
Čmok, čmok…
… ali do Dragovega doma na Homu. Ja, res je bilo precej mokro, a to nas ni oviralo, da ne bi zlezli na Kucelj pri Grižah, se malo razmigali in najedli ter nadihali svežega zraka. A sneg prav hitro pobira … Beri naprej →
Kronološki pregled vseh novic

… ali do Dragovega doma na Homu. Ja, res je bilo precej mokro, a to nas ni oviralo, da ne bi zlezli na Kucelj pri Grižah, se malo razmigali in najedli ter nadihali svežega zraka. A sneg prav hitro pobira … Beri naprej →

Člani orientacijske sekcije pri PD Tolmin smo se udeležili številnih tekem Zimske orientacijske lige 2017/18. S tekmo 4.marca 2018 v Ajdovščini se je Zimska liga uspešno zaključila. V letošnjem letu je liga obsegala 20 raznolikih tekem na različnih terenih in krajih po zahodni in osrednji Sloveniji

Danes si s Slavi nisva veliko obetala, a dobila sva vsaj nekaj sonca pred dežjem in več smučanja kot doma na kavču… Sprva sva bila namenjena dlje proti vzhodu, ampak zjutraj naju vreme ni prepričalo v dolgo vožnjo, zato sva se zapeljala na Jezersko. In kot že tolikokrat pred poslabšanjem z JZ

Ponovno smo se precej dolgo peljali v iskanju lepšega vremena. Pri Greimhütte je sijalo še sonce, vzpon je sprva potekal v precejšnji vročini, a koprene so se čedalje bolj gostile. Preden smo dosegli vrh, se je že povsem zaprlo. K sreči je bila vsaj vidljivost za smučanje dobra. Tudi smuka je bila p

Iz Okrog pri Motniku,kar po cesti,večinoma po traktorski sledi.Na križišču,kjer je še 10 km do Menine pl. po desni cesti in kmalu po sledeh predhodnika,ki vodijo po markirani poti.A kmalu je neznanec obupal,midva pa tudi.Greva še malo po svoje ,kjer se ženki kar dobro vdira,jaz mučenik pa nimam teža

Prijatelj je dobro povedal, Zelenica je gorniški BTC city. To dobiš vse kar rabiš pozimi, od položnih sankališč, do strmih grap, katerih niti ne znam poimenovat in jih večino ne bom nikoli odpeljal. Centralna grapa je bila danes nekje od 1800 gor v megli, ampak je tako fajn gladka, da ni bila slaba

V organizaciji PD Železniki smo se udeležili tradicionalnega smučarskega in krpljarskega pohoda od Soriške planine do Ratitovca. V zadnjem delu poti proti vrhu nas je spremljala gosta megla in s tehničnimi pripomočki nam je uspelo priti do koče na Ratitovcu. Po okrepčilu v koči smo odsmučali do lo

Kaj se je dogajalo prej, ni prav nič pomembno. Dejstvo je, da me je Tomaž pobral pri Vrbi. In sva se mimo Doma Pristava pripeljala do zadnjega odcepa pred vikendi. Kjer sva stopila na sneg in jo ucvrla proti Pustemu rovtu. Kam se nama je tako mudilo ne vem, vsekakor sem očitno bolj tekač na kratke p

Viševnik resda težko postreže z nekimi presežki, ampak razočara pa tudi redkokdaj. In danes se je pokazal celo v eni lepših luči. V polovični družinski zasedbi, ljudi presenetljivo malo, le nekaj se nama jih je pripeljalo nasproti, sicer pa sva uživala v miru in samoti. Za enega člana je bila to prv
Ja, res smo najprej jokali, ko je pol koroških turakov zavilo v Gruzijo, nekateri pa smo morali ostati doma… A je hitro postalo jasno, da zato v 0,5-1m pršiča na domačih bregih ne bo prav nobene gneče. Vrisk in smeh… Potegniti je bilo treba sicer nekaj špur, ki so drugače v domeni naših

V Knjižnici Cirila Kosmača Tolmin, 14. 3. 2018 ob 19.00 Miloša Batistuto, novinarja RTV Slovenija, na vsakem potovanju spremlja ljubiteljska kamera. Tako je bilo tudi, ko se je z ženo odpravil na treking v Kirgizijo v organizaciji turistične agencije Shappa. »Osnovni namen snemanja je bil, tako kot

Pa je za nami, nočni pohod od Gradu Borl do podružnične cerkve Device Marije in nazaj na izhodišče.Zbrali smo se na zunanjih površinah pred gradom Borl. Po borlski cesti smo podali proti Plešibici in po približno 100 m na kolovoz med vinogradi proti gozdu na gozdno cesto –

Miranda je prejela visoko priznanje za dolgoletno delo na športnem področju na prireditvi, ki sta jo skupaj s priložnostnim kulturnim programom pripravila OŠZ in Zavod za kulturo, šport in mladino Občine Tolmin 7. marca v dvorani kino gledališča v Tolminu. Vsestransko športno aktivna Miranda je deja
Preventiva | Zadnji teden preživljamo v Nordijskem centru v Planici, kjer Planinska Zveza Slovenije gosti 90 alpinistov iz Češke, Slovaške, Madžarske, Hrvaške, Italije in Slovenije. Poudarek na plezanju, druženju in strokovnih predavanjih naših strokovnjakov s področja višinske fiziologij

Vsak turni smučar ne želi biti tudi "alpi" smučar in sva se z Jako zapodila na široko flanko Ojstrca, ki se je nastavljala najinim četrtkovim pogledom s Pece. Na vrh sva pristopila s SZ skozi Jagovčevo rižo in izbrala slikovit izstop mimo Zvonika, ki povede točno na vrh. Smuka na vzhod je bila prav luštna; široka in strma flanka, kjer prosto izbiraš svoje prehode in linije. Ko se je položilo, sva potegnila še do izravnave 450 m pod vrhom Obirja in se počasi odvlekla nazaj na vrh. Drugi spust mimo Zvonika, po Jagovčevi riži in nižje v krnici nama je prav tako postregel z dobrimi razmerami, po…

Težave so se začele sredi oktobra. Sprva je kazalo na prehlad. Potem se je vse skupaj vleklo in decembra, po skoraj dveh mesecih sem vendarle odšel do zdravnika. Kljub vsemu sem bil še vseskozi dokaj aktiven, o čemer sem tudi stalno pisal poročila. Do začetka februarja, takrat se je stanje zelo poslabšalo...Seveda sem bil dovolj vedoželjen, da sem veliko brskal po netu in v tem tednu sta se mi potrdili obe domnevi: po gastroskopiji na Jesenicah so mi potrdili GERB, po pregledu na Golniku pa astmo. - gibanje bolnikom z urejeno astmo koristi – povsem enako, kot zdravim ljudem. Seveda pa je…
Poti | Glavni poudarki 3. številke e-novic Evropske popotniške zveze (European Ramblers' Association):

Zadnji teden preživljamo v Nordijskem centru v Planici, kjer Planinska Zveza Slovenije gosti 90 alpinistov iz Češke, Slovaške, Madžarske, Hrvaške, Italije in …

Obveščamo vas, da v soboto, 24. 3., zaradi neprimernih razmer ne bomo izvedli pohoda na Cerkniško jezero. Pohod bo v mesecu aprilu ali maju.