Pocarska
Pa sem končno tudi jaz pocala v Pocarski. Ker naj bi bila primerna za začetnike, je bila že lep čas tudi na mojem seznamu. Z Gregom sva se s težkim korakom zagnala proti vstopu, ker pa je bila ena naveza … Beri naprej →
Pa sem končno tudi jaz pocala v Pocarski. Ker naj bi bila primerna za začetnike, je bila že lep čas tudi na mojem seznamu. Z Gregom sva se s težkim korakom zagnala proti vstopu, ker pa je bila ena naveza … Beri naprej →
Prvi konec tedna v juliju sem se udeležila tabora Komisije za alpinizem, ki ga je letos vodila Sara Jaklič. Tabor je bil namenjen alpinistkam in bodočim alpinistkam vseh generacij. Prijav je bilo preko 20, nabrale smo se z vseh koncev … Beri naprej →
Evo pa sva jo dočakala. Smer katero sem imel zadaj nekje v glavi odkar sem postal tečajnik, v nedeljo 5.7.2020 pa sva jo z Dorotejo končno preplezala. V Krmo sva se odpravila kakor se za resne smeri spodobi in sicer … Beri naprej →
10.7.2020 so se Neli, Grega, Matic in Alex odpravili splezat Juševo smer na Šitni glavi. Tokrat smo bili štirje, tako da smo plezali v dveh navezah. Skupaj sta plezala Matic in Alex, ter Neli in Grega. Smer je zelo prijetna … Beri naprej →
Steber ob Kamenkovem stebru in Pokljuška smer 24.5.2020 sva se tečajnika Grega in Alex podala na prvi (in drugi) alpinistični vzpon pod vodstvom Matica. Šli smo plezat na Šitno glavo in po dobrih 15 minut prišli na začetek smeri na … Beri naprej →
Pa sva šla. Z Dorotejo sva odrinila proti sončnemu Vršiču, kjer naju je pričakal prijazen fant s kaso v roki. Gorenjca kot sva, sva se zapeljala malo nižje in od tam opazovala prelepo Ajdovsko deklico 😉 Počasi sva se podala … Beri naprej →
V nedeljo smo se z Naniko, Metodom in Gregam odpravili v Krmo. Cilj ture je bil vzpon po centralni smeri Jesih – Potočnik v severni steni Debele peči. Prijetna lovska stezica nas v dobri uri hoje od Kovinarske koče pripelje … Beri naprej →
Vsak začetek sezone, pa naj bo to zimska ali poletna se izplača začeti z nekaj lažjimi turami, da se um in telo spomnita specifike gibanja. Za začetek letošnje poletne sezone v hribih, sva si na deževno soboto v začetku junija, … Beri naprej →
Zgodaj zjutraj sva se Goran in jaz napotila proti Vipavi. Nekako sva se dogovorila, da ponoviva smeri, ki smo jih preplezali s svojimi mentorji ( za prvo samostojno plezarijo malo bolj znane). Po prvi preplezani smeri se je pokazalo, da … Beri naprej →
V nedeljo sva z Urbanom plezala Steber revežev v Veliki Mojstrovki. Na dostopu je potrebno prečiti manjše snežišče, v smeri pa snega ni več. Po dobri uri prideva pod steno, kjer vidiva, da sta s plezanjem pričeli ravno že dve … Beri naprej →
Danes smo Maja (AO TAM Maribor), Matic in Matevž odšli plezat v Veliki Draški vrh. Namenili smo se v spominsko smer Dr. Tomaža Ažmana. Vreme že zjutraj ni bilo ravno idilično, kar pa nas ni odvrnilo od plezanja. S preplezano … Beri naprej →
Ker je bilo v nedeljo za večino severozahodne slovenije napovedano precej neplezalsko vreme, vzhodna pa zaenkrat še ne premore nam zadovoljivih alpinističnih ciljev, smo se odpeljali proti morju. Severozahodno od Ajdovščine se vzpenja pobočje Čavna in tam je bil naš … Beri naprej →
Včeraj dobim sporočilo od Katarine, če sem za pošihtno plezanje, kajti nobeden drug od tečajnikov ni imel časa – verjetno so se ustrašili popoldanskih neviht 😉 . Seveda grem zraven in že se ob 4h skupaj še z Rokom in … Beri naprej →
V nedeljo dopoldne smo se Mare, Metod in jaz  odpravili proti Kamenkovem kaminu v NŠG. Ob vstopu nas je pozdravilo sonce, zato sva se z Metodom odločila, da pustiva nahrbtnike kar spodaj. Prvi raztežaj smo zlezli brez problemov. Pri prvem … Beri naprej →
V soboto smo z Marušo, Nejcem (AO Bohinj) in Gregom (AO Radovljica) raziskovali bohinjske konce. Dostop do planine Krstenice je minil hitro, ko pa smo se po navodilih GPS-a odločili za ‘bližnjico do stene’, smo se kmalu znašli v labirintu … Beri naprej →
V sredo je kazalo na solidno vreme, vendar sva z Rokom nekoliko pozabila na precej nizke temperature in veter. Dostopila sva čez Gamsov skret, od Kogla dalje čez Pode se nikakor nisva mogla ogreti, čeprav sva oba navlekla nase vse … Beri naprej →
Štartamo v dežju z Nušo in Rokom v soboto zjutraj z Jermance in kot kaže še polovica Slovenije z nami, saj smo komaj imeli kje parkirati. Hoja se je pričela kar v gosjem redu, jasno vsi v Repov kot. Sonca … Beri naprej →
Danes smo z Marušo in Nejcem (AO Bohinj) plezali Pokljuško smer. Celotno smer je rosilo in nohtalo v prste. Sama smer niti ni krušljiva, ampak za moje pojme je svedrovcov bore malo in kakšen frend pride prav. V prvem cugu … Beri naprej →
Metod, Andraž in jaz smo v soboto skombinirali naštete smeri. Prvi dve nehote (zadnji rastežaj Ose ni bil planiran), ostali dve pa kot smo si zamislili – Jeseniško in zadnji rastežaj Kranjske do vrha. Sledila sta nam še Lidija in … Beri naprej →
Na deževno sobotno jutro vrževa z Dorotejo ruzake in štrike v avto ter se odpeljeva v Kamniško Bistrico. S težkimi štriki na ruzakih se znajdeva pod jugovzhodno steno Planjave, sonce vedno bolj prodira skozi oblake, meglice pa se poigravajo med … Beri naprej →