
Zasnežena Korenščica v Karavankah
Od sedlca navzdol pa eno samo vriskanje! Kaj vriskanje - huronsko kričanje! Od veselja, ko je pod smučmi neslišno pršelo v obraz in sem brzel navzdol nad hladno, a mehko in opojno podlago...
Kronološki pregled vseh novic

Od sedlca navzdol pa eno samo vriskanje! Kaj vriskanje - huronsko kričanje! Od veselja, ko je pod smučmi neslišno pršelo v obraz in sem brzel navzdol nad hladno, a mehko in opojno podlago...

Pot: kmetija Kumprej nad Ljubnim - Robnikova planina - M.Travnik - V.Travnik in nazajRazmere: 10-30 cm novega snega na rahlo utrjeno podlago, zelo vetrovnoVišinska razlika: okoli 600 mJuhuhu ... nov sneg, vsaj nad 1000 m. Izvila sva se iz dolinskih meglic.Vremenska napoved je obetala

Kofce so priljubljena planina na južnem pobočju Košute. Na planino vodijo tri glavne poti. Najbolj priljubljena je tista s kmetija Matizovec. Druga pot pelje z Bornove graščine v Jelendolu. Tretja, meni najljubša, pa gre iz centra Tržiča čez hrib Kamnek. Kofce so bile danes zaradi nevarnosti snežni

klasičen vzpon od spodnje postaje sedežnice skozi veliko krnico ... s spustom po smučišču ;-) snega že na izhodišču in po poti ogromno ... a je kljub temu sosednji seespitz bil spihan ... tako da s pršičkarjenjem ni bilo 0 :- kljub vsemu lepa tura za zaključek leta :-) =========================

Odhod: v soboto 6.1.2018 ob 7.30 uri izpred OŠ TržičVzpon: Tržič 515m – V. Mizica 976m–Koča na Kriški gori 1471m – Tolsti vrh– 1715m - 3,5hVišinska razlika: 1200m.Sestop: Za povratek se odločimo na vrhu.Možnih je več variant, glede na snežnerazmere.1. Dom pod Storžičem.2. Čez Štajnarco v Gozd.3. Po

Oi, pa da opišem kako je na danes na temu hribu, ker jutri verjetno ne bo več isto. Snega mnogo povsod. Zgornji del je ok, beri pršič. Če nisi pol ure prepozen in je razrit zna bit mogoče še fino, spodi pa kr težka odjuga pa seveda vse razrit. Meni osebno en preveč všečna tura, ampak nisem tur

Klasika lokalna sicer spet bnova garnitura snega in sonca.Na vrh nisem šel zarad množice folka sem raje zavil levo in odpeljal pod bivšo sidro direkt do koče po se nezvožem terenu čeprav je bilo že dodobra pregazeno od smučarjev .... Kategorija: Razmere

Po natanko enem mesecu spet na Šavniku. Sicer ne maram hoditi kar naprej na iste vrhove in tudi danes smo imeli sprva drugačne cilje. Na koncu smo se znašli na Soriški planini, saj je bilo tam videti najbolj obetavno. Pa vendar takrat še nismo slutili, da nas čaka v vseh pogledih popoln dan! Če reče

Najprej rekreacija! Pravzaprav nič posebnega, nič novega. Precej podobno kratkima tekaškima inventurama 2016 in 2015, pa verjetno še kateri prej....zadnji dve sem izbrskal in preveril, kaj sem počel oz. pisal. Tole postaja že malce dolgočasno. Veliko sem bil na terenu po okoliških hribih, nekaj
  V četrtek, 4.1. in v četrtek 11.1.2018, z začetkom ob 18:30, bo Alpinistična šola imela teoretična dela predavanj iz Prve pomoči. V četrtek, 18.1.2018 bo praktični del Prve pomoči. Na vse dele predavanj iz Prve pomoči vljudno vabljeni tudi ostali člani odseka!

Cesta iz Žetine do Kala je bila že zjutraj lepo splužena a ledena, tako da sem vseeno potreboval verige (na povratku je bilo že mnogo bolje). Na Kalu je zgledalo precej ubogo s snegom (točno pred mesecem dni je bilo bistveno več snega!) a že takoj za odcepom po severni strani proti koči je bilo povs

Nikoli še nisem v isti sezoni ponavljal ture, ampak danes sem vohal razmero. Z ženico sva omahovala med Ženiklovcem in Čimo Belo. Ker do Jesenic ni bili sledu o tabelem, sva šla tja, kamor najprej pride lepo vreme. Na parkingu sva opoldne dobila zadnji plac. Sonce. In že spet ta pawdr, pravzaprav ve

Do zjutraj, ko sem pogledal čez balkon in videl kako se jasni nismo vedeli kam. Kaj čmo domače je domače, pa smo zgazili dovško babo ob pomoči cveta slovenskaga alpinizma. Namen je bila daljša tura ampak kamerad je kamerad, k sva se zmenila z Andrejem že pred prazniki, priključila še slovenska friko

Sem verjel vremenarjem in sem šel šele ob 10-ih od doma in so vremenarji imeli prav, jaz sem pa užival na soncu. Na Prtovču kar gužva, tudi pri lovski koči je bilo vse zaparkirano. Proti planini Klom in na Kosmati vrh je bila lepa špura. Mene je zvabil Kosmatec. Pa kratek juhuhu do Vratc. In vzpon d

Nevarnost snežnih plazov je bila zadnjo soboto v letu 2017 povsod znatna (3). Temu je bilo treba prilagoditi turo.

Morda nam »zeleni« novoletni prazniki res niso najbolj pogodu. Cirkulanski planinci smo našli rešitev, odpravili smo se malo višje in z eno nogo stopili v zimsko idilo. No v resnici nismo iskali rešitve, zgodila se je sama od sebe, saj smo tudi letos sezono po

Pa se je začelo na novo in prva pot v leto 2018.Glede na vremensko situacijo je pač bil izbran kar Sveti Urban nad Mariborom.V glavnem da je pot ostalo ni niti pomembno.Tudi v tem letu je seznam kar dolg kar vse je željeno da se prehodi in osvoji ali spet osvoji ker je pač tako lepo.Koliko pa bo pa

Navdušeni opisi preteklih dni so nas premamili, da še mi preizkusimo varianto na Ženiklovec mimo Doma pod Storžičem. In smo zelo zadovoljni. Resda je malo več ceste kot pri klasiki, a vsaj v spodnjem delu izven ceste tako ali tako ni dovolj snega. Zgoraj ga je pa veliko. Na vrhu srečanje – in skupin

V soboto 6.1.2018 vas vabimo na tradicionalna Zimska kulturna srečanja na Uršlji gori. Kulturni program, v katerem bo nastopil MPZ Vres Prevalje, se bo začel ob 11.uri. Lepo vabljeni!

V organizaciji planinskega društva Semič smo silvestrovali v lovskem domu na Smuku. Ob dvajseti uri smo krenili iz treh smeri: Oskoršnice, Semiča in Gabra proti našemu cilju. V domu se nas je zbralo čez 70 pohodnikov. Za glasbo je poskrbel naš tajnik Jože, za dobrote-»paričke« pa udeleženci silvestr