
Ja, Šerki “laufa” na “špeh” in pivo; pač starega dizlovega motorja ne moreš navaditi na zanič bio-gorivo.
Tečem ob obali zadnjih 40 km Dalmacija Ultra Traila. Za mano je že krepkih 120 km in več kot 6000 …
Kronološki pregled vseh novic

Tečem ob obali zadnjih 40 km Dalmacija Ultra Traila. Za mano je že krepkih 120 km in več kot 6000 …

Naslednji dan (zadnjega septembra) sva bila dogovorjena z Marjano. Načrt povzpeti se na Veliki vrh v Košuti po plezalni poti smo si olajšali tako, da smo najprej na parkirišču pod Matizovcem pustili Marjanin avto (bili smo edini, kar se nama tam še ni zgodilo), nato pa se z najinim odpeljali p
Zima, zima bela tokrat ni vrh gore sedela, pač pa malo nižje – v Logaraski dolini. Po celotedenskem držanju pesti in premlevanju tega, a bo led al’ ne (Letošnji tečajniki in tečajnice smo kar nenavadno zagreti za alpinistične dejavnosti. In glede na nedavne izkušnje nič manj za obšolska druže

Vzpon na Prisank je ena tistih tur, ki te nikoli ne pusti ravnodušnega. V zimskih razmerah to velja še toliko bolj, saj gre za resno in zahtevno goro, ki je hkrati tudi ena bolj mogočnih in razglednih pri nas. Odločitev je padla med vožnjo, ko smo opazovali prebujanje lepega dneva. Zato nas je le ma
Lepo nedeljo smo z Marušo, Nežico in Mihom kljub pomanjkanju snega preživeli v zimskem vzdušju na mogočnežu nad Vršičem. Tura poteka od avta pa do vrha skoraj ves čas po snegu, čeprav bi bilo na nekaj mestih dobrodošlih nekaj centimetrov več… Razmere za hojo so na splošno kar dobre, tudi večina jekl
V nedeljo zjutraj smo se člani AO-ja in tečajniki zbrali pred ferajnom, kjer smo strnili vrste in se s kombijem in avtomobili namenili proti Koči na Gozdu. Lepo vreme, ugodne temperature in dobra volja sta nas pripeljala pod steno, kjer … Beri naprej →
V soboto smo se, po priporočilu kolegov, odpravili proti Slapu na Klemenči jami. Od Doma planincev smo hitro dosegli kočo. Naprej smo nadaljevali v smeri pod Rjavčki vrh. Pot je dobro uhojena in po 15-ih minutah smo že stali na… Preberi več →

Dodajam popravek k včerajšnjemu poročilu o smučanju z Gumme. Vzpon na Gummo vodi mimo prijetne in za konec tedna odprte koče Wildbachhütte (in ne mimo Bachbauerhütte), kjer je tudi pričetek sankaške proge. Kategorija: Razmere
Sobotna 1. klubska tekma v težavnostnem plezanju, na kateri so se pomerili otroci in mladostniki, ki trenirajo v klubu, je bila preizkušnja tako za tekmovalce kot za vse, ki smo sodelovali pri izvedbi. Na tekmi je nastopilo 60 mladih članic in članov kluba v petih starostnih kategorijah v st

V nedeljo, 20. januarja 2019, bo potekal že 9. tradicionalni Sobraški pohod po okoliških vaseh, ki ga pripravljata Prostovoljno gasilsko društvo Sobrače in Krajevna skupnost Sobrače. Zbor udeležencev pohoda bo ob 9.30 uri pred gasilskim domom v Sobračah. Pohod bo organiziran v vsakem vremenu. Hoja p
Glede na to, da je bila včeraj nedelja sva pričakovala v slapu gužvo in sva se v ta namen odpravila že kar zgodaj in bila pod slapom ob prvem svitu. A na koncu se je izkazalo, da sva bila ta dan edina v tem delu. V prvem cugu sva šla po sredini, začetnih 15m je […]

Vljudno vas vabimo na 22. občni zbor Planinskega društva Polž, ki bo v SOBOTO, 19. 1. 2019 ob 18.00 v Gasilskem domu Višnja Gora. Predvideni dnevni red občnega zbora: 1. Odprtje in pozdrav 2. Izvolitev organov občnega zbora: - delavno predsedstvo (predsednik in dva člana) - zapisnikar - dva overi

V soboto smo smučali z Teuerlnocka nad kočo Neue bonner hutte. Nam, ki smo bili kakšno uro za tistimi, ki so potegnili špuro in v prvovrstnem pršiču odsmučali z vrha prav do koče (opis na TKG), je nad gozdno mejo jutranji sneg že odneslo - tako da smo se tam šli bolj lovce na mehke klože). Pod gozdn
Gorski športi | Pod okriljem mednarodne turnosmučarske organizacije ISMF že 12. leto zapored izvajajo tabor za mlade tekmovalne turne smučarje. Organizacijo si izmenjujeta nemška in avstrijska turnosmučarska organizacija Deutscher Alpinverein (DAV) in Skimo Austria. Letos so bili za organ

Ob vseh opozorilih zaradi (pre)obilice snega v delu Avstrije, so nam bile pri izbiri tokratne ture aktualne informacije na spletu res v pomoč. Tudi mi smo se zapeljali do Lessacha in se mimo koče Bachbauerhütte povzpeli na vrh Gumme (2316) – res nenavadno ime, nobenega swartz ali vsaj horn? Na parki
Prišli smo v času, ko se je na vrhovih ravno začelo bohotiti sonce. A smo imeli za ta dan rezerviran led, kar žal pomeni senco. V normalni zimi sicer tudi mraz, a temperaturam nad ničlo težko rečemo mraz v začetku januarja in v alpski dolini. Slap je bil narejen "plezljivo", na nakaj mestih je prav

Včeraj na usklajevalnem seminarju za bodoče reševalce na Zelenici, se vse besedičenje vrti okoli strašne in s snegom bogate zime v naših krajih. Zato ker NIČ od tega NI, se vozimo v daljne kraje v Avstrijo, pa še zaradi enega dejstva, ki ga nekateri ne vedo in tudi nočejo vedeti...takšnih flank kot
V soboto smo šli z Maretom in Metodom preverit razmere v dolini Malte. Štartali smo zgodaj zjutraj z Jesenic, pri spodbudnih -6 stopinjah. Ob prihodu v Malto je termometer ob močnem fenu kazal nevzpodbudnih +4. Kljub temu smo splezali slap … Beri naprej →

Na spodnji povezavi (PD Bundek Mursko Središče) najdete vse podrobnosti o letošnjem ‘Vincekovem pohodu’. Organiziranega prevoza s strani PD Ljutomer ne bo. Udeležba je individualna. https://bundek.hr/vincekov-pohod/pozivnica-20-vincekov-pohod/