V torek 10.1. bo bulder (deloma) zaseden
V torek bo od 17.30 do 19h na bulderju potekala alpinistična šola, zato bo soba “za ogrevanje” zasedena. Še vedno pa bo v tem času mogoče plezanje na steni. Prosim za razumevanje.
V torek bo od 17.30 do 19h na bulderju potekala alpinistična šola, zato bo soba “za ogrevanje” zasedena. Še vedno pa bo v tem času mogoče plezanje na steni. Prosim za razumevanje.
Tako se je letos pred novim letom odštevalo v Omišu. Prvi dan kratkega oddiha je bilo na vrsti plezanje v Vrisovih glavicah, kjer sva z Janom izbrala smer Madre padre (6a). Najprej naj povem, da me je navdušilo že to, da pri dostopu do smeri nisva srečala nikogar, kar pomeni, da ni bilo gužve. Sploh
V hribih tropske temperature, v dolini par stopinj pod ničlo, spihani grebeni, južna pobočja skoraj kopna, na severnih betonska podlaga. Težko je v teh dneh biti pameten in izbrati pravo turo za dušo in telo. A v žaklju izkušenj se vedno najde kaka primerna za take čase. Pri Potočniku ledeno, na Mar
Če bi mi kdo rekel, da bom tak čas v Pakli, mu vrjetno nebi vrjela. Moram priznati, da sm kr malo žalostna, namreč slapovi so bili že skoraj narejeni. Zelo dobro jim je kazalo, potem pa je prišla otoplitev…vse ima slabosti in prednosti, bo pa zato v hribih bolje za “popikat”,če bo
… je še zmeraj samo želja. V mislih imam čudovit zaledeneli slap, seveda. Bemti!!! Saj bi napisala, da je Jure kriv, ampak bi lagala. Če bi bil led, bi mi natankal mamuta in me napodil od doma … <3 Še vedno upam, da bo stisnil mraz, med upanjem pa malce sanjarim in počnem tudi tisto,
Zanimiva je letošnja zima. V začetku decembra ga je po bregih nasuvo za slab meter, da si se lahko brez straha vrgu na nos v pršič. A je veter hitro pokvaru špil in sedaj so grebeni bolj kot ne spihani do podlage. Prav tako ruševje veselo štrli proti soncu. Pa tk toplo je ratavo tam […]
Leto je naokoli in spet bo potrebno poravnati članarino. Članarina pri klubu Višina klubske članarine ostaja enaka kot doslej: Odrasli 25€ (pri tem velja družinski popust – prvi član družine plača polno ceno (25€) vsi naslednji pa 10€ (tudi če gre za odraslo osebo)) Otroci, dijaki, študentje,
Seveda, sem s tem naslovom mislila Raduho, čeprav ima vsaka gora svoj čar, vsaka je posebna na svoj način ampak Raduha izstopa. Namreč, prek tednom dni,sem na polno luno prespala v alpinistični sobi na Grohaltu. Luna je osvetljeva pobeljene vrhove Kamniških alp. V prijetno toplem ambientu, smo z Pol
V nedeljo, smo se s smučmi podali iz Globasnice do Mežice. Pot nas je vodila čez Veško kopo (2074 m), Bistriško špico (2113 m), Križnik (2097m), Končnikov vrh (2109 m), Veliko glavo (2077 m) in na koncu še Kordeževo glavo (2126 m), od koder smo po Grebencu odsmučali vse do Mežice. Vse nabrane višinc
Zdravo, v nedeljo 28.11.2021 s pričetkom ob 15.00, bo potekala delovna akcija na “boulderju”. Izvedla se bo prestavitev system boarda in čiščenje (ščetkanje) grifov. Za dodatna vprašanja se obrnite na Miho Šumnika – 031 471 851. Lep pozdrav..
martínčkanje -a s (ȋ)glagolnik od martinčkati se: vreme je kot naročeno za martinčkanje; martinčkanje na jesenskem soncu V nedeljo smo se Grega, Kaja, Janez in Uroš martinčkali v Klemenči peči. Poleg martinčkanja, pa smo splezali smerci Snorky in Sarti, ki sta nam ponudili odlično plezanje po platah
Povzeto po FB Katja Planinc sporoča: Danes (14. november) je bil dober dan. DP Log Dragomer, Balvani: Žana Gliebe, 2. mesto Metod Vrčkovnik, 3. mesto Žiga Koroš, 4. mesto
Piše: Tanja Glušič Pa se je zaključila še ena para plezalna sezona. Kljub vsem zdravstvenim težavam, ki so me pestile letos, je bila moja sezona uspešna. Svojo formo sem uspela skozi tekme stopnjevati in najboljši rezultat sem dosegla prav na zadnji tekmi, kar mi vliva veliko motivacije tudi za prih
Po dolgem cajtu, letu in več, sem spet naredil nekaj za našo reklamo. Izvedba mi ni vzela veliko časa, a spraviti se zraven, je pa trajalo in trajalo. Naslednjič pa naj kdo objavi kaj o Paklenici ali … Prostovoljec se naj hitro javi. Boljše kot, da ga jaz določim. Špilč
Evo, po dveh mesecih hibernacije se pa tudi jaz vračam z polno paro, z novimi cilji, z veliko več modrosti, ter nove volje. Res je bil čas, nazadnje smo jaz, Jan, Petra lezli Micin steber v Raduhi. V glavnem, ta vikend je v Paklenici bilo zelo pestro. Kar se našega ferajna tiče, moram povedati, da [
Tudi ta objava je deset dni prepozna … Ob zaključku toplaške sezone je naš mali v kategoriji U9 zlezu Telebajska. V prvem poskusu. Pri tem se je porodil nesrečni verz: Jaz sem Telebajs, rad mam paradajz; ki ga zdaj dobro poznajo tudi vse učiteljice na šentanelski šoli. Arni, upam, da ga boš še
Mirina klasika, ki sva jo z Juretom preplezala na začetku septembra, si zasluži objavo na naši strani, čeprav ni več aktualna (objava, stran očitno je spet aktualna). Smer Debelakove je namreč čudovita. Zagotovo se mi (najbrž tudi mojemu Možu) zdi tako zelo čudovita tudi zato, ker sva zares redko sk
S ponosom sporočamo, da je paraplezalka Tanja Glušič, članica Združenja gluhoslepih Slovenije DLAN, v zadnjem mesecu ponovno navdušila z neverjetnimi uspehi. Na tekmi svetovnega pokala v Los Angelesu, ki je potekalo 9. in 10. oktobra 2021, je v kategoriji master zasedla odlično drugo mesto. Na odprt
V petek sva se  z Andrejem namesto v službo odpeljala 670km do majhnega švicarskega kraja Bondo, nedaleč od meje z Italijo. V mestecu s starimi kamnitimi hišami sva se izgubila pa so nama lokalni fantiči pokazali pot. Eden izmed njih je omenil, da zna biti malo ozko. In res je bilo. Iz ulice v
Včeraj po šihtu, ki so ga nekateri predčasno končali, smo se popoldne spravili na Uršljo. Kar štiri naveze. Preplezali pa smo Zajedo, Stanetovo in Spominsko smer. Edi in Leon celo dve. Kljub trem različnim smerem se nas je na enem štantu zbralo kar pet, tako da smo Ireno pustili zadaj, na “zas