Zasedenost bolderja na OŠ Koroški jeklarji
Tekmovalci bodo imeli treninge na bolderju vsak ponedeljek od 14:30 do 18:30 in vsak četrtek od 14:30 do 17:00. V tem času na bolderju ni mogoče plezanje. Hvala za razumevanje.
Kronološki pregled vseh novic
Tekmovalci bodo imeli treninge na bolderju vsak ponedeljek od 14:30 do 18:30 in vsak četrtek od 14:30 do 17:00. V tem času na bolderju ni mogoče plezanje. Hvala za razumevanje.

Snega na pobočju Penzelberga, kjer je izhodišče ture je na sončnih travnikih sorazmerno malo. Na križišču, nekaj 100 metrov naprej od cerkve sv. Benedikta, kjer je parkirišče, pa je precej bolje - takoj stopiva na smuči. Cesta do planine Winklernalm je še lepo zasnežena, le na bližnjicah, ki sekajo

  Cela večnost je minila odkar smo v naših krajih videli kako snežinko. Imamo pa srečo, da je bila pred tem pošiljka obilna, še bolj pa, da temperature omogočajo, da se sneg obdrži. Priča smo celo fenomenu, da so razmere za smuko vedno boljše. Tam, kjer so. In to je predvsem okolica Zelenice. J

Jutranja dilema med "dolgočasno" Struško in popravljanjem sobotnega umetniškega vtisa na Krvavki, se je kaj hitro nagnila v prid slednjega. Tokrat iz Križovca, lagodno na smučeh do konca ceste oz. še malo naprej. Grabne pod Malo Golico je po markirani poti najlažje prečiti peš in ko so bile smuči en

Ta teden malo drugače kot sicer. Pogledati je bilo treba kje, če sploh kje, je še sneg. Iz Lesc smo tako naredili krog s Cessno od Lesc, prek Julijcev do Portoroža, Rijeke in nazaj. Kotovo sedlo, Krnica, za Akom,.. tam je še nekaj belega. Očitno pa s Pecolom ne bo nič ta teden. Počakajmo na novo po

je bilo eno od vprašanja v zadnji Tarči, ki ga je izustil eden od politikantov, ker, da ga obdržimo pač baje moramo dvigniti plače zdravnikom. Ob enem beremo, da zdravniki, pa jaz vem da ne vsi, v teh časih kopičijo enormne zaslužke, ob enem tudi vemo, da taisti zdravniki v času, ko naj bi del

3/4 po smučišču, zadnja četrtina vzpona spihano in na mestih skale (Rosskogel). Spust proti Oberhuttensattel po 10 cm napihanega snega (razen zgornjih 100m). Nato po dolini več snega (položno - potrebno večkrat potiskat). 1/2 vzpon proti Tauernhohe po gozdni cesti, nato nekoliko bolj strmo. Na celot
Do srede, 23. februarja se zbirajo naročila za puloverje AO Kranj 2022 – alpinisti editon. Na voljo sta dva puloverja:1. MOŠKI MODEL pulover B&C Organic Hooded BLUE FOG  ČRN tisk mehek od znotraj, nekoliko kvalitetnejši material, dva razdeljena žepka, pulover je nekoliko manjših veli
Ker bo sneg vztrajal še nekaj časa, led pa menda ne toliko, sva z Metodom izkoristila soboto za malo ledne telovadbe pred kosilom. Firbec me je matral kako je v skrajno levem slapu, kjer še nisem bil. No, pa tudi … Beri naprej → The post Led pod Prisankom first appeared on AO Jesenice.

