
Šest od Spoznavanja vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica, dva od Sredinih fotografov in ena, ki spada v obe skupini: skupaj devet na vlaku ob 6.35 za Ljubljano. Sicer nima zamude, bo pa čakal v Zidanem Mostu, zato tam prestopimo na ICS vlak Slovenija iz Maribora za Ljub

Počitnice se počasi bližajo koncu in čas je za izlet s pranečakinjo in pranečakom. Vlak ob 6.35 za Ljubljano ima ravno toliko zamude, da ne ujamemo avtobusa ob pol devetih za Rateče, na pot krenemo ob pol desetih po malo daljšem odmoru za pijačo. V Ratečah smo malo pred dvanajsto in kar takoj krenem

Deset od Spoznavanja vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenje Sevnica nestrpno pričakujemo na Železniški postaji Sevnica, če bo imel vlak za Ljubljano ob 6.35 kaj zamude. Nima je in z njim se pripeljejo še tri, na Bregu se pridruži še ena, skupaj nas je torej 14 za potep na Gorenjsko. Do Lju

Osem od Spoznavanja vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica nas čaka na odhod vlaka ob 6.45 proti Tržišču, dve Krčanki se nam pridružita, ko pripelje njun vlak. Do Tržišča je komaj toliko časa, da smo pozorni na pet predorov in se zavemo težav, ki so jih graditelji imeli,

Vlak ob 9.50 proti Trebnjemu: nenavadno pozno za Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica, vendar zgodnejši nima ugodne zveze za Črnomelj. 14 nas je zbranih, ena vstopi še v Boštanju. Zanimivo, nekateri se prvič peljejo po tej progi in z zanimanjem spremljajo po

14 se nas zbere od Spoznavanja vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica na Železniški postaji Sevnica za regionalni vlak ob 6.57 v smeri Ljubljane, dve Krčanki pa sta že na vlaku. Vlak nima veliko zamude, toliko pa le, da moramo pohiteti na avtobus ob 8.30 za Rateče. Na nje

Zgodnje vstajanje in vlak z Železniške postaje Sevnica ob 5.25 za Ljubljano. Pretirane gneče od Spoznavanja vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica ni: z Nado sva sami. Nič ne de, samo, da je dobra družba. Vlak nima veliko zamude, pred sedmo sva v Ljubljani in dovolj je ča

Napovedan je vročinski val, torej bo treba v hladnejše kraje: na Gorenjskem naj bi bilo tri stopinje hladneje. Spoznavanje vrednot od Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica: na Železniški postaji Sevnica se zbiramo za vlak ob 8.09 proti Jesenicam. Pogled na objave Slovenskih železnic

Ob pol devetih zjutraj me Janja in Mira pobereta v Šmarju (Sevnica) in skupaj odbrzimo na Okič (Vrh pri Boštanju). Pred Domom gasilcev in vaščanov s že zbirajo pohodniki in pohodnice vseh starosti: od sedemletne do sedeminosemdesetletnega. Gostoljubni organizatorji nas že na začetku gostij

Zjutraj Slovenske železnice uradno sporočajo, da bo naš vlak proti Ljubljani ob 7.39 imel 105 minut zamude. Informacijo mi na Železniški postaji Sevnica potrdijo. Kaj pa zdaj? Deset nas je zbranih od Vredno pozornosti pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica in tuhtamo, kaj napravi

Ponoči dežuje, zjutraj oblačno. Sedem se nas od Spoznavanja vrednot Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje zbere na Železniški postaji Sevnica, za vlak ob 6.35. V Zidanem Mostu prestopimo in na vožnji proti Mariboru gledamo skozi okno in ugibamo, kdaj bo nehalo deževati. Ravno pravi čas: v M

Ponedeljkova skupina Planinskega društva Lisca Sevnica danes že ob sedmih, da nam ne bi bilo prevroče. Zberemo se nas devet na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) in z dvema avtomobiloma se odpeljemo skozi Blanco v Selce nad Blanco, Foto: Ljubo Motore.kjer parkiramo pri Turistični kmetij

Vstajanje ob dveh zjutraj, nekaj čez tretjo uro se že odpeljemo z Avtobusne postaje Sevnica z avtobusom, ki je skoraj poln - okrog 40 nas je. Značilno za cilj, ki ga imamo: eden ali dva odrasla z enim ali dvema otrokoma, jaz spremljam pranečaka Aleksa in pranečakinjo Niko, ki sta se letos odlično iz

Na lepše z Jelko v okviru Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica: devet se nas zbere na Železniški postaji Sevnica in z vlakom ob 7.39 se odpeljemo v Žalec. Prestopimo v Zidanem Mostu in Celju, ob devetih smo na cilju.Kavica za začetek programa je zakon in spijemo jo v Gast

Ponedeljkova skupina Planinskega društva Lisca Sevnica ob osmih zjutraj na parkirišču v Šmarju (Sevnica). Šest nas je in najprej se odpravimo na kavico, potem pa z dvema avtomobiloma skoraj do Telč. Foto: Vinko Šeško.Tam se oglasimo pri znanki, kjer je na vrsti "dezinfekcija", Spodnji

Včasih se je treba kar odločiti. V Arboretumu Volčji Potok cvetijo vrtnice, preverimo. Z Marto se dobiva na Železniški postaji Sevnica za vlak ob 7.39 proti Ljubljani. Da ne bi bilo kakšnih daljših zamud, v Zidanem Mostu prestopiva na EC vlak Hodoš - Koper. Zaideva v veselo družbo osnovnošolcev iz D

Kar sedem resnih sopotnikov in sopotnic je na morju, zato danes računam na majhno skupino, vendar se nas za vlak ob 6.57 proti Ljubljani na Železniški postaji Sevnica od Spoznavanja vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje zbere kar deset. Kljub temu, da je vlak regionalni, imamo z

Ker je veliko ljudi članov in članic Ponedeljkove skupine Planinskega društva Lisca Sevnica na morju, Slavica oznani, da imamo prosto. Dan pa je treba izkoristiti! Na vlak in v Ljubljano.Napotim se v Park Tivoli, kjer uživam dobro dve uri. Moja pozornost je najprej namenjena ribniku, na katerem