
S sončne Slovenije smo skozi luknjo zapeljali v manj sončno Avstrijo... Končni cilj smo dorekli šele nekje v sredini (že izvrtane) cevi in naposled zapeljali proti Špitalu in v osrčje biosfernega parka Nockbergi. Tam smo sprva zgrešili odcep in rinili po strmih bregih po zasneženi gozdni cesti, a km

Midva se nisva udeležila invazije na VDV, niti ne na ojstrnik in tudi ne na Viševnik. Po vcerajsnjih padavinah in danajsni ugodni napovedi za Innerkrems in Schonfeld sva se odločila da odrineva tja. Cesta do Schonfelda je bila ze zjutraj spluzena. Na parkiriscu pri spodnji postaji vlecnice (ki ne de

Če je bila včeraj na Viševnik invazija, je bil Dobrač danes ob našem prihodu že povsem okupiran. Po borbi za parking, smo se pridružili ostali množici, ki je napredovala verjetno na prav vseh rekvizitih, ki jih je doslej izumilo človeštvo za gibanje po snegu. Moj zmagovalec je bil tip na 2m tankih

Ni me mikalo iti več rund na OjstrMMMMik, niti udeležba pri invaziji na Viševnik, zato sem izbral VDV. Odločitev sem - zavestno - odplačeval z dooolgo hojo po letni poti od Rudnega polja do Jezerc (tako gor kot dol grede). Šele na Jezercih je snega zares dovolj. Pod trdo vršno flanko sem pogruntal,

Kar nekako sem potreboval to pravo turo v "pozabljenem" svetu. Nekaj dni nazaj smo vozili na zajlo v Selli "kao-powder", a so nas pričakala zgolj spihana pobočja z veliko ledu in nekaj klož (odlično za trening smučanja v gorah). Nekaj dni pred pa smo se v večji in prijetni družbi #moreadventuremorey

Slemenova špica iz smeri Vršiča zaradi narave terena (gor-dol-gor-dol) ni ravno prva izbira za turne smučarje. Smuka z vrha v konto pod Mojstrovko je bila vseeno odlična, vendar res kratka. Z lavinsko sondo sem izmeril, da je snežne odeja pod severno steno Mojstrovke debela prek dveh metrov, med tem

Na predbožični večer se z Andrejem odločiva, da bova Božič presmučala.V Julijce si ne upava, saj nočeva drajsati kamenja na Viševniku, kaj drugega pa nama je predstrmo in prenevarno.Na klasični OMV postojanki določiva cilj - enega od vrhov nad vasico Malta blizu mesteca Gmund.Do vasice pridva malo p

Viševnik ni neka gora, s katero bi se ravno hvalil turni smukač, ki da kaj nase. Mu je pod častjo, da bi na dolgo in široko besedičil, kako jo je osvojil in kako briljantno je prašil po njenih pobočjih. Gora je v nekaj desetletjih zgubila ves čar, saj jo kot za šalo naskakujejo trume nedeljskih tur

Do zimskega parkirišča se pride brez težav. Po cesti do sedla pri Dolinzaalm prava zimska idila z 10 cm pršiča - na žalost do 1400 m ni nič podlage, na avstrijski strani pa vse spihano. Od strmega odseka v gozdu sneg končno postane pršičast. Do vrha je potegnjena zelo udobna špura in zaradi odličnih

Mlajši alter ego je že vse zapisal o prvem delu ture. Midva sva bila malo kasnejša, ravno sva med vzponom ujela njun spust - zgledalo je fajn. Smuka nama je bila dovolj dobra, da sva pobočje dvakrat posmučala - za drugi in tretji del. Drugi M je bil dovolj trmast, da se je s starimi smučmi brez s

Že po 8h so se navzdol po grapi valile trume pešakov. Očitno so imeli gor en nočni/jutranji event. Smučat se da prav z vrha in do grape je le ta prav spodobna, do Plesišča pa še malo bolj. Nato pa bolj kot ne mučenje telesa, duha in materiala. Invaziji, ki se je valila navzgor, zagotovo nisem bil ra


Danes pa je bilo v Gnadenalmu samo 10 cm novega snega. Špura pa je že bila. Tako, da smo napredovali zelo hitro. Vrh gore smo dosegli samo v eni uri in pol. Poleg tega nas je pričakalo sončno vreme in popolno brezveterje. Smuka v dolino pa je bila najboljša letos doslej: pršiča je bilo do vratu. Pod

Neprekinjena snežna odeja se začne že na začetku smučišča in se z višino samo še debeli. Skratka, popoldanska uživancija v pršiču. Dodal bi samo še opozorilo, da se nad žičnico in na zgornjem delu smučišča pod snegom skriva kakšna skalna mina.

Na Romarski poti na Višarje do višine 1350 m skorajda ni snega in je treba iti peš. Resna snežna odeje se začne šele nad višino 1500 m. Sprva nisem niti nameraval, ampak ker je bila špura sem previdno nadaljeval proti Kamnitemu Lovcu. Tako kot moj edini predhodnik, sem se tudi jaz ustavil v zatrepu

Pred 14 dnevi se mi ni dalo opisovat vzpona na Mrežce, sem bil pa danes še enkrat. Pred dvema tednoma so bile dan zatem povsem drugačne razmere, tokratne pa znajo še kak dan zdržat. Današnji cilj je bila pravzaprav Debela peč. Glede na razglašeno 4. stopnjo nevarnosti pred plazovi sem si rekel: Grem

Smučišče tudi danes turistično zaprto, pa nama jo je zagodel voznik ratraka, ki naju je zaustavil 100 m pod vrhom, ker se je z ratrakom na zajli preganjal gor in dol. Zgornji del smučišča je bil po pršiču vrhunski, spodnji del je bil tudi dober. Levi krak (gledano dol) je zalit za brezskrbno vijugan

Dragi bralec ali bralka, najprej prosim preberi https://www.snezak.si/razmere/v-tr-jdi-sp-t.html in prijazno diskusijo bratov in sester na plohih. Hvala za skrb, res sem bil v depresiji! Zato sem sledil navodilom, kako odmrzniti fotke in skrbno položil actioncam v hladilnik, je bil vsaj v dobri druž

Do Kramerhütte se pride brez težav samo na sprednji pogon - 3 cm novega snega. Od tam se prva odpraviva proti Faschaunerecku, od avta na smučkah. Na okrog 2000 m je že 20 cm suhega, malo zapihanega snega, zato sva za vzpon izbrala bolj položen teren proti levemu delu grebena, namesto v smeri vrha. M