Kronološki pregled vseh novic

Počasi nam že zmanjkuje idej, kje bi se lahko našlo (dostojen) sneg. Medtem ko je še v St. Michaelu termometer v avtu kazal okoli ničle, se je v Zederhausu povzpel na +6 C. Parkirišče v Waldu je danes vse prej kot samevalo. Že od daleč so se videle silne zavese snega na grebenih, ki jih je povzročal
Medtem, ko nestrpno čakamo, da se zima okiti z obilnejšo belino in bomo lahko tako ali drugače napadli kakšno grapo ter da slapovi pomrznejo v kaj bolj kompaktnega od zgolj žlobudranja, nam ne preostane drugega kakor da sopihamo navkreber, nabijamo kondicijo in drajsamo z derezami malo po snegu in v
Predzadnji dan starega leta se nas je osmero gorskih koz(-lov) namenilo na manj poznano (in obiskano) sosedo slavnejšega Špika. Neprijetno poledenela in spolzka pot (letna trasa) čez/ob kačjem grabnu je k sreči minila hitro, naša pričakovanja glede sonca pa so se na ta zelo kratek decembrski dan raz

V hribih nad dolino Lungau je včeraj nad 1300 m zapadlo kakšnih 30 cm snega, v dolini pa le par centimetrov na skoraj nič podlage. Kot se je izkazalo, tudi v višjih legah gozdovi še niso dobro smučljivi. Na silvestrovo sva se zato odločila za sprehod do Bonner Hütte in naprej na Teuerlnock, a se je

Že drugič sem se odločil za silvestrovanje na Kredarici. Na pot sem se odpravil sam, vedoč da mi “gori” družbe zagotovo ne bo manjkalo. Poleg tega mi je po enem mesecu vzpenjanja izključno na smučeh zelo ustrezalo iti za spremembo enkrat peš. Sneg se sicer začne že dokaj kmalu v Krmi. Ve
Slap na Jezerskem, ki mi je na tiho v oči padel že v mesecu februarju, letošnjega leta, a je žal omenjene plane prav na hitro odneslo padajoče kamenje ter ogrombe količine snega, ki so polzele iz ostenja Velike Babe. Kasneje je vse skupaj potonilo v rahlo pozabo, do prejšne nedelje, ko grem proti L

pred koncem leta. Torej še ena v seriji Harija Holea, za vse ki imate radi žanr kriminalk vas tudi ta ne bo razočarala. Tokrat je to Odrešenik, ki je za nas mogoče še malo bolj zanimiva, ker se zgodba prepleta tudi z našo sosednjo državo Hrvaško in vojnimi grozotami Vukovarja.

Praznikom primerno sva dokaj pozno prišla na izhodišče v Vratih. Iz superg sva se v pancarje preobula na višini cca 1500, 1550m. Nekaj višje kot prejšnji teden na nasprotni strani doline, za Cmirom. Navzgor na smučke nisva stopila, ker je bilo lažje in hitreje peš. V rahlem sneženju in občasnim sunk

Danes je parkirišče v Waldu samevalo. Začeli smo po novo zapadlem puhcu, in nadaljevali med sneženjem in vetrom do spihanega vrha. Pred nami so se spustili trije smučarji , pa sta sneg in veter njihove sledi hitro zabrisala. Prava pršičasta smučarija, je bilo res dobro. Voščim vam srečno in zdravo 2

Ne, zdaj pa res grem na to Kukovo špico. Dovolj let sem odlašal in se prepričeval, da se mi pač ne “poklopi”, ampak vse so samo izgovori. Pač odločiš se in greš. In ko sva se s Sašo pogovarjala za hribe in se naposled odločila, … Continue readingKukova špica … končno!

[VOŠČILO] ❄️V prihajajočem letu vam želimo zdravja in varen korak na vseh poteh, katere boste ubrali! ❄️ ◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽◽ 📷Pravljica na planini Grohot pod ostenjem Raduhe.
Zadnjih nekaj dni tega leta sedim, posedujem za delovno mizo. Čakam in iščem tisti trenutek. Mislim. Poskušam strniti misli, v tistih nekaj stavkov, s katerim želim narediti rezime preteklega leta. “Uživajte v svojem razkošju in ga nosite skozi 2018-to. Naj bo srečno, … Nadaljujte z branjem→

Mojčin dom na Vitrancu (1.555m) in naprej na Ciprnik (1.745m)udeleženci: Sabina, Srečo, Kristina, Matej, Mitja, Alenka, Marko L., Iztok, Marko M., Paz, Teja, Nevenka, Klavdija, Sandi, Tomaž, Dejatrajanje: 7h 25 minvišinska razlika: cca 1.080 mdolžina: 12,8 kmZadnja sobota v letu 2018 je že navsezgod

22. 12. 2018Ko sonca ni ...... se na Lubnik odpravimo MI. Danes vreme res ni na naši strani. Namesto sonca in lepih razgledov, nam ponuja oblake, vlažen zrak in blatno potko. Kljub temu se štirje člani ekipe MI odpravimo na Lubnik. Izberemo grebensko smer. Ni prave volje za fotografiranje, vseeno pa

Kljub temu, da sem prišel v petek dokaj pozno domov, se sobotnemu povabilu na turo nisem mogel upreti.Tako smo se štirje v soboto zjutraj odpeljali do Žage (Njivica). Po zajtrku smo se skupaj z dnevom podali po sprva zaraščeni poti proti pl. Baban. Po 15 minutah pridemo do križišča, kjer zavijemo de
Ob vedno večji poplavi zimskih vzponov ostalih članov, se jaz še kar nekako ne morem sprijazniti, da bo treba počasi nadeti rokavice in prijeti za cepine. Z Andrejem Gradišnikom sva včeraj ob meni udobni uri (pol 8) štartala proti Ospu. Plezala sva smer Prečenje, ki se vije čez celotno steno od desn

V petek, 4. 1. 2019, bomo imeli prvi pohod v letu 2019. Zbrali se bomo ob 17. uri na parkirišču ob Gradiškem jezeru. Tu bo start našega nočnega pohoda. Vabljeni ste otroci in starši. Na poti se nam bodo pridružili tudi planinci iz Krtine, Doba in Dragomlja …. Skupaj bomo iskali skriti zaklad
V sredo, 26.12.2018 smo opravili tradicionalni marš na Kredarico. Zbralo se nas je veliko članov AO Kranj, veliko pa je bilo tudi ostalega obiska, tako da je bilo parkirišče v Krmi že ob 6h popolnoma zasedeno. Prav tako je bil dom na Kredarici do konca napolnjen. Snega za smuči premalo, razmere za h