanja za vrat in za nogavice ter v č

Na podelitvi nagrad za PGT ligo v Gaberjah je na odru za zmagovalce že osmič stala Mihaela Tušar. Takrat nas je vse skupaj povabila in nas nagovorila, da naj enkrat za spremembo pridemo mi k njej ( in ne le obratno- ona vedno k nam) na Cerkljansko in se pridružimo pohodu, kjer bomo lahko malo

Škrbina med Letterspitze (2463m) in Steinwand (2526m) (27.marec 2022) Cilj tokratne ture je ista dolina kot pred enim mesecem. Ob 4h zjutraj se zapeljemo v Avstrijo, v ziljsko dolino. Kot običajno preko prelaza Monte Croce do vasi Klebas. Za vasjo levo navzdol čez reko Ziljo, proti zaselku Obergail

Triglavska magistrala je večdnevna hoja na smučeh, ki vključuje tudi nekaj smučanja in veliko lepih razgledov... Prvi dan smo imeli smolo in od napovedanega sonca ni bilo nič. Smuka zanič - od klože, ledenih površin in predirajoče se skorje. Ampak dan mine in Dom na Komni z vsem udobjem, ki ga nudi,

Sejem Alpe Adria je največji sejem v Sloveniji na področju turizma. Tokratni sejem je imel poudarek na zelenem, aktivnem turizmu, zato smo se tem raje prijavili in izkoristili možnost predstavitve našega Domžalskega doma na Veliki planini. Planinska Zveza Slovenije namreč v ta namen odstopi planinsk

Sončno, toplo, brez oblačka. Po ogledu nedeljskega Planiškega praznika pod Poncami sem si zadal 2 turno smučarska cilja: na Ciprnik iz Podkorena ter po Planiški velikanki. Najprej sem se odpeljal do Podkorena in se levo od FIS veleslalomske proge vzpel proti vrhu Vitranca. Na smučišču je šlo super,

Vreme sončno, brez oblačka, v spodnjem delu toplo, zgoraj mrzlo. Po imenitni Planiški ekipni zmagi naših Orlov sva se z očetom s turnimi podala iz Planice v Tamar, jaz pa še nato naprej proti Kotovemu sedlu. Veliko gledalcev je hodilo po poti, tako da je bilo steptano od stopinj vse do koče v Tamar

V soboto sva šla preverit stanje v Vrata, kjer je že skoraj pomlad, čeprav še ni pravih pomladanskih razmer – takšna je pač ta letošnja zima. Cesta je kopna do Peričnika, a je tudi naprej več kopnega kot snega, tako da je treba nekaj kilometrov peš in nato na smučeh skozi gozd do širnih smučiš

Tudi Logarska dolina ni ostala pozabljena.V družbi hčera,zetov in prijatelja smo se danes od doma planincev povzpeli do Savinjskega sedla.Razmere za hojo navzgor zelo solidne,smučanje navzdol po gnilcu pa poleg užitkov tudi za noge malce utrujajoče.Prismuča se pa zaenkrat še brez problemov do izvira

Pregovorno Konjičani ne morejo videti Drameljčanov zaradi njihove prelepe Konjiške gore, ki jim zastira pogled... The post Na obisku pri sosedih first appeared on Planinsko društvo Slovenske Konjice.

Super razmere za se tako majhno kolicino snega.Na vzponu 100 m kopnine na spodnji precki,ki pa na spustu proti Zavrsnici nic ne zmoti.Ko sva pri sla iz gozda sen se odlocil da se drziva skrajno levega kraka vzpona.kar se izka ze za odlicno izbiro vse druge grapce so preozke za lep vzpon.Sneg proti v

Izhodišče za turo na Silbereck je isto kot za turo na sosednji (vzhodno) Oblitzen. Torej, v St. Michaelu im Lungau je potrebno zaviti levo za Zederhaus, po kakem km izven kraja je levo smerna tabla za vas Muhr (10 km). Izredno lepa dolina se le blago dviga, skozi vas Muhr se zapeljemo do zaselka Unt

Kljub pozni uri - štartava in tudi izpod vrha odsmučava konkretno zadnja - so bile razmere prav fajn. Ni bil sicer perfekten firn, bila pa je perfektna in fajn smučljiva čoftica od ski depoja vse do avta. Snega je v teh koncih še presenetljivo veliko, le tik pod ski depojem je en kratek kopen odsek,