V nedeljo, 20. februarja 2022vabimo na izlet na Blegoš, 1562 m Odhod z osebnimi avtomobili bo v nedeljo, 20. februarja 2022, ob 5.30. uri izpred železniške postaje v Poljčanah. Povratek je predviden do 19.30. ure.Hoje bo 5-6 ur. Okoli 1200 m višinske razlikeLasten prevoz, ob upoštevanju COVID omeji
Že iz doline se vidi, da je veliko ledu in da je lepo rejen, ampak videz pogosto vara. Z Markom Volkom in Samom Supinom smo v nedeljo, 13. 2., želeli izkoristiti krasen mrzel dan in smo tudi ga, ampak ne čisto tako, kot smo načrtovali. Moja želja je (kot še marsikatera) še vedno želja, saj […]
Je del zahodnega Kozjaka kjer so še vrhovi Košenjak 1521 m ki je najvišji sledijo pa še nekateri vrhovi nad tisoč metrov kot so Kozji vrh 1383 m,Koboltov vrh 1255 m in Primož 1038 m.Na vrh vodi več označenih poti jaz sem izbral pot ki se začne v Radljah ob Dravi. Vozilo parkiram v bližini dvorca Radlje in se usmerim na pot kot mi kažejo markacije.Pot gre najprej po cesti višje pa se usmeri v gozd pa spet malo po cesti in po gozdni poti je v kombinaciji cest in poti po gozdu.Meni je osebno zelo všečna in ne razočara saj postreže s prijetnimi razgledi.Do vrha je uradnih 2 uri in 40 min pa sem…
Uroševa grapa, IV/I-II 250 m - Nad Šitom glava, 13. 2. 2022 V nedeljo, 13. februarja, se odpravimo v smeri Vršiča in naprej proti Uroševi grapi. Gre za izrazito grapo v južni steni Šitne glave. Dolga je cca 250 m, težavnost (IV/I-II) pa je zelo odvisna od snežnih razmer v sami grapi. To zimo je v naših gorah snega bolj malo. Če primerjam z lansko, pa mirno lahko rečem, da ga je le za vzorec. A zime še ni konec in lahko se zgodi, da se bodo razmere močno spremenile. Torej izhodišče na Vršiču in potem proti Slemenovi špici. Seveda to je smer v katero gremo. Ne hodimo prav dolgo, ko že skrenemo…
Gorski športi | Na evropskem prvenstvu v tekmovalnem turnem smučanju v Boi Taullu v Pirenejih je bila v soboto, 12. februarja, na sporedu posamična tekma, nov izziv za slovenske tekmovalce, ki so se znova dobro borili in si na zahtevnih progah z veliko preobrati prismučali dobre uvrstitve

Uroševa grapa, IV/I-II 250 m - Nad Šitom glava, 13. 2. 2022V nedeljo, 13. februarja, se odpravimo v smeri Vršiča in naprej proti Uroševi grapi. Gre za izrazito grapo v južni steni Šitne glave. Dolga je cca 250 m, težavnost (IV/I-II) pa je zelo odvisna od snežnih razmer v sami grapi.To zimo je

Spoiler alert. Nisva smučala z vrha, da se ne bo kdo prezgodaj veselil, kako bo krasno smučal ... Mišljeno je bilo kot sprehajalna tura, da greva malo pofirbcat, kakšen je pristop z Ridovca (800 m) po grabnu Hude jame do žlebu Hude jame. Cesta v celoti zalita, na 1130 m zapustimo cesto in po krajšem
Po dolgem določevanju datuma ter nekaj skupno pretečenih trailih, se z Andrejem Juvanom končno dogovoriva za zimsko plezarijo 12.2.2022. Andrej, ki že ima veliko izkušenj z zimskimi smermi ter slapovi me povabi na Jezersko. Cilj sta tako Teranova smer v… Preberi več →
Po vplezavanju v ledenih trojkah Logarske in Vršiča je bil že skrajni čas za kaj malo bolj resnega, preden pomlad odnese led, zato se s Tanjo odločiva za nedeljsko turo do Slapa pod Belim stebrom v Logarski. Od daleč izgleda… Preberi več →
V petek mi Neža napiše, če grem plezat v Italijo in nisem dosti razmišljal, saj kaj češ lepšega kot plezanje na lepo soboto v odlični družbi. Sobota štart ob 5:00 in že se peljemo via Val Saisera. Na cilj pridemo ravno, ko se začenja daniti in vse kaže da bo res lep dan. Nič kaj […]

Kaj v prevodu pomeni ime našega cilja, nam je kapnilo šele na sedlu pod vrhom, ko smo poklepetali z eno