
‼VABILO - PLEZALNI KLUB MARTINČEK RADLJE OB DRAVI‼
‼VABILO - PLEZALNI KLUB MARTINČEK RADLJE OB DRAVI‼ Vljudno vabljeni ;)
Kronološki pregled vseh novic

‼VABILO - PLEZALNI KLUB MARTINČEK RADLJE OB DRAVI‼ Vljudno vabljeni ;)
V soboto in nedeljo je v Kranju potekala zadnja tekma državnega prvenstva v letu 2021.

Člane obveščamo, da je društvena pisarna v decembru zaprta. Tako ne bo možno ob četrtkih med 17. in 19. urejati planinskih zadev. Za kakršnakoli vprašanja ali informacije smo na voljo po e-pošti pdtolmin@gmail.com ali po telefonu št. 041 743 356. Ponovno vabljeni v januarju 2022.

Slivnica je vrh, ki na severu kraljuje Cerkniškemu jezeru. Vrh s svojimi 1114 m nudi ob dobrem vremenu dober pogled na okoliške vrhove, vse tja do Julijcev ter na Cerkniško jezero, ki se v tem letnem času razliva po Cerkniškem polju. Na vrhu je vpisna knjižica. Časovnica: 2h vzpon, 1h30min sestop, s

10. 9. 2021Manj znan - manj obiskanDanes je čudovit dan. Prav gotovo nisva edina, ki želiva takšne idealne razmere izkoristiti za obisk gora. Hm, kam naj se podava, da ne bi naletela na hribovsko "prometno konico"? Najboljše bi bilo, da poiščeva kakšen manj znan vrh, saj manj znan pomeni tudi manj o

Pa smo še mi začeli sezono. Začeli smo po sankaški progi Savske jame. Gor grede je bila proga na pol urejena, nazaj grede pa je bila že polikana za sankače. Po lepo uhojeni sledi je šlo enostavno, le pod vrhom smo ubrali svojo varianto skozi gozd in še malo vadili gaženje po celem snegu. Razmere so

Na Plesišču in višje je imel veter danes svoj ples. Tako so vrhovi že spihani. Ob gozdu pa se je še našla nedotaknjena belina. Za ruševje je snega še premalo (media.biofit.blog, razmere.si, winsum.ws) Kategorija: Razmere


Danes se mi pa z avtom ni hotelo daleč peljati,pa kaj bi se vozil,saj je treba sfurat tudi domači kucelj.Iz Jezerc mimo Kranjske GRS koče do vrha Krvavca je lepa špura,naprej pa je veter zamedel sledi.Iz Zvoha se še vedno najde kaka flanka pršiča,veter pa je tudi naredil že svoje in napihal sneg,ven

Sem prebrala, da gre za še eno dolomitsko razglednico, za jugozahodni branik Dolomitov pri delitvi, ki ne upošteva Dolomitov onstran reke Etsch/Adige, vsekakor pa za simbol Južne Tirolske in da je vzpon nanj dolžnostna tura južnotirolskih gornikov. Po njem se imenuje celotna skupina, ki na jugu v pr

bi poslušal ene par podkastov, če jim nebi namenil vsaj nekaj malega denarja in jim s tem pokazal, da cenim trud in čas, ki ga namenjajo za ustvarjanje vsebin s katerimi si poslušalci krajšamo čas, širimo obzorja, se nasmejemo in izvemo veliko novega.Tokrat se mi zdi, da je prav, da jih izpost

spet ena v vrsti knjig slovenskih avtorjev. Tokrat je to Jernej Dirnbek, ki je najbrž mnogim bolj znan kot eden od ustanoviteljev in frontmenov glasbene skupine MI2.Gre za komični krimič, kjer sta glavna junaka prišla na tako zamisel, ki je tako nora, da bi v bistvu lahko bila celo resnična. K

Zaradi slabe vremenske napovedi je izlet na Sivko odpovedan! (OPD Koper vabi v nedeljo, 5. decembra na pohod na Sivko (1008 m). Odhod avtobusa bo ob 7.00 uri na parkirišču pred stadionom Bonifika . Pohod je primeren za vse, nezahtevne hoje bo okoli 4.00 ure. Informacije in prijave na sedežu društv

Na terenskem ogledu okolice vhoda in vhodnih delov jame pod Smoganico, dne 15.11.2021, smo skupaj s predstavnikom Zavoda RS za varstvo narave Nova Gorica (ZRSVN) in predstavnikom kulturno- turističnega društva Lom, naključno opazili dve neoznačeni pasti za odlov jamskih živali.

Treba je bilo ponoviti včerajšno turo po novi nočni pošiljki snega. Tokrat v soncu in prašini do pasu. na včerajšno mokro podlago +30 cm na vrhu, je ponoči zapadlo še 20 cm suhega. Popoldanska ura (tura) je bila zlata ura, saj je bila gaz že utrjena in zgornji parking očiščen. Čeprav je bilo že p

Na Pokljuki je po moji oceni ++60 cm snega. Tudi tu je nova pošiljka +20cm padla na staro. Čeprav je bila pozna ura, je ostalo še nekaj nedotaknjene beline. Po spodnjem smučišču je strmina premajhna za lepe zavoje, zato sem na sredini zgornjega prečil skozi gozd na spodnje. (Jutri naj bi potegnili

Za čas svojega življenja ne moreš vedeti ne kdaj, ne kako in ne kje boš umrl, lahko pa veš,kako boš živel in kaj boš počel,le zdrav,cel in vesel moraš biti. Danes sva z prijateljem Mirkom( Čeha),gazila,smučala,pila,jedla,skratka imela se lepo v Bedančevi deželici nad Kranjsko Goro.Na Mojčinem dom

Nedeljsko jutro. Dežuje. Oprema je v avtu. Zajaham konjiča in pripeketam? ,napišem druščini.Razjahaj, gremo po kosilu. Totalna megla je na Velki, sledi odgovor. Na Raku je zima. Cesta na planino splužena, a na njej plundra. Parkirišče je urejeno. Z Mirom zareževa smučino v belino. Tatjana in Irena

Hotunjski vrh je 1107 metrov visok razgleden vrh na nekdanjem smučišču Zatrnik (1971 - 1989 ?) . Več od razgledne table lepe Gorenjske danes opoldne ni bilo vidno. Vseneno pa so bile razmere oz. sneg ravno prave za smuko pod nekdanjo žičnico na omenjeni vrh. Čeprav se na vrh povzpnemo v m

Ni kaj čakati, treba je pogledati , kaj je gor. V dolini je nalivalo na polno , nad Ammbružerjem pa je bila pa že zima. Pri jezercih ga je okoli pol metra , višje 60-70 cm. Na vrhu je prava zima , veter , zameti , teta megla. Vse navedeno odmisliš in na koncu izpade, kar sprejemljiv začetek smuke