
Kronološki pregled vseh novic


V soboto, 5. januarja 2019, vabimo na prvi planinski pohod v novem letu, po Loško-zbelovski poti. Zbor bo pred železniško postajo v Poljčanah ob 8.uri. V Loče se bomo odpeljali z osebnimi avtomobili. Na pot bomo krenili iz Loč in prehodili del poti do Zbelovega, potem pa nadaljevali do Poljčan. Po

Domžalska pot spominov, kontrolna točka številka 2, Tabor nad Ihanom, 361 m. Cerkev sv. Kunigunde na Taboru nad Ihanom je prvič omenjena leta 1519. Žig se nahaja pri spomeniku pod domačijo pod cerkvijo. Do Tabora pridemo s KT 1, Domžale v 1h 10min. Povezava na google maps. Spomenik shodu ljudske fro

Domžalska pot spominov, kontrolna točka številka 8, Limbarska gora, 773 m. Limbarska Gora je razloženo naselje pod razglednim vrhom Limbarska gora, na katerem stoji cerkev Sv. Valentina. Vrh Limbarske gore z obema kapelicama vzhodno in zahodno od cerkve je od leta 1999 razglašen za kulturni in zgodo

Vodnik: Stanislav Kragelj Kdaj, kje: sobota, 05. 01. 2019, ob 6:00 pred sedežem društva na Celovški cesti 160 v Ljubljani (pred LPP-jem) Kako: društveni kombi ali (in) osebna vozila Predviden čas hoje: 7 ur Oprema: Pohodne palice, dereze, cepin, gamaše, udobni gorniški čevlj

V prihajajočem letu vam kamniški gorski reševalci želimo zdravja, sreče in varen korak.
V letu 2019 izbirajte poti, ki vas krepijo, učijo, navdihujejo in osrečujejo.
Koče | PD Cerkno išče oskrbniški par (oskrbnik-ca in kuhar-ica) za oskrbovanje koče na Poreznu v času poletne sezone 2019, ki traja od sredine junija do sredine septembra.

Po prvem prazničnem valu, smo se prepustili domišljiji in se odpravili na pot proti planinskemu domu na Uštah – Žerenku, kjer so nam med potjo škratki pokazali svoja domovanja. Na vrh smo prinesli vsak svoj okrasek za osamljeno smreko. Po krasitvi je smreka zažerela in s svojim žarom priklical

Novoletne praznike v tekočem letu sem začel skrajno ležerno. Dvotedenski oddih od službenih obveznosti je bil sicer skrajno potreben, vseeno pa sem nameraval v tem obdobju vsaj malo v hribe. Z Maticem sva se tako, navkljub zavedanju, da dobrih razmer verjetno ni, odpravila pogledat, kakšne so stene

Sposodila sva si bivalniček in se odpeljala iskat sneg. Na podlagi večdnevnih internetnih klikanj sva se odločila, da pričneva iskanje na Štajerskem. Odpeljala sva se mimo Gradca in žalostno zrla v povsem kopno mursko dolino. Šele ko sva prišla pod Hochschwab sva zagledala sneg. Zapeljala sva se na

Planinsko leto smo kot običajno tradicionalno zaključi z zimskim pohodom na Javornik nad Črnim Vrhom. Obiskali smo ga v nedeljo, 23.12.2018. Letos so nas organizatorji prehiteli, tako da smo skoraj sami z vrha uživali na soncu in razgledih po bližnjih in daljnih vrhovih naše lepe Slovenije in sosedn
Včeraj sva se s Tonijem v dokaj normalni uri zapeljala na Vršič. Zaradi enostavnega dostopa in sestopa sva se odločila poskusiti v Severnem razu Male Mojstrovke. Da razmere niso najboljše, ubistvu še to ne sem vedel že prej, ko sem priblizno 14 dni nazaj plezal v Kranjski poči. Med dostopom sva sreč

V nedeljo, 9.12.2018 smo namesto na Jošta odšli v Snežniške gozdove in se povzpela na Veliki Snežnik. Smo hoteli na sonce. Dobili mraz, sneg, meglo, veter in na koncu še dež. Pot smo začeli na Sviščakih. Navkljub kislemu vremenu smo bili dobre volje. In kar dobro nam je steklo. Hodili po mehkem sneg

Smo sklenili, da gremo pa danes na Sichelwand, če že včeraj nismo našli parkirnega prostora. Prepričani smo bili, da za delavnik parkiranje pač ne bo problem. Toda tudi danes je bilo ob 9:30 parkirišče za Wachtbrücke že polno, zato smo se zapeljali 500 m naprej, kjer je tik pred vhodom v protiplazov

Začetek dneva, polno parkirišče na bencinski pred Karavankami in nato dobrih 200m kolone pred cestnino karavanškega tunela ni obetal nič dobrega, sploh ker se poleti skozi Karavanke ne vozim, pozimi pa do sedaj še nisem imel "sreče" videti takšnega navala. Kot kaže je 26. december dan, ko Avstrijcem
Včeraj smo se v vetrovnem dnevu podali na Kranjsko Rinko in sicer po Vzhodnem grebenu. Zaradi premalo snega smo prvi del plati obšli po levi strani. Kljub temu smo imeli za obdelati dva skoka, še posebej drugi nam je naložil… Preberi več →
Drži, da v sili hudič še muhe žre. Z Majo sva se naveličala čakat na snih v naših hribih, pa sva jo na Štefanovo mahnila gor na Koroško – v Nockberge. Nam ta skupina ni preveč daleč, visoko se pripelješ … Beri naprej →
Kot vsako leto jeseni, sva tudi letos odšla na lepše. Izbrala sva si Turčijo, ki naj bi bila raj za športne plezalce. Svoj dopust sva v Turčiji preživela od sredine oktobra do sredine novembra. Do Turčije sva poletela z letalom,… Preberi več →