
Pohod na Gornje Laze - 31.10.2019
Planinsko društvo Semič je organiziralo in vodilo pohod na Gornje Laze iz Semiča v spomin Prvi belokranjski četi. Na cilju je sledila proslava v spomin na tragično usodo te čete. Dušan Kukman Slike: Jože Žugelj

Planinsko društvo Semič je organiziralo in vodilo pohod na Gornje Laze iz Semiča v spomin Prvi belokranjski četi. Na cilju je sledila proslava v spomin na tragično usodo te čete. Dušan Kukman Slike: Jože Žugelj

V prelepem nedeljskem popoldnevu smo se zbrali pri Polharski koči na Smuku. Letos smo imeli kostanjev piknik skupaj z sadjarskim društvom Semič. Pekli smo kostanj, pojedli slastni golaž in poizkušali letošnji mošt. Ob prijetnem druženju je še prehitro prišla noč. Dušan Kukman Slike: Jože Žugelj

Planinsko društvo Semič je organiziral kostanjev piknik v soboto,19.oktobra na Smuku. Zbralo se nas je 150 planinskih nadobudnežev, njihovih mentorjev, ter vodnikov. Nekaj čez sto se je podalo proti Smuku iz Rožnega dola, ostali pa iz Semiča. Na cilju pohoda se je pekel kostanj, postregel se je čaj

PD Semič je organiziral spominski vzpon na Brano. Vsakih pet let se odpravimo tja v spomin na tragično nesrečo Metelko Stanislava iz Kota. Od takrat je minilo že 45 let. Vzpon je potekal čez Šijo. Nekaj planincev pa se je povzpelo na Kamniško sedlo. Dušan Kukman slike: Jože Žugelj

V petek ob 1.00 smo krenili na pot proti Bosni. Zbralo se nas je 34 pohodnikov – večina je bila članov Planinskega društva Semič, za vzorec pa še Šentjernejčanov, Črnomaljcev in Novomeščanov. Pot nas je vodila najprej do Jajca. Sledil je ogled mesta, nato pa naprej proti Konjicu. Tu smo si ogledali

V avgustu so semiški markacisti obnovili poškodovan mostiček. Slike

V soboto, 10. avgusta je skupina štirideset bosonogih pohodnikov prehodila pot od Blatnika do doma na Mirni gori. Tam je sledil še zaključek z malico in druženje. Galerija slik Dušan Kukman

Semiški planinci smo osvojili Triglav skupaj s planinci iz Črnomlja in Metlike . Slike : Jože Žugelj

Nekaj utrinkov iz potepa po Albaniji z udeležbo planincev PD Semič, PD Črnomelj in Pohodniškega društva Novo mesto. Galerija slik - Jože Žugelj

Planinci našega društva smo izvedli akcijo na pobudo našega odseka Varuhov gorske narave na Gabru pri Semiču, čez en teden pa še na občinski ravni, kjer naj bi se udeležili člani iz vseh društva v Semiču. Na delovni akciji je bilo prisotnih le osem članov (šest iz našega društva). Naj povem le to, d

Semiški planinci smo odšli na hrvaško v Fužine. Ogledali smo si prelepo podzemno jamo, kjer smo bili počaščeni tudi s prelepim pevskim vložkom naših vodičk. Sledila je vožnja do Vagabundine kolibe. Po toplem obroku pa je sledil še vzpon na Zagradski vrh - 1187 m n.v. Zvečer smo imeli še pravo družen

V prelepem vremenu smo z avtobusom odpotovali do Šentvida pri Stični. Po jutranji kavici smo krenili po Lavričevi podi do Gradišča. Tam se nahaja planinska koča. Po postanku in ogledu skulptur iz lesa, katere so bile izdelane s pomočjo motornih žag, smo nadaljevali našo pot skozi Pristavo. Od tam pa

V soboto smo se zbrali na zboru članov v Semiču. Bilo nas je 53, tako, da smo sklepčno odločali tudi na volitvah. Po zboru je sledilo druženje ob prigrizku in pijači. Prisotni so bili tudi gosti iz sosednjih planinskih društev: Metlika, Črnomelj, Pohodniško društvo Novo mesto, Vrlovka Kamanje, CŠOD

V soboto, 09.03 2019 smo se zbrali v Blatniku –vasici na 500 m/nv. Enaindvajset pohodnikov se je v sončnem, toda vetrovnem dnevu odpravilo na pohod po štirih semiških tisočakih. Najprej smo prišli na Škrilje-1012 m,nato na Vinico 1020 m, Kovačev hrib-1051m, ter na Mirno goro-1048 m. V planinskem dom

Semiško planinsko društvo je organiziralo letos srečanje v Črmošnjicah v CŠOD Lipa. Zbralo se nas je 55 markacistov . Zelo smo bili veseli tudi prisotnosti predsednika PZS Jožeta Rovana in predsednika MDO Rudija Skobeta in VGN Rozi Skobe. Srečanje pa je vodil načelnik markacistov Dol. In Bele krajin

1 02. januar - sreda Mačkov pohod na Mirno goro L 2 09. februar - sobota Zimski pohod na Krašnji vrh L 3 09. marec - sobota Mučeniški pohod L 4 08. april - ponedeljek Pohod na velikonočni ponedeljek L 5 13. april - sobota Rudolfov pohod L 6 18.


REDNI LETNI ZBOR načelnikov odsekov za varstvo gorske narave PD z območja MDO PD Dolenjske in Bele krajine, gorske stražarje, varuhe gorske narave in ljubitelje narave, je bil v soboto, 17.11.2018 ob 10 . uri v Homu pri Šentrupertu, v organizaciji PD Polet Šentrupert. Po pozdravnem govoru vodje OVGN

Poln avtobus (42 pohodnikov) je odpeljal iz Semiča v četrtkovem dopoldnevu proti Hrvaški in naprej v Srbijo. Velika večina udeležencev je bila iz Semiča. V Novi sad smo prispeli popoldan. Sledil je ogled centra mesta in Petrovaradinske trdnjave v režiji srbskih planincev. Prenočili smo na kmečkem tu

V nedeljo,14.10.2018 smo imeli semiški planinci kostanjev piknik pri polharski koči na Smuku. V prelepem vremenu smo se okrepčali najprej z divjačinskim golažem, nato pa še s pečenim kostanjem. Sledilo je še druženje in okušanje našega tekočega pridelka semiških planincev. Dušan Kukman