Alpinistična šola 2018
S 15. marcem pričnemo z alpinistično šolo na našem odseku. Vabljeni!
Kronološki pregled vseh novic
S 15. marcem pričnemo z alpinistično šolo na našem odseku. Vabljeni!

V nedeljo, 11. marca, vas vabimo na Planino nad Vrhniko (733 m)

Tudi današnja tura ni bila vnaprej določena. Vse sem se odločal sproti glede na snežne in vremenske razmere. Začel sem na Ljubelju in se po trasi nekdanjega smučišča najprej vzpel na Zelenico. Tu pa sem zavil na Šentanski plaz. Razmere za vzpon s smučmi so bile zelo zahtevne, saj je bilo 10 cm skorj

Vremenska napoved je obetala več sonca v okolici Zederhausa pa še nevarnost plazov je bila tam le zmerna. Odločila sva se za Aignerhohe in ni nama bilo žal. Kljub množici avtomobilov sva našla parkirno mesto v Waldu na koncu doline Zederhaus. Po široko shojeni in presmučani poti sva šla mimo planine

Ko sem prejšnji petek videl Markove pršične oblake iz Ojstrnika, smo takoj sklenili, da gremov v soboto to pogledat. Zgazili smo do vrha in zašli v meglo , da jo bi lahko rezali. Smuka je bila po globokem pršiču bomba, samo zavoji so bili bolj netopirski, ob izogibanju mladih macesnov in smrek. H

Prvič smo pričeli v meglenem Podlonku, zato smo šele z nekaj spraševanja našli začetek markirane steze mimo lovske koče. Bila je lepo shojena, tako da je bila tudi hoja na smučeh prijetna. V Razorju se je pokazalo sonce. Obisk Ratitovca je bil danes množičen, predvsem pešcev. Vršna strmina je bila z

Za vzpon nujno srenači, predvsem od ožine pri prvem balvanu navzgor. Od grabna gor trdo, nekaj napihanega in ojuženega snega na desni strani, kamor že posije sonce. Pred vrhom obrnila, ker seštevek manjka enega para srenačev in kvalitete smučarije ni obetal. Sprva sva smučala po levi, sončni strani,

7.00 parkirava na križišču za kmetijo Planinšek. Spluženo je višje. Ne veva do kod. Travnik nad kmetijo je vabljiv. V sencah še spi zima, na sončnih bregovih spomladansko sonce opravlja svoje toplo delo. Kreneva po bližnjici. Shojeno in porisano je od spustov. Na cesti le stare sledi pod snežno odej
Včeraj, 3.3.2018, sva se tečajnika jaz in Jure Trček skupaj z drugimi udeleženci odpravila lovit zadnje ledene slapove pred otoplitvijo

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]  Fotografije: Matjaž Drolec
Slovenski alpinizem je ena izmed redkih športnih dejavnosti pri nas, ki je v svetovnem vrhu že skoraj 40 let. Pravzaprav vse od leta 1975 in izjemnega uspeha v južni steni osemtisočaka Makaluja. Od takrat – in od uspeha na zahodnem grebenu Everesta štiri leta pozneje – smo Slovenci med s
“Slovenski alpinizem je ena izmed redkih športnih dejavnosti pri nas, ki je v svetovnem vrhu že skoraj 40 let. Pravzaprav vse od leta 1975 in izjemnega uspeha v južni steni osemtisočaka Makaluja. Od takrat – in od uspeha na zahodnem grebenu Everesta štiri leta pozneje – smo Slovenc

Prav zanimivo. Ko sem včeraj zvečer, po pravi snežni plohi, pristal na parkirišču pri Kekcu, me je Francetov zapis izpred petih let pomiril. Tudi po poti, ki jo dobro poznam, se da s smučmi do vrha in zaprmej potem tudi navzdol. Užitki so pa tako ali tako subjektivna stvar. In ravno, ko so se mi oči

Ker sem se mudil v okolici Planinskega polja (na ogledih za razredni izlet drugi vikend), sem na zemljevidu poiskal najbližji naporaščen hrib: sv. Lovrenc nad Studenim. Južno pobočje je zelo enakomerne naklonine in precej odprto, zato je hrib zelo primeren za smučanje (o tem je pričalo tudi veli
Mladi | Podaljšujemo razpis za Mladinske komisije Planinske zveze Slovenije za cestne prevoze opreme za planinske tabore v letu 2018.

Glede na merilno postajo na Ahomiški planini naj bi do jutra zapadlo slabih 10 cm snega. A tega snega žal nismo našli. Smuka na severni strani povprečna, nekoliko je motila skorja, vseeno smo ponovili vajo z vrha do ceste. Po/ob cesti do izhodišča je šlo pa prav luštno mehko.

Na drugi dan letošnjega leta smo se z Babsi in Perotom šli sprehodit na Veliko planino. Vremenska napoved ni bila najlepša, zaradi česar je bilo zelo malo obiskovalcev. Ne vem, če se mi je kdaj zdela tako spokojna in idilična. Med hojo sem se spominjal, kako lepo je tukaj ponoči, ko opazuješ zvezde

Ponoči je spet zapadel nov sneg, kar naju je prisililo v uporabo rezervne ture. To je bila smuka z Dovške Babe. Cesta je bila zjutraj na srečo že splužena do standardnega parkirišča pri manjši hidroelektrarni nad Dovjami. Vseeno pa je na cesti ostalo dovolj snega, da sva lahko takoj stopila na smuči

Festival gorniškega filma je bil res poučen, ne samo zaradi filmov in predavanj ampak tudi zaradi pogovorov s kolegi in prijatelji. Tako sva zvedela tudi za najbolj priljubljen turnosmučarski pristop na Slivnico. In danes sva si ga šla ogledat. Zapeljala sva s mimo cerkniškega doma starejših obč