
Kronološki pregled vseh novic


V tej zimi smo že vsi kar malo zmedeni. Ali bo na S straneh še kaj drugega kot trdo, ali bo še kje kaj pršiča, ali se bo na južnih straneh sploh odtajalo ali ostalo zmrznjeno, bo priletel kak plaz, bo čofta, je bolje prej ali pozneje? Ko berem prispevke, marsikatera dobra pobočja samevajo, marsikje

Včeraj smo se v sklopu vaje in skupne ture GRS Jesenice odpravili na Šitno glavo. Odsmučali smo iz rame nad Šitno glavo v kotanjo. Od tam smo potrenirali tehniko štafetnega spusta, in ponovili tehnike reševanja zasutega v snežnem plazu. Razmere za smučarijo so bile super. Kategorija: Razmere
Danes sva šla s Sašo turno smučat iz Prestreljeniškega okna. Startala sva iz Selle Neveje s pomočjo gondole do koče Gilberti nato na smučeh naprej. Malo naju je skrbelo zaradi vročine na Kaninu, ker je to na sončni strani Alp. Ampak s pripeko ni bilo nič, ker naju je na naši strani pozdravila topl

Odbor za varstvo gorske narave pri MDO Dolenjske in Bele krajine organizira v soboto, 18. marca 2017 naravovarstveno ekskurzijo Ponikva – velikonočnica Na prvi letošnji naravovarstveni ekskurziji bomo spoznali košček naše lepe in naravno ohranjene Štajerske, istočasno bo to tudi drugi del 

Po treh zaporednih nastopih sem bil lansko leto prisiljen kokoš izpustiti, letos pa sem se ponovno odločil za udeležbo. Tekma mi je res všeč, proga je lepo razgibana, z vzponi, spusti in povsem tekaškimi odseki, je pa res, da je trasa vsako leto drugačna in tudi letos se tej tradiciji nis

Na vrat na nos smo tokrat skočili na Nanos – v pomladni letni čas. Parkirišči v Razdrtem sta bili ob 11ti uri nabiti s pločevino, a smo vseeno našli zadnja prosta parkirna prostora za jeklena konjička. Ko smo stopili iz avta nas je pošteno streslo, saj je kar močno zapihalo – kasneje smo

Ker sva že včeraj po nepotrebnem kupila avstrijsko vinjeto za na Falkert, jo je bilo treba danes izkoristiti. In sva jo. Izbrala sva Zirbitzkogel po direktni. Na Gorenjskem in avstrijskem Koroškem je bilo vreme za vikat, bolj sva se bližala Štajerski, slabše je bilo. Vedno pogosteje sva pogledovala

Lepo je biti turni smučar, ni pa (vedno) lahko, če parafraziramo misel pisatelja C. Zlobca. Do tega spoznanja se je danes dokopala četica pretresenih turnih navdušencev, ki se pozno dopoldne poda od Ruskega križa do Koče v Krnici in naprej pod Kriško steno. Hoje s smučmi na ramah je od ceste pet min

Ja po včerajšnem fantastičnem dnevu preživetem nad Vršičem. mi danes žilca ni dala, da se ne bi ponovno odpravil v ta smučarski raj. Z Lacijem in Gašperjem smo se podali preko Vratc na Veliko Mojstrovko. Na Vršiču že zjutraj ogromno ljubitejev zimskih radosti, ki so se podali v vse smeri. Nad Vratca

Glede na množice, ki so se zjutraj valile proti koči na Zelenici, sem mislil, da bo kdo poročal pred menoj. Sneg se začne sto metrov nad tunelom in do koče je ostal ves dan trdo pomrznjen. Prehod v Suho rušje je še lepo zalit, razen enega mesta, kjer se že kaže kamenje. Vrhnji del je trdo pomrznjen

V soboto smo se trije TSKO-jevci naložili v Vodicah in se brez določenega cilja zapeljali proti Gorenjski.Primož je bežno omenil Kepo in odločitev je padla.Medtem, ko smo po karti iskali izhodišče,smo seveda prevozili izvoz za Ljubelj. Na hitro smo obrnili pri Mariji Pomagaj in že smo stali na mejni

Zbor: v soboto, 18.03.2017 ob 9:00 priGasilskem domu na Brezjah pri Tržiču.Krožna pot: Brezje pri Tržiču – Vadiče – Leše – Paloviče – proti Peračici do tromostovja – Vadiče – Brezje pri Tržiču – 3 ureVišinska razlika: okrog 200mPrevoz: Starši pripeljete otroke na zbirno mesto in jih pridete tudi isk

Sneg prične v Možnici ob koncu ceste, seveda je bil trd in tak ostal tudi ob povratku, vsaj v zatrepu. Pod Ribežni je kljub malo snega v tej zimi kar nekaj konkretnih plazovin, ki pa se jih lepo obide. Prehod nad Koriti je bil najbolje prehoden z derezami, nadaljevanje v žleb pa že osončeno in te

Z avtom skozi Rezijo po kopni cesti skoraj do 1000 m, zatem pa nenadoma sneg, ki je bil razen par metrov lepo zvezen (na razcepu cest se splača odviti po stranski proti planini Zgornje Brdo, da se izmaknemo planini Kot). Zjutraj trdo, žleb do sedla Med Baban pomrznjen, ga ni bilo junaka za vzpon na

Najprej opravičilo Marjanu, ker se na moje geslo (zahtevala sem celo ponovno novo geslo)pojavi njegovo ime. Ne vem, zakaj. Z avtom do Križevca, potem pa takoj na smuči. Na začetku jih je treba 3x sneti za nekaj metrov, sicer pa višina snežne oddeje z višino lepo narašča. Po poti nas je zamikal
Danes sva z Borisom ujela super razmere v Bosovi grapi.clanki

Nismo imeli nobene briljantne ideje glede možnega cilja in tudi nobeno od včerajšnjih poročil nas ni navdušilo. Zato smo šli ponovno v isti konec, le na drugo škrbino. Na Neveji je bila zjutraj še večja gneča kot včeraj in smo (ob 9h) komaj našli parkirno mesto. Na cesti sta nas dohitela Klavdija te

Za začetek: cesta je lepo prevozna skoraj do mesta, kjer pot iz Ribčevega laza pride na cesto. Na izhodišču je sneg lepo pomrznjen in tako je bilo tudi praktično vso pot. Nadaljeval sem po cesti, po kateri se je dalo z nekaj prekinitvami hoditi vso pot od avta. Na strmini pod planino Suho sem smuči

Danes sva se z Vojcem odpravila v Kaninsko pogorje.Mal sva goljufala z gondolo,začne voziti šele ob 8.45.Na vrhu brez sapice,do razcepa za sedlo Uršič sva se pregovarjala kam,jaz sem hotel na sedlo Uršič,on na sedlo Bela peč,kovanec je odločil,da greva na Belo peč.Špura potegnjena,na čase malo zasut