
Pod Severno triglavsko steno
Tri alpske doline so raziskovali na kolesih konjiški planinci
Kronološki pregled vseh novic

Tri alpske doline so raziskovali na kolesih konjiški planinci
Že kar neka časa, je bila na mojem seznamu Akademska smer. No, danes sva jo splezala z Jankom. Smer je kar »ta prava« in je tudi zelo dobro opremljena. Skala je po večini dobra. Sicer pa je bilo prec ej mrzlo in vetrovno.    

Dne 8.7.2017 ob 05. uri se nas je devet planincev zbralo pri OŠ Prebold odkoder smo se z avtobusom odpeljali do Mariborske koče, ki stoji na vzhodni strani Pohorja. Tam smo ob 06.30 uri začeli dvodnevno prečenje Pohorja po SPP, ter se podali do Ruške koče na Arehu, kjer je bil naš prvi postanek. Nad
Ker sem nekoliko zaostajal z objavo ledeniške ture, sem oba zabavna dogodka kar združil. Konec ...

Prvotni plani se nekoliko spremenijo, ko se za turo dogovorim z Boštjanom. Namesto na Lemež se odpravimo na zelo zahtevno turo v Martuljško divjino.Ob 6ih se dobimo pod 3. serpentino Vršiške ceste. Spustimo se po cesti in dalje po stezi do struge, nato pa se začnemo dokaj položno vzpenjati do Koče v

Planinsko društvo Ribnica vas vabi v soboto, 22. julija 2017, na KOŠUTNIKOV TURN (2.133 m) iz Avstrije, na ferato, vrh in viseči most. · Odhod: v soboto, 22. julija, ob 4.30 z glavne avtobusne postavje pri cerkvi v Ribnici.· Prevoz: organiziran. · Izhodišče:

Dopust vedno izkoristim za tek. Pravzaprav veliko teka, precej nad svojim povprečjem. Kot prvo, imam čas. Čas za tek in čas za počitek, za regeneracijo. Kot drugo, imam motivacijo. Zame ni boljše motivacije, kot spoznavanje novih krajev, njihove okolice in zanimivosti, seveda peš, te
Z Gašperjem sva se že nekaj časa menila za Direktno v Špiku a nama vreme in čas nikakor nista bila naklonjena. Tako je bila še najboljša priložnost to soboto, ki jo je bilo potrebno takoj izkoristiti. Pridružila sta se nama še Matej in Luka, ter se tako v petek popoldne odpravili v Bivak pod Špikom.

Normal 0 21 false false false Z Brankom po Zakrižu in okolici Na marčnem potovanju po Patagoniji sva spoznala Branka, ki domuje blizu Cerknega. Domenili smo se za kak skupni potep, ko prideva na jazzovski festival, ki je bil letos od 18. do 20. maja. Iz taki

Z Majo sva smelejše načrte opustila ob pregledu količine padavin v petek in vremenski napovedi. Sva pa sva bila odločena, da greva nekaj splezat v Steno. Ker še nihče od naju ni plezal velike klasike kot je Skalaška z Ladjo, sva se hitro zedinila kaj bova plezala. V Vratih naju je pričakala truma lj

Karnijske Alpe Dolina Ravne (1210 m) - Rifugio Nordio e Deffar (1406 m) - Bistriška planina (1722 m) - Ojstrnik (2052 m) - Bistriška planina - Marija Snežna (1750 m) - sedlo Pleča (1616 m) - Dolina Ravne {gallery}2017/Ojstrnik_17{/gallery}

Lahko rečemo, da že kar tradicionalni planinski tabori, so letos potekali 10. in 11. junija za otroke iz vrtca ter od 16. do 18. junija za šolske otroke. Tabora se lahko udeležijo tisti otroci, ki so pridno obiskovali planinski krožek in teh je bilo letos kar veliko, saj je bil Dom pri izviru Završn
Splošno | Objavljamo pravila in pogoje, ki urejajo nagradni fotonatečaj z naslovom #LjubimGore, ki poteka od 15. 7. 2017 do vključno 15. 10. 2017.
Sredi julija smo se zbrali na Vršiču in plezali v stenah Mojstrovke in Nad šitom glave. V nadaljevanju je opis Vesne, ki se je “spoznala” z lepotami kaminskega plezanja. Nestrpno pričakovanje plezalnega vikenda se je pričelo že sredi tedna. Moj prvi pravi alpinistični vzpon. Mogoče bom p

Po Balkanu smo se potepali že lani. Sarajevo smo obiskali in Črno goro. In tako zelo nam je bilo všeč, da smo letos sklenili kar nadaljevati približno tam nekje, kjer…

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]  Fotografije: Matjaž Drolec

Sliši se strašno, a ni bilo 🙂 Tako kot se morda 1600 m vzpona iz Vrat preko Gulc do vrh Kukove špice sliši kot precejšen zalogaj – a mi smo z njim dobro opravili! Dopoldne smo se že “oblačíli” na … Beri naprej →

Je bilo današnje srečanje v Topli pod Peco naključje ali usoda? Prej bi rekel usoda. Če bi se na parkirišče pred nekdanjim rudnikom v Topli pripeljal le nekaj sekund pozneje, se bi zgrešili in se na Peco podali vsak po svoji poti. Verjetno bi se potem srečali na koči, lahko pa bi se čisto zgrešili..
  Tekst: Ajda Zajec PRVI DAN, nedelja Prvi dan smo v lepem sončnem vremenu najprej postavili šotore in se razpakirali. Potem smo se spoznali, se razdelili po skupinah in imeli predstavitev skupin. Pozneje smo si dan popestrili s plavanjem v sotočju Save Bohinjke in Bistrice ob kampu, balinčkanj