
Predavanje: Norveška nad arktičnim krogom
Že drugo leto zapored sem se odločil, da smuke z norveških vrhov ob severnem siju ne gre zamuditi. Vabljeni v torek, 8.5. ob 20h na predavanje!
Kronološki pregled vseh novic

Že drugo leto zapored sem se odločil, da smuke z norveških vrhov ob severnem siju ne gre zamuditi. Vabljeni v torek, 8.5. ob 20h na predavanje!

Kot vsako leto tudi letos sem nestrpno pričakoval ugodne razmere za to turo.Vedno grem na Kamniškega dedca 1583 m saj ta vrh ponuja izjemen pogled na gore ki ga obdajajo.Ta pogled pa mi je v užitek pa še tura ni pretirano zahtevna. V letošnjem letu je potrebno prečit samo dva snežišča-plazova na pot

»Se dobimo na Bajerju,« smo se velikokrat z družbo zmenili še v tistih mojih »rosnih« letih. Ob prvi selitvi od doma sem se za dobro desetletje ustalila na drugem koncu…
Na praznični dan sva z Brančem plezala v Beli peči nad Tržičem. Midva na soncu, med avriklji in vresjem, čeprav ni bilo prevroče, nasproti naju pa še precej zasnežen Storžič. Cepinarji in ekstremni smučarji bi imeli v grapah še precej dela, ker je snega še dovolj. Preplezala sva dve klasični smeri
Letos zgodnje pomladansko – poletne temperature kar vabijo v južne stene. Že sredi aprila se nas je osem, na pobudo g. Špilerja, podalo v Rote Wand in sosednji Breite Wand. Z Branetom sva preplezala smer z pomenljivim imenom Weg der schönner Männer. Teden dni pozneje sem z Branetom in v družbi
Miha nas je z mailom predramil, da smo se organizirali in izkoristili nekaj lepih toplih in sončnih dni v legendarni Paklenici. Preplezali smo nekaj lahkih in srednje težkih - klasičnih smeri za pomladno prebujanje in pripravo na plezanje bolj konkretnih smeri. V plezanju, sončenju, kopanju in dru

Prvega maja bajtarji PD Bajtar Velika planina že 54. leto organiziramo TURNI SMUK. Tudi letos, služilo nam je vreme, pa se je nabralo kar precej gledalcev, čeprav je bila Velika planina tega dne dobesedno oblegana. Vodja tekmovanja Rajko Balantič je na startu razdelil 3 dni stare žemlje, ko te
Prazniki so super zadeva, zato smo v petek popoldne odbrzeli v Avstrijo, v gore! Prvi dan je bil naš cilj Glockner Bivaouc na 3205m, ki pa nam ga ni uspelo doseči, saj je bila cesta zaprta kaj kmalu nad Heiligenblutom. Odprla se je samo en dan kasneje… Ni nam preostalo drugega kot vzeti pot pod noge

Zima (kje je že to…) je bila naporna in dolga a takšna kot mora biti, snežena in mrzla. Kljub ne najboljšim razmeram sem veliko plezal v ledu. Naštel sem 21 preplezanih slapov v januarju in februarju, več kot kadarkoli do sedaj. V februarju sem začel smučati, tri tedne sem preživel v ljubem Q

Pred začetkom poletne sezone (in bolj množičnim obiskom poti na Uršljo goro) smo markacisti PD Prevalje na planinski poti Naravske ledine in obeležjem voda, čistili in označili prehodnost poti preko podrtih dreves. Sedaj je prehod označen in varen. Hvala za trud vseh prisotnih. POHVALA NA FB Kar nek

bi se lahko reklo tema dvema knjigama.Prva zahteva popolno koncentracijo bralca, ker z veliko hitrostjo preklaplja med kraji in časi in te lahko na trenutke zmede, če nisi skoz pri stvari. Aja, skor sme pozabil, gre za knjigo Plavalec. Gre za zgodbo, ki se prepleta v preteklosti in sedanjosti, o zgo

Planinsko društvo Cirkulane vas vabi v soboto, 12. 5. 2018, na Golico. Urnik pohoda: Udeleženci pohoda se zberemo v Cirkulanah pri šoli ob 5.30, od koder nas bo odpeljal avtobus v smeri Celje, Ljubljana, Jesenice do Planine pod Golico, od tam se bomo podali do Koče na Golici (1582 m).
Praznični torek sem izkoristil za skok na Mangart. Na vrhu Plazja sem dohitel še enega samohodca, ki si je zaželel vstopnice za vrh. Pa sva šla. Na Mangartu se mi vedno dogajajo čudne stvari, folk meče opremo čez steno, jaz pa sem danes bogatejši za oteklino na mojem brezveznem (a veš … k je b

Konec aprila se Pogorevc med Žerjavom, Mežico in Lešami odene v rumeno barvo. Avriklja polne skale vsako leto privabijo mnoge pohodnike. Lansko leto sem na ta prekrasen kraj peljal planince našega PD, letos pa sem v dobri družbi prehodil pot od kmetije Krajnc do lovske koče Dukles in nazaj. Prelep d

V smeri Križa več kot dovolj snega, ki pa bolj spominja na stracciatello sladoled. Cukanju po čokoladnemu posipu se da izogniti z dobro napeglano dilo, mrvice odrineš, večje kose pa izkoristiš kot količke. Skratka…ni slabih razmer, samo poglede imamo različne. ;) Podlaga vsled vetra in koprenaste

Ker mi golaž ni dišal, sneg pač še vedno, sem odcuckal na Zvoh. Zaradi oblačne koprene in kar močnega jugozahodnika je sneg minimalno popustil, v sami grapi je bilo pod par centimetri ojuženega trd predelan sneg. V ožini je že napoka, tudi ob straneh že lepo zeva. Skok, poravnava smuči vzporedno z v

Kanjavec iz Zadnjice je top tura zadnjih dni, pa sva se jo tudi midva lotila. Ker nisva privrženca "alpi smučanja" (#fuckski, #aerotikjefuč), rada pa imava strme smučine, sva se vršne glave Kanjavca lotila po zelo lepo zaliti smučarski smeri Zahodna stena Poprovca. Danes je bilo bolj hladno in oblačno, zato nisva bila prav zgodnja na izhodišču in še vseeno sva bila prezgodaj na vrhu. Ob enih sva odsmučala z vrha, zgoraj v smeri je bilo še trdo, a zelo grifig, nižje na zelo izpostavljeni rampi pa sva vse bolj imela občutek, da je začelo popuščati, tako da je bila zračna smuka prav luštna. Smer…
Koče | 1835 metrov visoka Golica bo v novi letni sezoni, posebej v maju ob cvetenju narcis spet velik magnet za številne planince, ki se bodo iz različnih smeri vzpenjali proti vrhu.

V nedeljo, 6. maja 2018, vabimo na tradicionalni meddruštveni pohod DRUŽNE PLANINSKE POTI. Pot bo vodila iz Postaje, Mosta na Soči nad Modrejem do Senice, na Ljubinj, do Klavž in Kneže. Nezahtevne hoje je 4 ure. Vodila bosta Simon Gorjup in Darij Kenda. Prijave in informacije v četrtek, 3.5., ob 18

Preskočiti je bilo potrebno prvomajsko slavje, da smo lahko vstali že ob 2:30 in izkoristili zadnji lep dan v tem tednu za Sonnblick. Strah, da bo treba peš iz Heilligenbluta je bila odveč, saj je bila zapornica odprta. Tako smo lahko parkirali slabe pol ure pred gostiščem Alter Pochner, kjer smo