
Schöberspitze 2580, Zillertaler Alpen
Izhodišče je Wildlahner, vas Toldern, Schmirntal. (Brenner Pass)Z izbiro linije spusta danes ni bilo sreče. Včeraj popoldne je bilo toplo in sonce je pogrizlo vse, kar so njegovi žarki dosegli.

Izhodišče je Wildlahner, vas Toldern, Schmirntal. (Brenner Pass)Z izbiro linije spusta danes ni bilo sreče. Včeraj popoldne je bilo toplo in sonce je pogrizlo vse, kar so njegovi žarki dosegli.

Sem zjutraj rekel; češ grem na "izi" turo, da se malo razgibam in po vsej sreči še kvalitetno smučam. Na koncu sem zbral vsega po malo. Po Zupančičevi špuri na bližnjo Mojstrovko, z nje kratko smučanje pod sosednjo Mojstrovko in na koncu še vzpon na Zadnjo Mojstrovko. Od tu pa nekaj smučarskih vrago

Par km naprej od Hüttschlaga smo zavili desno, v zahodna pobočja doline in se - tokrat brez verig - uspeli pripeljati do izhodišča na višini 1180 m. Po gozdni cesti in bližnjicah smo se povzpeli do planine Hirschgrubenalm. Sledil je vzpon skozi strm gozd, ki je bila kar dober preizkus spretnosti del

Ducat se nas je zbralo na dan kulture. Cilj smo si s Sternspitze-ja ogledali že prejšnji teden. Cesta do Kramerhutte (1600 m) je kopna, sem in tja malo poledenela od napihanega snega.Pol ekipe je pot zastavilo po dolini. Prečkanje potoka je bilo kar zanimivo opravilo. Proti sedlu Torscarte (2016 m)

Končno je prišla na vrsto že dolgo želena Eisigspitz, konkreten smuk, tako po dolžini kot tehniki, ki meji na alpinistično smučanje. Spust z vrha poteka najprej po kratkem in položnem grebenu, ravno prav za ogrevanje. Nato sledi JV pobočje, ki se postavi pokonci do cca 45°. Vendar je mešanica grifig

Če je turna smuka fiskultura in če je fiskultura kultura, potem je turna smuka tudi kultura. S to genialno tranzitivno relacijo smo potrdili in neovrgljivo dokazali, da je turna smuka kultura. Na praznik kulture je to še posebno važnega značaja, saj bi utegnil kak zagnani kulturni dušebrižnik očita

Cesta v dolino Grosse Zirknitz je splužena (leva varianta) in je bila prevozna brez verig vse do parkirišča (1690 m). Sledila sva predhodnikoma po zasneženi cesti proti planini Farberkaser (2049 m). Nekje 100 m pod planino sva s ceste za sledmi odvila levo in skozi vse bolj redek gozd dosegla odprte

V Waldu parkirišče nabito polno, a pobočja nad njim potem kar nekako požrejo ves ta silni naval. Po zadnjem sneženju je že presmučano praktično vse. Potegnili smo na Aignerhohe, od koder sem imel že od prejšnjega tedna ogledano južno flanko Stampferwanda. Na vrh sem se vzpel po grebenu (zgornji del

Na parkirišču smo se odločili za taxi, ki sicer ni drag (pet evrov), lahko se pa nekoliko načakaš. Nato pa je šlo do vrha bp in po želji v kratkih rokavih, le prav na vrhu (2696 m) je rahlo pihljalo.Pri smučanju smo se generalno držali bolj desne kot večina in ujeli lepe strmine. Bi bilo verjetno š

Izhodišče je bilo mali prelaz pri gostišču Jenewein na cesti v Schmirntal, (St Jodok am Brenner).Bilo je pestro: Vzpon po grebenu, spust direkten na sever (nujne stabilne razmere) in spodaj 2 km nazaj do izhodišča.

Spet smo se zapeljali do Innerkremsa.Skupaj z množico enako mislečih smo se podali proti Peitlernocku.Zanimivo da smo za smučanje samo mi izbrali dolino direktno z vrha proti SV.Naleteli smo na razmere z mehko kložo,v sp.delu pa na nedotaknjen prvovrsten pršič.Zaradi tega smo sp.300 višincev ponovil

Tokrat smo se odpravili na dvodnevno odpravo powder hunda. In bili prvi dan kar uspešni. Loosbichl je vrh nad dolino Großarl; iz vasi Großarl smo se pripeljali do izhodišča Ellmauntal-Gmünd na višini 1300 m. V območju planinske poti smo se povzpeli do planine Filzmoosalm, 1714, kjer smo se odločili,

Že pred 2 tedni ogledana tura je popolnoma uspela. Iz klasičnega parkirišča na Schilchegg pri -10C. Na vrhu sonce, brezvetrje in fenomenalni razgledi. Smučali smo na sever v popolnoma nedotaknjeno, pršičasto dolino Enns med macesni in posekami. Nazaj na greben, kjer smo odvili pod Liebeseck. Kože sm

Damska tura nad Innerkrems, konkretno na Konigstuhl. Do konca tekaških prog v idilično dolino z lepimi pobočji za slabo vreme takoj po sneženju na levo in desno. Že od daleč so se svetili deli pobočij, veter je opravil svoje in svež sneg zelo neenakomerno spihal. Z vrha po neodjenjanem zbitem snegu

Do koce Sadnig nas pripelje mestoma ledena, posuta cesta. Parkirišče se hitro polni. Številni smučarji se razpršijo. Za vzpon smučina mestoma zmrznjena, a sonce hitro razgreje smučarje in sneg. Spust mešanica spomladanskega srenca in zapihanih ledenih plošč. Razgledi razkošni.

Sobota, frej dan in še praznik - obvezno za izkoristiti nekje na soncu ... in snegu! Zjutraj zbor na Hrušici (noro folka), po vinjeto in gas proti Gmündu in še malo naprej. :) Parkiramo pri koči Leonbard-hütte in oddrsamo po napol kopni poti po grabnu med Faschaunereckom in Stubeckom. Za kulturni d

Čakal sem ugoden čas, za še en obisk izhodišča Goaschnig nad Mörtschachom. Danes je še ena tura, ki popolnoma navduši. Na izhodišču (1440m), je novega snega le za vzorec, a le pol ure hoje v smeri Sadniga se količina neverjetno zviša. Do križa na 2174 metrih, ga je tudi do 40 cm. Po dolini Kolmitzen

Vstal ob 5.30 skuhal kavo in ....., dragi bralci naprej po lastni domišliji.Po Zupančičevi gor na M.Mojstrovko, zgornji del nekoliko bolj po desni gor gledano ,kjer je lepši razgled v Avstrijo. Razmere za vzpon ugodne, trdo in orodje dobro prime. Za smučanje zame preveč trdo in dokaj razdrapano v sa

Izhodišče za turo je vas Navis na koncu doline z istim imenom. (Brenner pass) Delovni narod Avstrije se je strgal z verige in se preselil v hribe na turno smuko.

Iz avta vse do Gmunda ni bilo videti nobene sledi o kakšnem novozapadlem snegu, se je pa sneg pojavil kmalu po izhodu iz avtoceste, in to kar na cesti. Izgleda, da so v Avstriji bolj varčni s soljo kot v Sloveniji. Sicer smo se brez težav pripeljali do Innerkremsa in turo pričeli pri cerkvici.Pod go