
Vojkova koča na Nanosu brez oskrbnika
Vojkova koča na Nanosu je zaradi bolezni ostala brez oskrbnika, zato želi Planinsko društvo Postojna čimprej najti primerno zamenjavo. Na tej povezavi lahko najdete razpis Planinskega društva Postojna: Razpis
Kronološki pregled vseh novic

Vojkova koča na Nanosu je zaradi bolezni ostala brez oskrbnika, zato želi Planinsko društvo Postojna čimprej najti primerno zamenjavo. Na tej povezavi lahko najdete razpis Planinskega društva Postojna: Razpis
Včerajšnjo vremensko napoved oblačnega in turobnega vremena smo iskoristili za zgodnji jutranji odhod na Vršič, kjer smo skrušeni ugotovili, da so se vremenarji zmotili, saj je bilo nebo nad nami popolnoma jasno. Med nekaj predhodno zamišljenimi cilji, smo se odločili za vzpon po Župančičevi grapi,
Alpinizem | Alpinist Anton Sazonov - Tonač, dobitnik letošnjega priznanja za življenjsko delo v alpinizmu, je kandidat za ime tedna na Valu 202. Zanj lahko glasujete s SMS-sporočilom VAL1 na 1919, v spletni anketi in v živo na 01/475 22 02 v ponedeljek ob 11.00.

Mirno nedeljsko jutro 😍❤️💙 Foto: Damjan Tertinek
Prvi vikend 1. in 2. februarja smo se kadrovsko obogateni odpravili pod Prisojnik na vajo zimske in ledne tehnike. V soboto se razdelimo v 5 skupin in alpiročniško obdelamo sklope hoje in ustavljanja s cepinom, gibanja naveze v snežnih razmerah, iskanja z žolno, prereza snežne odeje in norveške meto

Feldseekopf, 2864 m, Triglav nad Mallnitzem ... vsaj po višini, sicer mu manjkata dve glavi, nekaj visokogorskih gostiln in severna stena. Sosedje imajo sneg, vsega pa tudi ne morejo imeti. Računala sva na taxi, ki je na izhodišče prišel minuto prepozno (za 30 eur sva pa čisto preveč Gorenjca, tolik

Vreme odlično precej toplo za ta letni čas prav pomladno.Noge je treba pretegnit čeravno opravljam tak poklic da tudi dnevno napravim veliko korakov in kilometrov pa vse eno ni to to.Treba je v naravo v sprostitev kar precej dobro dene počutiš se čisto drugače.Na današnjem pohodu ali sprehodu se je
Po uspešni navezi pred nekaj tedni me je Blaž vsak dan žical, da bi šel med tednom kakšen slap zlezt, predno globalno segrevanje ves led pobere. Presneti kapitalizem, med tednom res nisem mogel, sem bil pa med vikendom ravno v Kranjski Gori in tudi je izgledalo, da bi drugi slap znal biti še zaleden

Na sternspitze se gre od avta na smuckah in se do avta pripelje, ce se ga pusti spodaj na parkiriscu v st petru. Je pa res, da sta vzpon in spust po stometrski ciljni strmini le past za naivne ali pretirano zagnane... takoj pri kapelci je povsem jasno, da bo pot tokrat med zvezde sla preko blata. Os

Turo smo začeli v Innerkremsu.Najprej smo se povzpeli na Grunleitennock (2160m),odsmučali do sedla in nato vzpon na Seenock (2260m).Od tu smo po dolgem grebenu nadaljevali še do Sauereggenocka (2240m). Z vrha smo potem odsmučali v dolino.V zg.in srednjem delu so bile razmere odlične,nižje pa je sne

Tokrat nisva iskala pršiča, sva ga pa našla. Že takoj od avta je bil sneg suh in le malenkost zapihan. Začuda so bile od prejšnjih dni sledi le 3 smučarjev in že navzgor se nama je smejalo. Višje se sneg ne spreminja kaj dosti. Le vršnih 100 m Notranjega sankaškega buhtla je bilo čisto spihanih in d

Turo smo začeli v Innerkremsu.Najprej smo se povzpeli na Grunleitennock (2160m),odsmučali do sedla in nato vzpon na Seenock (2260m).Od tu smo po dolgem grebenu nadaljevali še do Sauereggenocka (2240m).Z vrha smo potem odsmučali v dolino.V zg.in srednjem delu so bile razmere odlične,nižje pa je sneg

Zihr je zihr, sem si rekel, raje zdaj prvomajski aranžman kot ostati brez. Še pod vtisom Sternspitze na eni in groženj s toplim valom, plažo, hudo Greto in tako naprej sem si rekel: and now for something completely different (re Monthy Python): na skoraj sosednji hrib sobotnemu, samo malo pametnejši

Včerajšnja tura nad Gmünd, je s svojimi 2000 višinskimi metri utrudila, a ko sem pri smučanju proti izhodišču vprašal pse, če bi šli še na Faschaureneck, so le zmajali z glavo in rekli: " dovolj te mamo, ne bomo te več vlekli"!Razmere in napoved vremena (inverzija in vetrovi južnih smeri), so mi pon

TOKRAT SE BOMO PRIDRUŽILI TURISTIČNEMU DRUŠTVU MORAVČE Pričetek pohoda bo 8. februarja ob 17.uri pred Detelovo hišo v Moravčah z zanimivim kratkim kulturnim uvodom o Franu Deteli, Juriju Vegi in Danetu Zajcu. Pot bomo nadaljevali preko Hribc proti gradu Tuštanj, kjer so za slovensko kulturo zaslužn

povzetek: Naša lista optimista je neuspešno iskala ostanke pršiča. Boljša izbira bi bila pobočja, kjer bi sonce naredilo svoje. A če bi bil človek vedež... Zjutraj je bila cesta do Walda precej poledenela, parking še prazen, ob povratku precej poln. Poledica se je nadaljevala, tudi po gozdni vlaki d

Sobotna tura nas je navdušila v vseh pogledih in kot že večkrat smo ugotavljali, da je lepote turnega smučanja nemogoče ubesediti, kaj šele razložiti nekomu, ki tega ni sam izkusil. V petek zvečer je na obisk prišel Zoran (ker je bila na sporedu večerja, se je oglasil tudi Mare), zjutraj so se pridr

Prekrasna nedelja, v izobilju sonca na Vršiču ter z globoko senco na severni strani Mojstrovk. Pravzaprav sem se lotil popravnega izpita izpred dni, ko sem smučarsko linijo s Severnega grebena končal pod steno Travnika. Tokrat sem se lotil iz Tamarja (od spodaj), našel dober smučarski prehod, levo o

Ker je bilo v Avstriji napovedano slabo vreme, sem se lotil praktično edine smučarske ture, ki je trenutno možna pri nas: Jalovčev ozebnik in Kotovo sedlo. Na smuče sem stopil že na parkirišču v Planici. Po cesti v Tamar ni bilo problema s smučmi, saj je ravno še dovolj snega (beri ledu). Skozi gozd