02.09.2016: Nasmeh v Triglavski steni
Nekateri prvič v šolske klopi, jaz prvič v Triglavsko steno.clanki
Nekateri prvič v šolske klopi, jaz prvič v Triglavsko steno.clanki
V petek smo Monika, Miranda in jaz plezali v Trbiški Krniški špici omenjeno smer.clanki
S Primožem sva v nedeljo plezala v Triglavski steni omenjeno smer.clanki
Po dolgem času se z Matejem zopet naveževa na isti štrik in se odločiva za Jugov steber v Triglavu.clanki
V četrtek sva šli s Sandro v S steno Špika pogledat kaj je ga. Mira plezala pred 90 leti. Baba je bla od hudiča! clanki
Že večkrat sem imel ogledano omenjeno smer, a se je vedno kje zataknilo...clanki
Z Žigo sva v soboto plezala Centralno (V+, 400m) smer v (Vodnikovem) Vršacu. Do vstopa je potrebno preplezati spodnjih 600m Ceklinove smeri (IV/II-III).clanki
V zadnjem času je na našem odseku kar težko dobiti soplezalca. Nekateri imajo samo polna usta obljub, drugi niti ne odgovarjajo na sporočila ipd. Če sam ne bi bil tako zagret za gore in iskanje soplezalcev, bi bolj malo plezal.clanki
Še štirinajst dni in izšla bo nova izdaja plezalnega vodnika "Plezališča brez meja".novice
V nedeljo, 15. avgusta 2016, smo Uroš Resnik, Irena Mušič Habjan in Vladimir Habjan opravili vzpon na dolomitski špičak Zwelfer/Croda dei Toni (IV/II-III, 550 m).clanki
Čas letnega dopusta sva z Vladom izkoristila za običajna pristopa na 3152 metrov visoko Piz Popeno v Dolomitih (PD+, III-/I, II, 650 m) in 3841 metrov visoki Monviso (PD-, III-/II-III, 600 m) v Kotiških Alpah.clanki
Včeraj (12.8.2016) sva šla z Mojco na enga quickija v Brano.clanki
V nedeljo, 7. avgusta 2016, smo Lado Kladnik, Uroš Resnik, Vladimir in Irena Habjan preplezali lepo trojko v Škrlatici, Južni greben (IV-/III, 350 m). clanki
Zaradi slabe napovedi v popoldanskem času sva se danes s Francijem odpravila proti Planjavi pod omenjeno smer.clanki
Našo veliko triglavsko serijo začenjamo z dobro, staro Slovensko smerjo. Že njeno ime pove, da smo jo plezalci vzeli za svojo, čeprav močno spominja na staromodno, sivolaso gospo s čipkastim ovratnikom in sončnikom. Toda naša stara triglavska dama je še vedno očarljiva, predvsem pa prijazna in ljube
Včeraj sva s Simonom plezala v severni steni Ojstrice. Moram priznati, da me je kar malo presenetilo, ko sem zjutraj gledal steno in videl, da je vse skupaj precej mokro. Ko sva prišla pod steno, sva opazila, da je v smeri, ki sva jo hotela plezati, že druga naveza in zato spremenila plan. clanki
Danes sva se z Maretom podala v severno steno Nad Šitom glave. Plezala sva v naslovu omenjeno smer.clanki
V soboto sva se z Jakom zadrževala v severni steni Dolgega hrbta in sicer v smeri Trikot.clanki
Da ne bo samo plezalnih prispevkov, dodajam še enega pohodniškega.clanki
Vrhunska plezarija, odlična družba, lepo vreme, romantični razgledi in čudoviti hribi. 17 članov AO in GRS Kamnik smo v času od 1.-13.7.2016 preživljali lepe trenutke v objemu gorovja Picos de Europa (Španija). odprave