
Poročilo: Kepa
V soboto 7.7.2018 se je 5 pohodnikov, ki jih je vodil Izidor Močilnik, odpravilo na pohod na Kepo. Od koče na vrh so izbrali severovzhodni greben, ki je zelo zahteven. Kako je potekal pohod, si lahko ogledate na slikah.
Kronološki pregled vseh novic

V soboto 7.7.2018 se je 5 pohodnikov, ki jih je vodil Izidor Močilnik, odpravilo na pohod na Kepo. Od koče na vrh so izbrali severovzhodni greben, ki je zelo zahteven. Kako je potekal pohod, si lahko ogledate na slikah.

Vikend je kot vedno rezerviran za hribe, v glavi sem imel kar nekaj lepih in ne ravno vsakdanjih tur. Zjutraj …

Objavljamo intervju z Evo Žontar za portal bodieko.si, le nekaj dni preden se je ponesrečila v snežnem plazu, na gori Alpamayo v Peruju. 😔 Evo Žontar je nekoč zapisala: “Ker kaj je najbolj strašljivo, kar se nam lahko zgodi? Na koncu vedno smrt – in ta pride itak. Zate, zame, vsi umremo. Če bi se tega bolj zavedali, bi marsikatero odločitev v življenju sprejeli drugače. Marsikdo bi živel drugače, manj dal na mnenja drugih, več tvegal … in se posledično manj bal smrti. Ah, življenje je lepo” https://www.bodieko.si/eva-zontar

Lanževica je 2003m visok vrh nad Bogatinskim sedlom. Z vrha je lep razgled na Julijske Alpe, vidi pa se tja do Jadranskega morja. Na vrhu so še ostanki Rapalske meje.Mi smo si vzeli dva dni časa, da ne hitimo, zato smo že do koče na Komni naredili kar nekaj ovinkov, pa ne tistih oštevilčenih.Od doma

Nedelja 8.7. je bila dan za prvi letošnji dvatisočak. Na Ograde (2087 m) smo se s planine Blato povzpeli po lovski poti do planine Krstenica, nato čez planino Jezerce po nemarkirani poti na Lazoviški preval in po strmem, mestoma z ruševjem obraščenem grebenu na vrh Ogradov. Travnati vrh je v tem čas

krog … se je uspešno zaključil … brez omembe vrednih slepih poti  malo je šlo po koroški transverzali … malo po razgledni oz. srčni poti … malo pa tudi kar po svoje … kot ponavadi   

Grossvenediger (3666 m) velja za četrto najvišjo goro v Avstriji (za Velikim Klekom, Wildspitze in Weiskuglom). Tokrat smo se je lotili še mi: in to v enem dnevu. Na goro je sicer precej naporno priti v enem dnevu, ker izhodišče – parkirišče pri vasi Hinterbichl -leži zgolj na višini 1480 m. T

Vikend je kot vedno rezerviran za hribe, v glavi sem imel kar nekaj lepih in ne ravno vsakdanjih tur. Zjutraj …
V nedeljo 1.7. sva se z Nejcem, precej spontano, odpravila plezat smer Herlec-Kočevar v severni steni Šit. To je bila moja prva prava, hribovska izkušnja. Ob šestih zjutraj sva krenila s parkirišča v Planici in se kar pošteno zagnala po… Preberi več →
Na zadnji tekmi Evropskega mladinskega pokala, ki je potekal ta konec tedna v Münchnu v Nemčiji je Lucija Tarkuš z osvojenim vrhom finalne smeri prepričljivo zmagala in si na najboljši možen način priborila zmago v skupnem seštevku Evropskega mladinskega pokala v težavnost

V soboto, 30.6., nas je 21 kolesarjev v Mojstrani pričakalo lepo sveže jutro, za naš načrt. Lepo, v vrsti, smo kolesarili po kolesarski poti skozi Kranjsko goro, proti Ratečam. Vmes pogledovali k našim vršacem, lepim čistim vodam in uživali v prekrasnem vremenu ob prijetnem druženju. Od Rateč do mej
Za vikend 23. in 24. nas je slo deset na ledenisko turo na hrib Punta San Matteo, 3678 m v Ortlerjevi skupini. Lep hrib in tezko si clovek predstavlja, da so na njem potekali boji v 1.SV. Sledil je razgleden povratek preko sedla Stelvio domov. Tura je bila glede na vreme kratka in sladka.Na uho mi j

Alpinizem | Šestega julija 2018 je v Karakorum krenila alpinistična odprava Choktoi 2018, ki jo sestavljajo slovenska alpinista Aleš Česen in Luka Stražar ter njun britanski kolega Tom Livingstone. Njihov cilj je severno ostenje Latoka 1 (7145 m). Pred odhodom smo se pogovarjali z vodjo o
V soboto 7.7. sva z Anjo Fabčič (AO Vipava) plezala Hudičev steber v Prisojniku. Smer je precej dobro nabita, občasno orientacijsko zahtevnejša ali zavajujoča. Nekje na sredini smeri sta naju zavedla klina, ki sta verjetno bila uporabljena za abzajl. Tako sva namesto po original smeri, ki naredi zav
V četrtek me je Tine peljal plezat tapravo hribovsko smer. Plezala sva smer Herlec-Kočevar v Šitah. Smer že takoj od začetka ponudi kar resno plezarijo, v srednjem delu težavnost malo pade, vendar te za začetek zgornjega dela pričaka detajl, kar zabaven kamin. Po kaminu smer ponudi še kar nekaj raz

NEDELJA, 22.7.2O18 Ob 6.uri zjutraj se bomo iz Logatca (parkirišče Krpan) odpeljali proti Kamniku in naprej čez Kranjski Rak v dolino Podvolovjek, od tam naprej na planino Ravne, ki je naše izhodišče. Zadnje tri kilometre je cesta makadamska in nekoliko slabša. Iz p

Planinsko društvo Polzela vabi na dvodnevni izlet na Krn, ki bo 21. in 22 julija 2018