Kronološki pregled vseh novic

Ocena glede občutka varnosti je izključno glede požlejenosti nad Srenjskim prevalom, plazovno je bilo povsod OK. Cilj je bil Mali Draški vrh z dvema ali tremi linijami, odvisno od zalitosti in volje. Skok čez Viševnik je bil bližnjica in za predogled zalitosti. Z vrha se je videlo, da Mali Draški v

Če že pri nas ni snega, ga je v Avstriji ogromno. Na izhodišču pri cerkvi v Innerkemsu naju je pričakal zimska pravljica s sneženjem. Najprej sva se po zasneženi cesti mimo hotela Nockalmhof vzpela do planine Bärengrubenalm. Tu pa sva zavila leva na utrjeno špuro proti Peitlernocku. Hoja skozi gozd

Cesta iz Planice do Tamarja je zglajena, mestoma tudi ledena, a toliko zasnežena, da se pri povratku proti avtu z nekaj pazljivosti prismuča 200 metrov do avta (po cesti). Peš pot (tekaška) je večkrat za kar dolge odseke kopna, zato v večini zaradi malo snega nesmučljiva.Smučarske razmere so milo re
Visoke Ture (AT) | Faschaunereck (2614m) Na predbožični večer se z Andrejem odločiva, da bova Božič presmučala. V Julijce si ne upava, saj nočeva drajsati kamenja na Viševniku, kaj drugega pa nama je prestrmo in prenevarno. Na klasični OMV postojanki določiva cilj - enega od vrhov nad vasico Malta b

Ob vseh teh silnih raportih o celcih v tujini, je človeku kar malo nerodno omenjat turo na domačih puklnih. Sploh, če se je treba do njih prebijat čez neugledno širjavo in goščavo po spolzkem, da ne rečem (z)mešanem terenu. Ko na koncu nimaš kaj pokazat, ne skromnega zapisa v intaktno belino, še man

Vršnih 100 višincev gore je spihanih do trde podlage. Nižje pa je ravno prav pršiča, da ni zaviralo preveč. Ker je bilo zelo fajn, sva se od planine povzpela še enkrat na vrh. Nato pa po zasneženi cesti nazaj do avta v Innerkremsu.

Ko sem bil otrok, se mi je vsako leto vleklo in kar ni ga hotelo biti konec. Počitnice so še zelo daleč ... Zdaj, ko sem starejši pa mi vsako leto hitreje mine ... Kam le čas beži, kam se mu mudi pravi lepa pesem ... Odgovora nimam, imam pa zopet zvrhan koš lepih dogodivščin, ki sem jih doživel

Iz izhodišča smo štartali ob 9ih. Spodnja rampa je bila zaprta tako, da nas je čakalo še slabih 400nmv in cca 1 uro po cesti, ki je bila delno splužena. Podlaga je bila dobra tako, da se je dalo spustiti s smučmi vse do avta. Od gozdne meje pa do nekje 2400nmv je bilo veliko napihanega. Iz snežne po

Vabimo na predavanje Slovenske mladinske alpinistične reprezentance o odpravi v Jordanijo in Indijo. Predavanje bo potekalo 22.1. 2020 ob 19. uri v Grif baru. Vabljeni!

Z gondolo smo se popeljali do Gilbertija potem pa ob smučišču preko Prevale na Kanin. Izven smučišča je bil novi sneg popolnoma spihan in ostala je samo ledena podlaga,ki jo je pred dnevi namakal dež. S Kanina smo nadaljevali še proti oknu.Tu so bile razmere prijaznejše,saj novi sneg ni bil spihan

Da bo imel Andi v Skriljah otvoritev neke nove krožne poti, ki poteka mimo zvirka. In da se začne ob 8.30. To je vse, kar sem, soseda čez avtocesto, vedela o tem.Bem, ma, k Andiju pa že grem na ta en krogec.Sonček je glih dobro vstal izza Nanosa. In glih, ko zvoni k maši, se počasi h nwogam odpravim

Slišali smo, da je Božiček našim severnim sosedom prinesel kar nekaj novega snega. Zato se ga 3M&T odločimo loviti v Visokih turah, na gori Stanziwurten. Po cesti se prerinemo do parkirišča, kjer je parkiran samo še en (slovenski) avto. Nato pa po že narejeni špuri strmo v gozd. Pot večinoma poteka

Z gondolo smo se popeljali do Gilbertija potem pa ob smučišču preko Prevale na Kanin.Izven smučišča je bil novi sneg popolnoma spihan in ostala je samo ledena podlaga,ki jo je pred dnevi namakal dež.S Kanina smo nadaljevali še proti oknu.Tu so bile razmere prijaznejše,saj novi sneg ni bil spihan in

Sobota, 11.1.2020 Zbrali se bomo v Logatcu na parkirišču Krpan, ob 6.30.uri. Odvisno od števila prijav bomo določili način prevoza in se odpeljali na Osredek. Organiziran pohod v organizaciji PD Brežice bo potekal od hiše Ivka Godlerja mimo Rakonce do obeležja slovenskega tolarja na Velikem vrh
Pa je za nami še en izmed super skupinski vzpon v okviru AO Šole Kranj.   Štart ob 5 zjutraj iz Krme proti (Triglavu). Lokomotive so kar hitro pognale po dolini skozi gozd. Dolina Krme – vsi jo poznamo, ni konca ne kraja … ne za gor ne za dol 😉 ampak po super in […]

Leto 2020 prinaša nekaj novosti pri članarini. Prvič o letu 2015 se je članarina za leto 2020 povišala za 2€, kar v bistvu ne prinaša nobenih sprememb pri delitvenem razmerju med društvi in PZS. En € bo še zmeraj namenjen … Continue reading →

Turno smučarski kolesarski odsek PD Kamnik razpisuje tečaj turnega smučanja s pričetkomv ponedeljek, 20. 1. 2020, ob 18 h v prostorih PD Kamnik, Šutna 42.

Ko se na spletišču čita, kako 4M uživajo na Ojstrniku, se peti M ob tem globoko zamisli in vpraša, kaj za vraga pa je na tem kuclju tako posebnega, da je o njem prelitega toliko črnila. Mož ga je že nekajkrat z očmi premeril po dolgem in počez, ko je stal na Kovku ali Lepem vršiču, nanj pa še svoj ž