Kronološki pregled vseh novic

Z avtomobilom se je možno pripeljati do konca ceste v Beli. Do Vodotočnika je bolje peš z derezami, nato na smučeh preko Korošice na Planjavo. Letos je premalo snega za direkten spust na Petkove njive, zato se držimo naše pristopne sledi. Sneg je v senci ostal pršič, na soncu pa vse od putra do gnil

Moooogoče se pa v Kotu še najde kaj pršiča. Pa smo šli pogledat z ekipo: Primož, Matic, Matevž in Blaž. Parkiramo kar v Zg. Radovni na začetku poti v Krmo. Da bo po zaključenem krogu avto bližje. Cesta v Krmo je bolj samo zvožena s traktorjem kot splužena. Večina parkira kjer smo sami. Kakšnih pet a

Današnje razmere so bile bolj pomladanske kot zimske. Snega ni prav veliko, se pa od parkirišča po sankaški progi pride še lepo zvezno do vrha. Aja, taksi vozi, a moraš čakati, nas je prehitel dobro ogrete sto metrov pred koncem ceste. Je pa hrbet okoli bajt na 2000 mnm precej spihan in za nazaj gre
Lep slap v dokaj slabih razmerah. V bistvu voda pod slapom že kar dobro teče, na vsak toliko časa pa tudi slišiš zvoke (pokanja ledu), ki jih v bistvu nočeš slišati. Skozi cel slap je prevladoval nekakšen miks ledu pomešan s snegom. Prejšnji vikend pa je na vrsto prišel tudi Centralni slap v Prisojn

Pravzaprav sem sotrpine poskušal zvabiti na sosednji hrib Creta di Rio Secco, ki me že nekaj časa mika, ampak... Začeli smo na ovinku pri bivši kasarni Marta Lariti. Od zadnjega sneženja ni bilo nobenih sledov. Poskušali smo slediti tracku na Sella Madrizze. Vzpenjanje skozi gozd posejan s skalnimi
Danes sva se s Tonijem odpeljala v Vipavsko dolino natančneje pod južno steno Čavna. Spletazala sva omenjeni smeri z namenom da počasi pripraviva na skalne smeri. Uživala sva v prijetno toplem sončnem dnevu in bila sva edina plezalca na tem koncu vipavske doline.

Planinsko društvo POLET te vabi na naslednji izlet: DEBELA PEČ (2014 m) V snegu nad 2000m Kdaj: sobota, 23. februarja 2019 ob 5:45 uri iz Mokronoga, ob 6:00 uri izpred Doma kulture v Šentrupertu Kako: z avtomobili (v primeru veliko prijav s posebnim avtobusom)Opis poti: Z avtomobili se bomo odpeljal

Danes pa ena taka, za dušo. Kar lepa četica se nas je nabrala in smo oddrajsali čez Prevalo na našo Kaninsko stran. Pa po že rahlo ojuženem snegu do okna v Prestreljeniku. Zadnje metre na peš. Smuka po ojuženem kot aprila, a zelo lepo smučljivo. Spet en fajn dan tam gor na belem igrišču. Mete se. K

Cesta na Vršič je uradno zaprta, neuradno pa prevozna z za zimo dobro opremljenim vozilom.Na Malo Mojstrovko smo se povzpeli čez Grebenc, dalo pa se je brez snemanja smuči, vendar za "paciente mojega kova" na meji sprejemljivosti. Zgornje flanke pa so bile prav ravnoprav odpuščene tako za gor kot za

Ta teden smo naredili dobro reklamo za Rodico na vseh socialnih omrežjih, zato se jo ta vikend izogibam v širokem krogu. Vseeno sem ljubiteljica miru v hribih in mi pretirane množice tu ne sedejo... Zato se s sosedom odločiva, da greva v Fužnarske planine in napadeva še kakšen hrib mimogrede. Mimo p

Čudovit pomladanski dan sredi februarja je bilo treba izkoristiti za lepo turo. Ker nismo bili na tekočem z razmerami v domačih hribih, smo šli pač pogledat. Mare že več let sanja o smučanju z vrha Kukove špice in s Slavi sva podprla njegova prizadevanja. Cesta je splužena do Peričnika in zjutraj je

Danes pa ena taka, za dušo. Kar lepa četica se nas je nabrala in smo oddrajsali čez Prevalo na našo Kaninsko stran. Pa po že rahlo ojuženem snegu do okna v Prestreljeniku. Zadnje metre na peš. Smuka po ojuženem kot aprila, a zelo lepo smučljivo. Spet en fajn dan tam gor na belem igrišču. Mete se.

PD Ribnica na Pohorju vas vabi na 27. tradicionalni Šisernikov pohod, ki bo dne 23.2.2019. >>> preberi vabilo

V četrtek, 14.2.2019 je bila v Kranju novinarska konferenca ob predstavitvi knjige 50 let helikopterskega reševanja v gorah Slovenije.
Ker se v Sloveniji na snežnem področju še vedno nič pametnega ni zgodilo, smo sneg poiskali pri sosedih, kjer ga imajo v izobilju. Bil je to eden najboljših prašičarskih dni zadnjega obdobja...

Hochalmspitze (3360 m) je najvišja gora v pogorju Ankogelgruppe. To je ena mojih najljubših gora. Zato sem si že celo zimo želel, da smučam z nje. Ni bilo vikenda, ko nisem pomislil nanjo. Vendar je to ena najdaljših tur v Avstriji, saj je v enem kosu potrebno premagati kar 2200 m višinske razlike.

V soboto zjutraj se odpeljeva do parkirišča pod kmetijo Suhadolnik nad Kokro. Zadnji del ceste je bil mestoma precej poledenel, a nama je šlo. Po zajtrku se odpraviva sprva po cesti, višje pa po stezi navzgor. Kmalu se začne pojavljati sneg. Gore nad nama se barvajo v oranžne odtenke; lepo je :). Na
