
Kronološki pregled vseh novic

Četrtek, 4. 12. 2025, okrog 21h Jure Niedorfer, izkušen alpinistični maček in novopečeni alpinistični inštruktor, profesionalno pa v stenah vrti (pre)drage snemalne kamere in fotoaparate. Na predavanju bo predstavil svojo pot od nadebudnega pripravnika v AO Kozjak do alpinista in alpinističnega snem

OPD Koper vabi na pohod skupine »Starejši mladinci« v sredo 10.12.2025. Zbrali se bomo ob 8. uri na parkirišču pred stadionom Bonifika in se z avtomobili odpeljali na izhodišče pohoda nad Renče. Povzpeli se bomo na Trstelj po krožni poti. Nezahtevne hoje bo za dobre 4 ure. Informacije na 040 453819

Obalno planinsko društvo Koper vabi v nedeljo, 14.12.2025, na turo na Kranjsko reber. Tura je lahka. Odhod avtobusa ob 7:00 s parkirišča pred Park centrom (Interspar, Obi). Prijave na sedežu društva do torka, 9.12.2025.Turo vodi ime Matjaž Vizjak. Opis poti!  

KRNIŠKE SKALE/GARTNERKOFEL 2195 m Zbor zjutraj na običajnem mestu, Milan, Harij, Jan in Igor. Tokratna turna destinacija Nassfeld in vrh Krniške skale. Prvi del poti poteka po smučišču Nassfeld. Smučišče je že skoraj pripravljeno, le tu in tam so vidni kamni iz snežne odeje. Na najvišji točki smuči

V gorenjski hladilnik smo se odpravili relativno zgodaj, a ne dovolj, da bi ne bilo pred nami na parkirišču že precejšnje število smuke željnih mladih in manj mladih. Od avta se ves čas hodi na smučeh po dostopni cesti do koče v Tamarju. Kakšen kamenček tu in tam še terja pozornost in nežnost do kož

Potem ko so si pred tednom dni še najbolj meli roke serviserji, so se po zadnjem sneženju razmere bistveno izboljšale. Podlage še vedno ni, a novega snega je veliko in smuka je solidna. Manjka vsaj še ena izdatna pošiljka snega. Kategorija: Razmere

Smuka ostaja zahtevna. Podlaga ni nič boljša kot pred dvemi dnevi. Slikce so s severnega pobočja. Na vesinah, ki so obsijane s soncem, je sneg malenkost bolj poseden. Temperature gredo v +. Skorje danes še ni. Kategorija: Razmere

Hišni vrh (zaprte) koče Südwiener je severno nad njo. Spirzinger v zgornjem delu kar preseneti s svojo strmino. V veliki količini novega snega je tudi plazovit...a o tem takrat, ko bo veliko snega. Sedaj ga ni, vzpon kaže prav klavrno sliko, ki pa pri smučanju ne pride do izraza, saj se da prav lepo

Mučno do nesmučljivo pod 1800. Tam gre samo še peš, po travi ali pa ropota pod nogami, razen na podlagi iz umetnega snega. A umeten sneg je kot umetno cvetje. Ne diši! Slikce ne kažejo podlage. Kategorija: Razmere

Ko se peljeva proti Obertauernu, je bilo tudi nekaj avtov na izhodišču za Grosse Kesselspitze, ampak . razmera ni izgledala obetavno. Na drugi strani prelaza takoj precej več snega. Parkirišče na Gnadenalm (gostilna je bila danes še zaprta) niti ni “zafolkano”, kot že tolikokrat. Zjutraj je še fajn

Ko sem bral Matejev Aignerhohe, me je zapekla vest, ker preredko objavljam, čitam pa vedno :)Evo ga na, šne-report! V Podnu je bil opoldne, ko sem začel, še vedno frižider, minus 7, pa sonce. Razmera: travnik je debelo pokrit, vsaj 20-30 novemberskih centimetrov :)) Zgoraj se razmera še odebeli, tak

TI, ja točno TI, ki samo bereš in nič ne prispevaš. Kotički, kot je snežak, temeljijo na solidarnosti. Nekam, kjer je sneg, a ga ni preveč, ni gužve, bo mir, bo sonce, čim višje, da ni kamnite podlage. Dejansko je bilo skoraj vse.Turo se začne in konča pri avtu. Parking (dnevna karta je 8€, popolda

Danes pa me je pot ponesla na Sv. Višarje. V Žabnici sem jo na vrh obral kar med snežnimi topovi po smučišču.(niso moteči) Snega spodaj pri gondoli ni veliko, saj kupov umetnega še niso pogrnili, je pa dovolj za vzpon in potem dol za smučanje. Od umesne postaje pa do vrha je pa smučišče že speglano

Nameravala sva nekam v bližino Obertauerna. Vseeno sva bila radovedna, kako je v Innerkremsu in okolici. Zato sva naredila malo ovinka, da malo vidiva razmere, potem pa naprej …. Innerkrems s snegom še zelo ubogo, na Schönfeldu pa bolje: dva sta ravno utirala gaz po zahodnem pobočju, kakšni trije pa

Večina bralcev bo rekla, ojoj a ti ne znaš nikamor drugam kakor vsak dan samo na Krvavc.Hahaha znam znam,samo pred odprtjem smučišča sem izkoristil še zadnjič dobre razmere na meni najbližjem snegu. Razmere danes so bile izven urejenih prog še vedno čudovito dobre, po tretjem pristopu danes iz Plaže