Vis-a-vis
Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPri
Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="false" DefSemiHidden="false" DefQFormat="false" DefPri
Kljub zahtevnim vremenskim razmeram smo v petek, 13. januarja popoldan, izvedli tečaj lednega plezanja v Tominčevem slapu. Slap se nahaja v dolini Belega potoka pri Podljubelju. Obdelali smo varovališča v ledu, gibanje in vodenje naveze in tehnike plezanja. Mimogrede smo namestili še novo sidrišče n
Ledene starsti so zbujene. Mraz je ustavil večni krog vode in jo ustavil v času. Za plezalce se ponovno ponuja možnost plezanja po slapovih. Tako je bilo že preplezanih kar nekaj slaopv, od domačih tržiških, do klasik nad Jezeskim, v Bohinju, za mejo, pod Prisojnikom. Glede na napoved pa lahko pri
Po mesecu dni strogega počitka mi je domača zdravnica odredila terapevtski vikend. V soboto sva tako z Urošem (PK Škofja Loka) v Zajzeri splezala slap La Bella Furlana. Zelo lep, v kotu skrit dvestometerski slap je postregel s parimi pikantnimi detajli. Če to nebi bil prvi slap v sezoni bi se nama
Letošnje leto nas zima na žalost še ni razveselila z obilico snega, vendar pa se kljub temu kje v visokih hribih skrivajo odlične razmere, ki smo jih dodobra izkoristili. V zadnjem mesecu leta smo večkrat obiskali Martuljkovo skupino in opravili nekaj lepih tur in vzponov. Sobota in nedelja, 10. in
Konec leta smo AO jevci zaznamovali s neorganizirano skupno turo v Julijce. Poleg Nemške v Triglavu smo bili še a Oltarju, Dovškem križu in na Visokem ter Srednjem Rokavu.Na slednjem sva bila z Martinom (Belharjem). Razmere so plezalno uživancija, čeprav so zelo nevarne in terjajo stalno koncentra
Tokrat smo v zimskih razmerah ponovili Nemško smer s Zimmer- Jahnovim izstopom. Tako poceni sredi zime malokdaj prideš čez steno: z avtom v Vrata, po kopnem do Turnca, po snežnem ledu pod izstop. Zobe pokaže le zadnji, najtežji raztežaj v sicer 700m smeri. Ker smo bili na robu stene relativno hitro
Končno se z Janezom ( Ambrožem) uspeva uskladiti in najin cilj še vedno ostaja Škrlatica. Reklama in internet sta naredila svoje, torej greva še midva. Jutro na tretjem ovinku vršiške ceste naju pozdravi s 5°C . Kar nekaj oblačil hitro roma v nahrbtnik, nato pa v soju čelnih svetilk loviva pot prot
Pregled sezone bo v četrtek, 22.12.2016 ob 18 uri v info centru v Dolini ( stara podružnična šola ). Irena Mrak - Pakistan Nejc Klemenčič - trenutno najboljši skalaš v Tržiču o njegovih podvigih Miha Zupan - Črna gora in posebno dobri vzponi v skali Milan Meglič - Dolomiti in Alpe ( povzetek v
Danes smo z Anžetom in Urošem (oba PK Škofja loka) za rep ujeli razmere v baje novi smeri Klemna in Mateja v Škrlatici. Fanta sta smer splezala nenavezana, nam pa se razmere niso več zdele temu primerne in smo se veselo zihrali čez zgornji del. Skratka perfektno vreme, super smer in pa sestop kot se
Sobota je nakazovala več kot le navaden dan. Skupna tura ni bila izvedljiva zaradi nič kaj ugodne vremenske napovedi. Kljub temu pa vreme ni moglo preprečiti zakjučka alpinističnega leta. Zaključek je bil vse kaj več kot le zaključek. Slavko in Jure sta se po uspešni odpravi v Yosemite javila, da bo
Zadnji foto natečaj je bil na temo možicev. Možic ni le umetno postavljen kup kamenja, je tudi zelo stara oznaka za smer, ki se uporablja po vsem svetu. V nekaterih kulturah imajo možici tudi religiozni pomen. Že v antični Grčiji so bile poti označene z možici, ki so imeli dodaten kulturni pomen. V
Tradicionalno križarjenje na dveh kolesih v kombinaciji s plezanjem na različnih lokacijah Velebita (»Moto Velebit«) se je letos zgodilo že večkrat; z najbolj običajno zasedbo, vsebino in terminom pa je bilo to v prvi polovici oktobra. Jedro ekipe smo sestavljali člani HNMP in Matjaž Jamnik s kater
Tokratne ture se je udeležilo 11 članov našega odseka. Nasmehi na obrazih po dobrih osmih urah so povedali vse in precej prepričan sem, da se ob letu osorej spet vrnemo v te konce. Slavc
Oktobra sva z Juretom Nočem (AO Mojstrana) plezala v Yosemitih. Preplezala sva kar nekaj poči v tamkajšnjih stenah Moje doživetje sem opisal na nekoliko drugačen način v blogu Kdo pa sedi zavašo mizo ? , tukaj pa prilagam tabelo vzponov in nekaj slik za pokušino. @Slavc datum smer stena oce
Pobudnik jesenskega obiska kanjona Paklenice je bil Matija Perko - Janči. Še enkrat je dokazal, da nima zastonj naziva »general« saj mu je uspelo zbrati druščino kar dvanajstih plezalcev. Spoznali smo ga pa tudi v prijaznejši vlogi z predpasnikom in kuhovnico v roki, ko nas je vse dni razvajal z od
Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriori
Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPrior
Končno sem tolk okreval po porodu da sm šu lahko v hribe ;), tko da sva z Urošam (PK Škofja Loka) v soboto šla v Jalovec. Dostop se je vleku bolj kot je pol pokazala ura, sama smer bi bila pa zaradi lepote in odlične skale komot enkrat daljša. Tud zadnji cug ni tolk podrt kot sm si mislu. Na žalost