
Šaleška planinska pot sedmič: Huda luknja‒Ramšak‒Dom na Paškem Kozjaku + Špik
800x600 Normal 0 false false false X-NONE X-NONE
Kronološki pregled vseh novic

800x600 Normal 0 false false false X-NONE X-NONE

Parkiramo na koncu Srednjega vrha in nataknemo smuči že kar na gozdni cesti. Cesti ni videti konca in za ogrevanje poskrbi še nekajkratno prečkanje potoka ter izogibanje smrekam. Visoke temperature so poskrbele za uspešno nabiranje kondicije, posebej ovinek na Tišlerico, ki je le še podžgal željo po

Lep pozdrav vsem skupaj. Lajnar, Slatnik in Možic so trije prav prijetni kuclji za sprehajanje (s smučmi ali brez) nad Soriško planino. Če so razmere ok in volja velika, se lahko na seznam doda še Šavnik in Dravh, da je mera polna. No, tako nekako sem razmišljal in za moje pokoronsko nabiranje kondi

Lep pozdrav vsem skupaj. Lajnar, Slatnik in Možic so trije prav prijetni kuclji za sprehajanje (s smučmi ali brez) nad Soriško planino. Če so razmere ok in volja velika, se lahko na seznam doda še Šavnik in Dravh, da je mera polna. No, tako nekako sem razmišljal in za moje pokoronsko nabiranje kondi

V Dovjah proti Ravnem ceste oziroma prostora zaradi obilice adrenalina želnjih pohodnikov in turnih smučarjev kaj hitro zmanjka in pot pod nogami je do vrha nanesla dobrih 1100 višincev.Nekih hudih smučarskih preseškov včeraj iz vrha do Rožce zaradi težkega snega ni bilo,po cesti,ki je ostala trda p

Štartala sva 7.50 iz Planice pa sva od gozda navzgor naštela že okoli 30 smučarjev, za nama pa jih je bilo še vsaj enkrat toliko. Špura je do križišča za Kotovo sedlo in ozebnik dobro narejena, mestoma malo drsi. "Stopnice" v ozebniku omogočajo hitro napredovanj. Na sedlu na soncu se je martinčkalo

Po daljšem pregovarjanju "kako, kam in ali sploh?" ki se je zavleklo iz jutra v dopoldne, se odločiva pogledat, kaj se dogaja na Vršiču. Cesta je splužena in normalno prevozna, na vrhu pa kljub pozni uri (11:30) vsega skupaj 5 avtov. Plan je bil preveriti stanje v grapah v Grebencu in Mali Mojstrovk

Kjer je volja, tam je pot. In če je poleg skoraj povsem kopne poti še kaj od smuke, je tej raboti predana kompanija povsem zadovoljna. Sedmeroglava karavana smukoturnih navdušencev se od Slaparske vasi zažene v leve gozdnate brežine proti Ženiklovcu in že po nekaj desetih višincih sopenja v gozdnat

V tren-bus-ni (tirno avtobusni) turi sem bolj sledil uri kot špuri, saj je bila vezana na logistiko javnega transporta. Štartal sem na Bled-jezero in nadaljeval z busom na Bohinjsko sedlo. Ob vlečnici in po cesti sem se mimo karavle povzpel na sedlo, spustil pod Možica in po letni poti nadaljeva
Zgodaj zjutraj sva se odpravila proti Gamsovi pod Ablanco. Preden sva zagrizla v samo grapo sva se USTREZNO OPREMILA (vsi vemo o kaki opremi je govora), spila nekaj požirkov vode in še zadnjič preverila sliko smeri. Razmere so bile gnile,… … Beri naprej → The post Ablanca first appeared

O otoplitvi v soboto ni bilo več ne duha ne sluha, mraz in veter sta oblikovala obraz kraljice, taljenje preteklih dni pa je okovalo greben Bukovskih gora v led. Z jutranjega Vogla hitro na Šijo, tam po zakloženem žlebu pod lep žleb, na pogled. Po 50 m pikanja s cepinom in derezami vedno trše klože

Vikend seveda ni za take cilje,,saj je prvi problem seveda do kod z avtom.Tudi tokrat množica željnih adrenalina na Babi ne želi začeti pri gležnjih ,ampak čim višje.Parkiranje ,srečevanje,obračanje ,največ živcev so privarčevali tisti,ki so začeli iz podna.Mislim,da na koncu smo velika večima prišl

Štart v Česnjici. Takoj je zgledalo še dobro in snega za izvoz. Kmalu za ovinkom pa povsem druga slika, zato smuči nesemo do zgornje, glavne ceste. Cesta je na frišno splužena, še od Podstana malo naprej. Vseeno je primerna za hojo s smučmi, le vmes je še ena večja kopnina, za ponovno odpenjanje (ne

Preko Medvodja ter mimo Košutnika se po spluženi (mestoma ledeni/sneženi) cesti zapeljeva še nekoliko naprej od odcepa pod Tegoško planino. Pogledi na kopna gozdnata pobočja niso obetavni. Gozdarji imajo delovno soboto, vendar lepa beseda lepo mesto najde, malo počakava, nato lahko varno prečiva del

Današnji Hruški vrh se je rodil iz prejšnjetedenskega Kleka. Takrat, ko je snega bilo še veliko, sva se mu s "soturašem" zaradi visokih zgodnjepopoldanskih temperatur raje izognila, danes pa skupaj z družbo upala, da bo na njem ostalo še kaj snega. Pogled na J stran hriba je ob jutranjem prihodu na

Zjutraj jo mahneva na Vošco v upanju, da bodo razmere čim boljše.Nekaj razočaranja je bilo, ker je snega kar pobralo. Ampak res krasen razgled na vrhu in frišna domača klobasa sta dala turi pozitivno oceno.Visoka temperatura je naredila svoje, ker je bil sneg precej južen. Smučati se da do višine 13

V soboto, 22. 1. 2022, se dobimo na parkirišču v Šmartnem ob Dreti, kjer krenemo po nemarkirani poti do Lipe (722 m). Pot nadaljujemo po markirani poti mimo svetega Jošta (955 m) do Tolstega vrha (1077 m). Spustili se bomo po nemarkirani poti do planinskega doma Farbanca (702 m). Za vse, ki bodo žel

Tura na Kredarico je dovolj kratka, da res ni nobene potrebe po zgodnji uri. Vendar smo vseeno šli na pot zgodaj, ker smo pričakovali težave s pomanjkanjem parkirnih prostorov. In res je bilo že ob 7. uri zjutraj v Kurji vasi vse polno. S pomočjo 4×4 vozila se da pripeljati do Kovinarske koče.

S pomočjo 4x4 vozila se da pripeljati do Kovinarske koče. Z vsakim višjim avtom pa 500 m pred Zasipsko planino. Si pa je potrebno skopati parkirno mesto. S Kredarice smo odsmučali okrog ene ure popoldne, ko se je sneg ravno toliko ojužil, da je bila smuka čez Kalvarijo zelo dobra - po "spomladanske"

Štartamo pozno od razcepa gozdnih cest. Začuda tam že 4 avti in torej ponovno kidanje parkirnega mesta. Hitro do Planine v Plazeh, pod katero so od lani v nulo počistili vetrolom v Dolu pod Plazmi. Lagodno na pseh do vznožja vršne flanke, kjer so priporočljivi srenači, gre pa tudi peš…:-). Na vrhu s