OBČNI ZBOR 2022
Vse člane Alpinisitčnega kluba Ravne na Koroškem vljudno vabim na občni zbor! Potekal bo v petek 27.5.2022 ob 19.00 na Turistični kmetiji SPODNJI LEČNIK (Tolsti vrh 23, 2390 Ravne na Koroškem). Vabljeni!
Vse člane Alpinisitčnega kluba Ravne na Koroškem vljudno vabim na občni zbor! Potekal bo v petek 27.5.2022 ob 19.00 na Turistični kmetiji SPODNJI LEČNIK (Tolsti vrh 23, 2390 Ravne na Koroškem). Vabljeni!
Jure K. Čokl, naš priženjeni član (moja moška squaw), je s včeraj pridobljenim znanstvenim nazivom doktor znanosti s področja zgodovine postal uradni borec za ženske pravice, predvsem pravice alpinistk (in inštruktoric, pripravnic ter tečajnic). Sicer mora o verodostojnosti naziva razpravljati še ba
Najprej moram pohvaliti Gregana za še en super tabor, ki se je odvijal od 28.4 – 2.5, torej od četrtka do ponedeljka. Organizacija je bila dobra, kljub temu da smo našo destinacijo spremenili, je bila izkušnja prav tako dobra, kot pa če bi se odpravili v Bosno, katero bomo brez dvoma obiskali
foto: Andreja Čibron Kodrin Kdor je zamudil, si lahko prebere Andrejin članek opremljen z nekaj fotografijami (klik). Razstava je na ogled vsak dan v Kulturnem centru Ravne. Tam bo še nekaj časa, nato se seli po koroških občinah (lokalna obvestila), vse do Slovenskega planinskega muzeja v Mojstrani.
Koroški pokrajinski muzej, Muzej Ravne na Koroškem vas v četrtek, 14. aprila 2022, ob 18. uri vabi v Kulturni center Ravne na Koroškem, Gledališka pot 1, Ravne na Koroškem na odprtje razstave Korošci plezajo, 85 let organiziranega alpinističnega delovanja na Koroškem. Alpinističn
Spletna stran deluje. Prenešene in urejene so bile tudi vse stare objave. Na podstrani “uporabni dokumenti” (klikni na puščico ob zavihku “O nas”, v meniju na vrhu strani ali sledi povezavi -> https://akravne.si/o-nas/uporabni-dokumenti/ ) najdete navodila za uporabo spletne
Pomlad se prebuja in zadnji čas je, da gremo nekam razmigat prste. Zato bomo med 11. in 22. 4. na Krku v Baški iskali lepe linije na toplem soncu. Plezalo se bo v plezališčih Bag, Belove stene, Bunculuka, Ljubimer in Portafortuna, kjer so smeri med 4a in 9c, se pravi za vsakogar nekaj. Lepo vabljeni
Zapisal: Grega Kavšček Tulove grede Dolgo je v meni tlela želja po obisku Tulovih gred, ki se ponosno vzpenjajo in vabijo vsakič, ko se pelješ proti tunelu Sv. Rok. V petek po službi se odpravimo na pot in kljub manjšim zapletom na mejnem prehodu Đurmanec, kjer nikoli ni gneče naposled le prispemo d
Mala plezalna stena bo še par dni zaprta, saj je potrebno našravfati kar nekaj oprimkov.
Jasna (Pečjakova, seveda) je kriva, da sem se tudi letos prijavila na državno prvenstvo v orodnem, nekoč lednem plezanju. Ker točno ve, kaj mora reči, da ji človek ne (z)more reči ne. :) Tekma je bila 26. marca 2022 v Domžalah, sodelovali pa so tudi plezalci in plezalke iz Hrvaške in Srbije. Poročil
Pred dvema tednoma je priletel mejl: “..Verjetno ste že opazili da je bila včeraj objavljena posodobljena spletna stran. Zaradi manjših tehničnih težav trenutno niso vidne objave iz preteklih mesecev. Le to se bo uredilo v naslednjih nekaj dneh. Razen tega je stran pripravljena na uporabo in č
Čeprav le visoko nad morjem, se je letos zima pri nas vsaj s temperaturami zadržala nekoliko dlje. Kljub temu tale objava nima pravega smisla, saj informacije o tem, da je bila Vikijeva sveča 20. marca še dobro narejena, zdaj ne bodo koristile nikomur. Nova spletna stran me je izčlanila iz kluba, za
V soboto 20.3, sma se z Urošom odpravila pogledati v Šmohorco. To je bilo moje prvo plezanje v tej steni domače Uršlje gore. Že pred odhodom, je dal on idejo, da bi poskusila preplezati nekaj novega, to sma res storila. Desno od smeri “mala noga” in pa levo od ostenja ladje, sma našla pr
v četrtek (17. 3.) bo v telovadnici potekala odbojkarska tekma zato naš plezalni termin odpade. V petek (18. 3.) se bo na steni izvedlo še eno manjše popravilo, zato plezanje tudi takrat ne bo mogoče. Če je pa kdo voljan pomagati pa naj kontaktira Vezija za nadaljne informacije.
V petek popoldan se mi je ponudila priložnost, da grem na Raduho. Zato sem si pred obiskom Matvoza, vse spakirala. S sabo sem vzela še vrv, ker sem vedela,da bo ta vikend na Raduhi pester. Ko sem prispela do Bukovnika je bila že čista tema, snežinke so se v soju čelke svetlikale kot zvezde, ki [R
Zapisal Gašper Fašun: Kar nekaj časa je med nami krožila ideja, da bi šli plezat balvane v Albarracin (Španija). Že pred našim odhodom v Bor na Češko, mi je Urnaut omenil, da je sodeč po pripovedovanju njegovih prijateljev res dobra lokacija, in da se moramo slej ko prej organizirati. Na Češkem sem
Prejšnjo soboto, sem se odpravila na Raduho z namenom, da bi dan pres našo turo kaj splezala, ampak so bile razmere res precej slabe. Ko sma s soplezalcem priša do Grohalta je začelo deževati. Deževalo je ravno tako dolgo, da se je sneg čisto ojužil, spodnja plast je spustila, zraven pa je bila še d
… gre kdaj v tuj rajon. Zato se je lov na led nadaljeval v Sappadi ali Plodnu. Dolino sem ošvrknila že pred kakim mesecem, ko sem se z Novogoričani zaradi gneče obračala v Sneguljčičinem zrcalu, in ker nedokončane zgodbe povzročajo nespečnost, se je bilo treba vrniti. Gneča, ki jo delamo plezalci v