


v moji občini tudi pot spominov … na svojo 1. šolo v bresterniškem gradu … ter skrivanje staršem za vrati doma na tojzlovem vrhu … in navihanega hihitanja ob njihovem paničnem iskanju  

… čeprav se … vsaj meteorološko … jesen že krepko preveša v zimo


je zaznamovalo 2. trojiški krog a to je vseeno bolje od asfalta resnici na ljubo je potrebno priznati … da je bilo kar nekaj asfalta na trasi pomurske planinske poti … po katerem je vsekakor bolje goniti kot hoditi  

iz brežic   The post Orlice appeared first on MATJAŽ - šport, narava, fotografija - BLOG.

mi je že 2.č namenila bolj kilavo vreme … z meglenimi kulisami a kljub temu užitki od dolge njive do kofc niso bili nič manjši vsekakor mnogo večji od … vsaj zame … duhamornega vrtenja pedalov po cesti … ne glede na to … ali gre za asfalt … ali makadam mtb trasa

barja in planje … kjer sta … razen seveda ob turističnih točkah … doma mir in tišina sem že skoraj pozabil … kako lepo je tu zgoraj  

… ki je nekak slovenski kolesarski 3glav … me nikoli ni privlačil … pravzaprav me je vzpon po asfaltni in še prometni cesti prav odbijal a ko sem letos slišal za pot … po kateri poteka tudi stkp … se je moja želja do vršiča drastično spremenila čeprav sem 4 km vzpona &

pot po bloški planoti je ena lepših … kar sem jih prevozil razgibana … tako glede višinskega profila … kot tudi vrst podlage … pri kateri je bilo asfalta res zgolj za vzorec glede na to … da je bilo videti še kar nekaj mamljivih odcepov … bo potrebno v tiste kraj

s podaljšanjem do breginja … kratkim obiskom pri prijateljih … ter povratkom po lepo prevoznih kolovozih od logja do napoleonovega mostu sicer pot ni niti za peš … kot sem dobil opozorilo … a se je kljub temu dalo … seveda v glavnem ob kolesu … spustiti po potki

prvega in drugega bovškega kroga ter aa traila je zaokrožila od bovca do kluž … v spodnjo smer do srpenice … in povratkom mimo jezera plužna ter izvira gljuna … ki sta prejšnjič izpadla  


vrh med konjskimi policami in hudičevim vršičem … ob povratku še lopa  

prvem bovškem krogu … ki je bil usmerjen proti s … je bilo tokrat logično nadaljevanje proti j od izhodišča v vodenci do magozda v glavnem po trasi stkp … potem pa spust do slapu kozjak … mimo stare destinacije kampa lazar … in potem po kobariški zgodovinski poti ̷

za višarje sem opazil že ob zadnjem kolesarjenju v zajzeri … v neposredni bližini ojcingerja kljub temu … da je mtb pot speljana po cesti … je naklon znaten … da ni bilo 2. opcije … kot takorekoč ves čas goniti v 1/1 višarje seveda ikonične … pogledi na beraški k

planinska pot je sicer … vsaj za moj okus … speljana prevelik del po asfaltu … a je bilo kljub temu potrebno v vožnjo po njenem delu vložiti kar nekaj napora no … vsekakor je bilo vredno … čeprav so lep dan malce zagrenili na turistični kmetiji dreisibner zaradi tega &

leti je že minilo od zadnjega sledenja razgledov po poteh mtb prlekija … in je bilo potrebno s5 malo obnoviti spomine kar korektno speljana trasa … čeprav za moj okus malo preveč urbana moje merilo za dobro mtb turo je namreč … da njenega pretežnega dela ni možno normalno zvoziti s

dolina bi bila mnogo bolj na easy … če ne bi bilo težkih nog preteklega dne to … in nekaj dodatnih vzponov na osnovno varianto … je pripeljalo do kar spodobne ture s5 je bilo sicer nekaj izgubljene poti med sv. jedrt in dvorcem plevna … ki sicer niti ni bil vreden obiska je bilo