Temačni planiški prepadi
Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true
Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true
Včeraj 29.08.2016 sva šla z Urham u Krmo in u VDV pogledat kako je v DKV. Minilo že več kot 20 let, kar sem ga zadnjič plezal.Sem imel občutek, da je bolj krušlivo kot je bilo včasih. Seveda so pa to lahko le moje učke tako videle, saj ko prideš iz Dolomitov plezat v naše hribe, ima strah velike oč
Ponudila se je možnost za plezanje v Špiku, pa sem jo izkoristil z obema rokama. Ker sem Direktno že plezal, je bila tokrat opcija Skalaška. Spodnji del po Krušicevi sem po priporočilu Brusa rajši nadomestil z Dibono, zgoraj pa klasika opisana kot Diretissima. Lepa plezarija, le pridevnik kraljevsk
Včeraj se je le vse poklopilo in sva se s Štefetom zapeljala na Jezersko in pristopila pod severno steno Grintovca, pod Grintovčev steber. Že pri pripravljanju opreme naju je zazeblo. Pri plezanju se je nekoliko ogrelo, na štantu pa spet..... Prestop iz lope v dno zajede je bil morek in siten. Prs
Malce daljši vikend je bil idealen za obisk naših gora in za nekaj plezanja. V petek po službi sva se z Nado odpravila čez Žmavčarje na Bivak pod Skuto, kjer sva imela srečo z gužvo in v družbi še štirih preživela noč. Vremenska napoved ni držala in zbudili smo se v vetrovno in oblačno jutro. Po kra
Prav lepo smo se imeli, pravi Janez Primožič - Brus, ki je tokrat plezal s sinom Urhom in ženo Marijo. V Dolomite smo odšli v nedeljo 08.08. 2016.V ponedeljek smo se vsi trije odpravili v Dibonov raz Velike Cine. Bilo je lepo, malo mrzlo na začetku. Kljub manjši težavnosti smo kar uživali. Z vrh
Prvotni cilj je bil Ortler, ker pa je pred nekaj dnevi tam zapadlo kar nekaj snega smo cilj zamenjali za Dolomite. Sprva je kazalo da bomo samo trije, Potem se pa nam je pridružila še Klara, ki se je odpovedala udeležbi na poroki svoje prijateljice ( ne vem še ali jo zanimajo Dolomiti ali bolj mladi
Včeraj sva s Klančarjem (AO NM) pobrisala prah iz šeene lepe smeri v zidu Mojstrovk- Zajede. Smer sta leta 1968 (22. julija) preplezala Boris Krivic in Branko Komac in jo ocenila skromno s V, A1, toliko o smeri mi je uspelo `zrofkat´v Alpinističnih novicah. Vrisano smer pa sem prvič našel v Čopkovem
Za Žiga je bila to prva daljša smer v gorah in hkrati izpitna tura, s katero je uspešno prestopil v obdobje pripravnišva na AO-ju. Pridružila sta se nama še Janez in Koks, tako da nam ni bilo dolgčas. Razen sitnega vstopa je smer tekoče plezljiva, malo smo eksperimentirali le v zgornjih prečkah i
V sredo, 3. 8. 2016, smo se Izi, Mitja (Radolca) in jaz zagnali v Steno. Pravzaprav smo se šele na poti v Vrata dogovorili za smer, pripravljeni smo bili kar na tri možnosti. In Skalaška, V+/IV+, 1000 m, se je zdela prava smer za tako lep in vremensko stabilen dan. Po rahlem zapletu z vstopom smo s
V nedeljo smo se v prepričanju, da vremenarji obvladajo svoj posel in nas čakajo zgodnje nevihte, odpravili v Košutnikov turn. Tri naveze , tri zgodbe. Janez in Tomi sta uživala v Zgornji prečki ( Oberer Quergang) in sklenila, da bo štiric za nekaj časa dovolj. Slavc in Rok sta ponovila Jennijino p
Dolomiti slovijo po odlični skali za plezanje, zato odločitev, da sva se dva mucka odpravila proti goram v okolici Cortine d'Ampezzo ni bila ravno težka. V soboto popoldan odrineva na pot, ter po dobrih štirih urah vožnje prispeva na prvi cilj, pod goro Tofana de Rozes, kjer na parkirišču koče Rifug
Smer sta v poznih dvajsetih letih prejšnjega stoletja preplezala vrhunska bavarska plezalca Adolf Deye in Rudolf Peters. Glede na to, da so ti plezalci iz munchenske plezalne šole že pred prvo svetovno vojno plezali šesto stopnjo v Wilderkaiserju in Wettersteinu, se ne gre čuditi drzni liniji in kva
Spodobi se in pravično je, da Bratovsko smer preplezaš z bratom, zato sva se jo lotila Joštom. Smer je bila eden od mojih poletnih ciljev, saj še nisem bil tisti dolini, kaj šele v steni Srebrnjaka. Na koncu sva se strinjala, da sva bila oba presenečena. Nad lepoto okolice in lepoto smeri. Smer je