Delovna akcija Strug 25.3.2017
V soboto je v plezališču Strug potekala čistilna akcija, kjer se je zjutraj naprej očistilo področje nad plezališčem zato je
Kronološki pregled vseh novic
V soboto je v plezališču Strug potekala čistilna akcija, kjer se je zjutraj naprej očistilo področje nad plezališčem zato je

Vročina se je naselila v gore in nič kaj ne kaže, da bo hitro odnehala. Kakšna izjema se bo že našla in ta bi naj bila že v nedeljo. Na Čarovnice oz. Kočne se že nekaj časa spravljam in vzpon na njih ne bi smel povzročati težav, če si dovolj zgoden. Vsekakor je napovedan krasen vroč dan brez vetra.&

Planinsko društvo Haloze organizira 1. aprila pohod na Strahinjščico z odhodom ob 7 uri zjutraj iz Vidma. Odpeljali se bomo z osebnimi avtomobili v smer Krapine do Podgore od koder bo naš štart. Lahke hoje v eno smer je 2 uri. Vrnitev domov predvidevamo okrog 15 ure. Prijave do četrtka na tel: 041-

Najin prvotni cilj je bil Ankogel. Po spletu okoliščin pa sva startala iz Molltala na Schareck. Z vrha sva najprej malo iskala vstop v pravi ozebnik. Levi je bil narejen, v osrednjem je bil vstop nesmučljiv, desni pa je imel širok in vabljiv vstop, zato sva zapeljala vanj. Upala sva, da bova imela v

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Datum izleta: nedelja 02.04.2017 Prvi zbor in odhod: 7.00 Trgovina TUŠ-MAVER Višnja gora Drugi zbor in odhod: 7.15 Lj-Rudnik Momax Prevoz: osebni avtomobili Oprema; Vremenu primerna obleka in obutev, priporočam pohodne palice Hrana in pijača: iz nahrbtnika in koča na Hleviški planini (818m.) Zah

Najslajši je domači teren, zato smo kar ponovili včerajšnjo turo: Mosti - Praprotna dolina - Planina Klom - RATITOVEC - Kosmati vrh - Mosti. Vreme je bilo danes ravno obratno napram včeraj - zjutraj sonce, kasneje oblačno, na vrhu megleno. Sneg je bil danes boljši, trši. Smučarija z vrha Ratitovca

Včeraj sem se udeležil vsakoletnega turnega smuka v organizaciji GRS Bovec.V še ugodnih razmerah je bila izbrana trasa s Kanina v dolino Možnice. Zjutraj smo se v pravi panoramski vožnji (45min) z gondolo povzpeli na Kanin in naprej na škrbino.Od tu smo odsmučali na Prevalo,in peš na sedlo Golovec.

25.3.2017 smo izvedli Pohod mladinskega odseka PD Prebold na Blažev bivak na Golavi. Udeležilo se ga je 38 otrok, 32 staršev in 7 spremljevalcev, tako da nas je bilo skupaj 77 (Najmlajši udeleženec je štel 3,5 leta in najstarejši 75 let). Največja udeležba na pohodih v zadnjih letih!!! Odlično! Zbor

Lansko leto smo skupaj “trpeli” v Bavšici. Tam so se med nami spletle vezi in redno se srečujemo. Tokrat smo se dobili v Mežici, si najprej privoščili avanturo s kajaki v podzemlju Pece, nato pa v lepem vremenu nismo mogli brez pohoda na Peco. Verjetno je težko pričakovati, da bi sami pl

Na lovu za snegom sva šla z Urbanom na obisk k medvedom (v Bärental). Medvedov sicer nisva srečala, a glede na pomladne razmere gotovo ne spijo več… Če so še prejšnjo nedeljo prismučali do avta, so visoke temperature in majhna … Nadaljujte z branjem→

Dvajseto obletnico medmrežne strani TKG, ki so ji mnogi predani turni smučarji namenili s sentimenti prežete zapise, se spodobi obeležiti tudi s spodobnim turnim smukom. Za spodoben turni smuk pa se spodobi pridelati vsaj 1400 višincev ali več. In kam se podati v dneh, ko naši in inozemski orli fr

Zopet skoraj poln kombi, skoraj ista posadka kot prejšnji teden. Start ob 3h zjutraj, ponovno preko Udin, Tolmezza, prelaza Passo di M. Croce, naprej do Heilingenbluta. Nadaljujemo po Glocknerski cesti do prvega, ostrega, levega ovinka, kjer zavijemo v desno za dolino Fleistal. Pri domačiji Pfeifer

Poročilo, Turni klub Gora: Za razliko od Andreja in Jureta sva poskusila v smeri, ki jo je v sedemdesetih smučal Franci Mrak . Žal tudi tu na vršni/zahodni strani ni bilo smučarsko zalito (prestop preko grebena bi se še dalo izsiliti, a je bil kmalu zatem še skalnat/požlejen prehod, kjer s smučmi ne bi šlo). Po skoku na vrh sva z rame (2785 m, tu smer prestopi preko grebena) po SV vesinah odsmučala na ledenik. Na zgornji polovici je izjemno motil nov sneg (na trdi podlagi), ki ga je sonce ravno prav obsijalo, da je bil občutek tak, kot bi se na smučeh delale cokle. "Abručanje" je bilo povsem…

»PRI NAS IMAMO RADI ČISTO!« Šipa dol, smeti čez ramo – ven iz avtomobila, in naprej proti domu… Se dogaja zdaj – vsak teden po nekajkrat. Tako smo se planinci domačega planinskega društva odločili, da se v soboto, 25. marca pridružimo čistilni akciji. Naša pot je potekala proti planinskemu domu. Naj
V soboto smo se Tadej, Gašper in Tomaž odpravili na Kredarico. Smuka je bila v zgornjem delu odlična, v srednjem delu in spodaj pa gnila.

Sobotno jutro. Dvanajsterica nas je bilo. Iz parkirišča smo se ob 7 uri pod Halo Tivoli s tremi avtomobili odpravili proti Škofji Loki in do Petrovega Brda. Tu smo si nadelo pohodne čevlje in podaljšali palice. Naš pohod se je začel prav od koče. Lahko bi se popeljali še nekoliko višje po cesti in s

Za spremembo bom začel z resnimi toni. Zahvaliti se moram Binetu in Klemnu, ki sta nama polepšala današnji dan. Sama definitivno ne bi bila sposobna takega vzpona, ob njuni vrhunski podpori pa je nekako šlo. Stalno spodbujanje, svetovanje, ter seveda utiranje poti. Pa prijazne besede na najtežjih me

S Klavdijo in Janezom smo se namenili v Turski žleb, naprej potem pa kakor bo naneslo. Napovedana je bila oblačna noč z razjansitvijo dopoldne, tako da smo upali na nepomrznjen Turski žleb. Oblačnost je potem segala le do kakih 1500m, zgoraj pa je bilo popolnoma jasno (in Turski žleb jasno pomrznjen

Za razliko od Andreja in Jureta sva poskusila v smeri, ki jo je v sedemdesetih smučal Franci Mrak. Žal tudi tu na vršni/zahodni strani ni bilo smučarsko zalito (prestop preko grebena bi se še dalo izsiliti, a je bil kmalu zatem še skalnat/požlejen prehod, kjer s smučmi ne bi šlo). Po skoku na vrh sv