Kronološki pregled vseh novic

V ponedeljek, 14. 11. 2016, bo polna Luna: in sicer i.i “superluna”. V resnici je ta pojav precej manj poseben, kot bi si mogoče mislili. Mitov o Luni in njenih vplivih na človeka je toliko, kolikor jih hočete. Težava pa je v tem, da večina od teh ne drži. Res je da ima Luna določen [&#

Letošnji spominski pohod h Krnskem jezeru v počastitev padlih in umrlih vojakov, ter konca I. svetovne vojne na Soški fronti je bil za dvanajsterico planincev našega PD prijetno zimsko doživetje. Ob devetih v Bovcu še dež, potem pa že takoj po startu v Lepeni razjasnitev in prvi sončni žarki. Nekje
Za krompirjeve počitnice je Alpinistka končno stopila na ledenik nad Courmayeurjem. Pozdravilo nas je perfektno vreme, veliko frišnega snega in zelo znosne temperature za nekajdnevno bivanje v šotorih :). Za piko na i pa so poskrbele niti ne tako slabe razmere za plezanje, vsaj v tistih smereh, ki s

Odhod: 19.11.2016 ob 7.50 iz Podljubelja, ob 8.00. uri izpred OŠ Tržič, ob 8.05 iz Bistrice, ob 8.10 iz avtobusne postaje v Kovorju.Smer: Bohinj – Stara FužinaVzpon: Stara Fužina 600m – Kosijev dom na Vogarju 1054m – 1ura 30 min.Povratek: po isti poti – 1 uroVišinska razlika: 454mPovratek v Tržič ok
Danes sva šla z Gresom malo gazit proti Kamniškemu sedlu in lahko z gotovostjo rečeva, da se je zima začela in da že pošteno tolče s šapami :). Snega je bilo ogromno, tako da sva iz varnostnih razlogov opustil ritje sedla :). Bilo je vseeno fino, veter je napravu piling na obrazu in šnopec pri Jurju

Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-ma

Po elektronski pošti sem v zadnjem času dobil precej vprašanj v smislu: “Kam pa tečeš v hribe pozimi?” Z veseljem odgovorim vsakemu posebej. Vendar bom tule naredil še en pregled možnosti. Najprej, da drži, zima je zahrbtna reč. Zimskih razmer nikakor ni za podcenjevati. Največja nevarno

Vreme nam je malce ponagajalo, tako da smo načrtovan nekajdnevni plezalni tabor ŠPO Komenda v Rovinju zamenjali za enodnevni izlet v Črni Kal. Iz Gorenjsko-Ljubljanske megle smo se v petek, 4.11. odpravili na sončno Primorsko. Ker je to še delovni...Več...

Med počitnicami so se naši inštruktorji s podmladkom potepali po tujini. Obiskali smo Istro in Švico.

Oktobrska številka revije za Moje zdravje med drugim na strani 50. prinaša zanimiv članek za zdravo srce in ožilje "Vadite v naravi". Uvodoma govori o naraščajočem problemu debelosti in srčno-žilnih obolenj v večini držav sveta ter o preprekah, s katerimi se pri reševanju probl
V tem mesecu začnemo z rekreacijo za člane ŠAO v Osnovni šoli Šoštanj, ter treningi v fitnesu. Plezalna stena v OŠ Šoštanj je na voljo članom AO vsak petek med 17:30 – 20:30. Vstop v dvorano v copatih. Informacije: Uroš Acman 031… Preberi več →

Včeraj ponovno na Kraškem robu. Tokrat ne bom pisala o njegovih posebnostih in kamnitih znanilcih, o spokojnih dolinah in zelenih gričih, ki so tam na meji med Istro in Krasom na ogled postavljeni, ker sem že lansko leto, in sicer na povezavahhttp://stezeinsledi.blogspot.si/2015/02/usesa-istre-krask

Mladinski odsek OPD Koper vabi v soboto, 19. novembra na planinski izlet po Kraškem robu. Start je ob 9:00 uri v Prapročah. Izlet je primeren za šolske otroke, hoje bo za 2-3 ure. Zaključek je okoli 13.00 ure.

Tokrat Vas vabimo v Slovenske gorice. Več si preberite v vabilu. Matic Iskra

OPD Koper vabi v nedeljo, 20. novembra na pohod na Peč (1508m). Odhod je ob 7.00 s parkirišča pri stadionu Bonifika Koper. Izlet je lahek, skupne hoje bo približno 3,5 ur. Prijave in vplačila sprejemamo v društveni pisarni.

Obveščamo vas, da že imamo na zalogi stenski pokončni koledar Planinske zveze Slovenije za leto 2017 po ceni 4,50 EUR. Vljudno vabljeni k nakupu!

Vabimo vas na izlet na Lisco, v soboto, 19. novembra 2016. Odhod je ob 7. uri iz Rogatca. Izhodišče je Jurklošter, od koder je do vrha Lisce okoli 2,5 ure hoje. Hrana je lahko iz nahrbtnika, da se pa tudi … Beri naprej →
Oj, ena po mojem zlo uredu stvar za comunikacijo med člani naveze (no ja, bl za tiste ki imajo dost keša…:)): http://www.ceecoach.eu/en/ LP, R.