
Kronološki pregled vseh novic


#bwg_container1_4 #bwg_container2_4 .bwg-container-4.bwg-standard-thumbnails { width: 1254px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; [...]

Zaradi številnih priporočil, da je smuka s Kredarice trenutno zelo dobra (pod pogojem da se smuča zgodaj zjutraj), sem se še jaz odpravil na to turo. Mi pa zaradi določenih obveznosti s turo ni uspelo začeti pred deveto uro zjutraj. In res je ob mojem začetku hoje večina turnih smučarjev že navdušen

Prva etapa Zasavske planinske poti od gostilne Šekoranja na Bizeljskem do gradu Podsreda #bwg_container1_6 #bwg_container2_6 .bwg-container-6.bwg-standard-thumbnails { width: 1254px; justify-content: center; margin-left: auto; [...]
Na sončno velikonočno soboto sva dva Andreja plezala v steni Rote Wand. Smer Rupertina, -VII, 250m, je bila ravno pravšnja za pomladansko ogrevanje.

Poiskušam se držati pravila " v hribe hodi ko je vreme, ne ko imaš čas", zato sva s Mišem v petek zaključila kapitalistično talko že ob dveh popoldan. Start ob pol štirih proti Hinterbichlu, kjer je bilo že polno parkirišče. Taksija nisva klicala, čeprav je bila ura že pol osmih. Sneg se z

Velika noč je v Španiji velik praznik. In tako je sva si privoščila nekaj turnosmučarskih počitnic v Aragonskih Pirenejih. Za izhodišče sva izbrala smučarsko središče Cerler nad krajem Benasque. Pogled na smučišče in okoliške vrhove je bil turnosmučarsko demoralizirajoč. Vtis pa je v celoti popravil

Organizator pohoda je sporočil, da je ponedeljkov pohod, 22.4.2019, odpovedan. Prosimo za razumevanje.

Štartamo s prvim vlakcem in nadaljujemo po gorenjsko…peš do zadnje sedežnice Sesselbahn 3000, s katero se pogoljufamo do pod Scharecka. Levo po grebenu na vrh in prvič odsmučamo po JZ vesinah proti smučišču. Kratko in sladko, sneg trd, grifig, res lep jutranji uvod. Potem vlečemo doooolgo prečko čez

Velika planina je ena najlepših slovenskih gorskih planin. Obiskal sem jo že v vseh letnih časih. Trenutno pa najbrž kaže prav svojo najlepšo podobo zaradi obširnih poljan vijoličnih žafranov. S turo sva začela pri Kalcitu v Stahovici. Prek svetega Primoža sva se najprej povzpela na Veliko planino.

Našo pot na Slavnik začnemo v Skadanščini. Po kolovozih in stezah se dvignemo na travnato pobočje in že je pred nami vrh. Prijetno druženje pri koči z domačimi planinci Obalnega PD izkoristimo tudi za izmenjavo izkušenj z gospodarjenjem s kočo. Sestopamo po slikoviti poti v Prešnico. Izlet si oboga

MLINARICA - škrbina (nv 2370m) 20.april 2019 Prvič to zimo v slovenske gore. Ob 4h iz Šempetra proti Vršiču. Parkiramo na ovinku št.38 (nv 1080m) pri zapuščeni cestni hiši. Smučke na nahrbtnik in nadaljujemo za rampo po kolovozu. Po nekaj deset metrih pridemo do potoka, kjer zavijemo levo na lov

V številčni ekipi smo se najprej podali na sedlo Uršič,potem pa nekateri odsmučali v dobrih razmerah proti smučišču in na Kanin,ostali pa skozi Prestreljeniško okno na našo južno stran. Po okrepčilu na Kaninu pa s sedla v dolino.Nekaj se nas je odločilo še za vzpon do zg.postaje It.gondole in čez r

Po torkovih fantastičnih razmerah v Turskem žlebu, sem se v petek odločil pogledati še v Janeževega. Žal so bile razmere na moji čisto možno letos zadnji turi neprimerljivo slabše. Tudi v tem primeru sem vsaj imel čast narediti prve zavoje po zadnji pošiljki snega. Za spust z vrha do vstopa v žleb s

Do uradnega parkirišča v zatrepu doline (Hinter) Muhr nas je ustavila prva plazovina prek ceste, kar je narekovalo dodaten dober km peš po cesti. Na smučke stopili par ovinkov pred kapelo Hubertus (uradno parkirišče) od katere se v levo odcepi pot proti jezeru Karwassersee. Nadaljevanje ves čas po l

Danes je bilo na italijanski strani Kanina več Slovencev kot Italijanov. Da bi izboljšali statistiko smo mi s sabo vzeli Marca iz okolice Benetk. Nismo se matrali peš po smučišču in smo raje uporabili gondolo dokler še vozi. Potem smo se pa razvrstili v kolono turnih smučarjev, ki se je vila proti s

Izredne razmere v avstrijskih hribih so me povabile na dolg, ki mi ga je "naložila" megla pred tednom, ko sem obračal pod Goldbergspitze. Danes vreme idealno, zjutraj "frišno" potem na soncu toplo in v upanju da sonce "porihta", kar je potrebno za lepo smučanje, sem, ko se je danilo parkiral nekaj s

Kooončno, prava zima! #bwg_container1_0 #bwg_container2_0 .bwg-container-0.bwg-standard-thumbnails { width: 1254px; justify-content: center; margin-left: auto; margin-right: auto; [...]

Vzpon začnemo nekje s ceste, na katero se odcepimo v Hudem Grabnu. Pot je sprva kopna, nato pa nam na zmrznjenem snegu presneto prav pridejo derezice. Do vrha hodimo 2 uri, vračamo se do koče, kjer se na zunanji osončeni terasi podpremo z jedačo in pijačo in uživamo v lepih razgledih. #bwg_

Štart ob 6:30 iz parkirišča v Zajzeri. Primož v supergah, sam pa v zelo zgonenih a zato za hojo zelo udobnih bucih. Dobro pomrznjene snežne flike se začnejo že prej, a strnjena snežna odeja je formirana šele malo pred vstopom v sotesko s slapovi. Tu notri leži precej razrita plazovina. Vzpon iz sot