
Pomladno
Neprekinjena smuka z vrha na jug ni več možna. Pod vrhom bi še šlo, a na flanki zmanjka povezave. Grapi nad in pod Zlatimi vodi sta bili pa danes prav luštni, upoštevajoč poletne temperature pač. Pripelje se še vedno bp do vrat avtomobila.

Neprekinjena smuka z vrha na jug ni več možna. Pod vrhom bi še šlo, a na flanki zmanjka povezave. Grapi nad in pod Zlatimi vodi sta bili pa danes prav luštni, upoštevajoč poletne temperature pač. Pripelje se še vedno bp do vrat avtomobila.

Cesta od Hintere Asten do Sadnig haus je zaprta od 14h do 6h zaradi plazov. (na enem mestu je bila že zasuta, a je narejen izkop). Na parkirišču je bilo 5 avtomobilov. 4 smučarji na istem vrhu. Smuka je bila optimalna med 10,30 in 11h, potem nevarneje. V Winklernu je tabla z jasnim opozorilom o zapr


Danes se je še dalo odpeljat z vrha do vrat avtomobila (ob taktičnem parkiranju ;)), a dolgo to ne bo šlo več. Vrhnja flanka je namreč že močno načeta in tudi danes je to šlo le tako, da sem se držal leve strani južnega grebenčka v vpadnici vrha. Dokaj strmo in atraktivno, točno tu sem smučal prvič.

Ja, doma smo. Čeprav so tile res čudni dnevi, in bi raje bili tam kjer bi morali biti, jih nekako moramo zapolniti (do ene mere seveda). Recimo, da je druženje ožje skupine v naravi okej. Peljeva se do Mosti. Ura pričetka hoje je bila okoli 11. ure. Sonček danes vroč - doma v Dražgošah 15°C, na Mos

Danas na Begunjščico po Šentanskem plazu peš s smučmi na nahrbtniku. Sneg se začne pri bivši srednji postaji Vrtača. Pripelješ pa se z malo previdnosti pred kamenjam tudi malo nižje. Gaz je bila narejena do vrha Begunjščice. Zjutraj je bilo na Šentanskem plazu še trdo, na izstopu, kjer ga dobi dopo

Ko pride resna kriza, je vedno prva žrtev svoboda. Najprej se omeji svoboda gibanja, a vseeno nisva mogla verjeti ušesom, ko sva ob povratku poslušala avstrijski radio, ki je severnim sosedom s ponedeljkom obetal popolno prepoved gibanja, razen v nujnih primerih - celo sprehode (tudi za posameznike

"Zloglasna" smučišča so se preformirala v lušten izolacijski poligon. FIS proga je bila očitno res dobro pripravljena, na strmih delih za naše izmučene cucke ob koncu sezone mogoče celo za odtenek preveč dobro. Vseeno bp do vrha smučišča, kjer sem bil kar malo presenečen, da je bilo nad njim snega z

Parking na Pokljuki, na katerem sem lažje našel mesto za svojega jeklenega konjička oba dneva prejšnji vikend, je dal slutiti, da samoizolacija na kakem Viševniku tokrat ne bo dobro izpadla. Tako smo odvili na Kačji rob in se sprehodili do Velikega Selišnika. Smuka z njega kratka, a zelo sladka, uži

The tour is only skiable from the end of the steep and annoying part in the wood. Snow is decent, and in the parts less exposed to the sun it's actually very good powder. Original plan was to go to Špik, but it was quite warm and the steep, south-facing part on top didn't look very safe (saw a small

Sneg v Šentanskem plazu je bil trd in prepreden s plazovinami, čezenj pa je bilo nekaj centimetrov novega snega. Smuka tako ni bila najboljša, vendar glede na okoliščine, čisto spodobna. Snega zmanjka kakšnih 10 min hoje nad Ljubeljem

Sneg za hojo s smucmi začne takoj ko prideš na iz grmovlja na travnike iz smeri Tminskih Raven. snega je nato dovolj za vse možne turno smučarske cilje tod okoli. na vrhovih 10cm prsica na zmrznjeni podlagi (info od kolega k je bil na Rušnatem vrhu). na pašnikih pa vse sorte sneg. Pihala je mocna bu

Z malce negotovosti, kaj porečejo zagovorniki zapovedi ostanidoma, smo se ob čitanju današnjih Snežakovih novic vseeno opogumili priobčiti svojo turnosmučarsko dogodivščino. Upamo, da nas zato ne zasuje lavina kritik, ki se je jela pojavljati med komentarji. Torej da se maksimalno antivirusno zašči

Skoraj bo pomlad pa sem bil to zimo prvič na Begunjščici. Vreme je bilo lepo, od včeraj je zapadlo nekaj cm snega in treba je bilo preveriti razmere. Najprej peš do izravnave pred srednjo postajo, nato na smuči po servisni cesti in naprej pod centralno grapo. Pot me zanese v grapo Y, kjer se ponekod

Krasna tura: Gor preko Hagener hütte, dol na Feldseescharte. Bilo je zelo lepo. Kljub polnemu parkirišču, je vrh sameval. Do Jamnighüte je danes odpeljal še zadnji taxi.

Danes sva z Anžetom smučala Jalovčev ozebnik. Nisva bila prva...hvalabogu saj je bil vzpon tudi kasneje še vedno naporen. Čez celoten ozebnik je tudi pol metra sipkega snega, ki se melje in sproti zasipava peš gaz. Pod ožino (ki je v teh razmerah zelo široka) je nekaj ostankov starega plazu, ki ga n

Čez Centralno na vrh, po Smokuškem dol. Zgornji del razdrapan od plazu, srednji del skrajno levo pa 10 cm na poglihani podlagi, tako da je bilo veselja. V spodnjem del je treba iskati linije in se da lepo pripeljati do podna. Nato cucke in srenače gor in še enkrat v breg ter smučanje v Centralno, k

Za danes so plani u Avstriji propadli, zato smo se Tomaž, Jože in jaz odločili za Mojstrovko. Na Vršič se pripelješ brez problema, cesta je splužena. Za vzpon po plazu so priporočljivi srenači. Nad Vratcom je začetek poti po grebenu kopen, zato smo smučke nadeli na nahrbtnik in nosili vse do vrha Ma

Sprva sva tudi midva nameravala na Pokljuko, pa naju je Domnovo poročilo premamilo, da greva nekaj še bolj na easy. Parkirišče Soriške planine je vse prej kot samevalo; najprej sva se vzpenjala ob spodnji vlečnici, potem pa po cesti, ki pripelje v dolino zahodno od Slatnika (doslej nisem vedel za nj

Ker ne razumem pointa bombardiranja iz vseh strani z "ostani doma", sploh ko to prihaja od medicinsko vrhunsko usposobljenih (ja sarkazem) kvazi celebritijev ali pa od nekoga, ki na novinarski konferenci trdi, da naj zdrave osebe zaščitne maske ne nosijo, čez pet minut pa na seji vlade za medije sli