
Nočni pohod na Mrzlico
[ 3. December, 2016; ] Tudi letos se bomo pridružili sosednjemu planinskemu društvu na njihovem nočnem pohodu na Mrzlico. Vabljeni!
Kronološki pregled vseh novic

[ 3. December, 2016; ] Tudi letos se bomo pridružili sosednjemu planinskemu društvu na njihovem nočnem pohodu na Mrzlico. Vabljeni!

V soboto, 5. novembra 2016, vabimo na izlet po Martinovi poti od Murovice (743 m) do Šmartnega ob Savi ODHOD: iz Slov. Bistrice ob 7.00 (športni stadion), iz Poljčan ob 7.15 (žel. postaja). Čaka vas 3 ure sprehajalne poti. Obvezna je planinska obutev, priporočamo pohodniške palice. Možen topel obro
Vse registrirane člane alpinističnih odsekov / klubov – kandidate za kategorizacijo – prosimo, da oddajo seznam alpinističnih tur v sezoni 2015/2016 (obdobje od 16. 11. 2015 – 15. 11. 2016) najkasneje do petka, 18. novembra 2016.   Prijave za kategorizacijo sprejemamo izključno v elektronski

Ob 6,30 uri odhod iz Maribora-parkirišče pred starim Mercator centrom na Tržaški cesti 14, sledi vožnja čez Grajeno proti Ptuju, odhod ob 7,00 iz Železniške postaje Ptuj ter do mejnega prehoda v Zavrču, čez Koprivnico do Planinskega doma Kamenitovac pri Velikem Trojstvu. Tukaj nas bo pričakal

Ekipa Manj mladih planincev in DMS VABI NA POHOD TROMEJA (1508m) Peč (tudi Tromeja) po italijansko Monte Forno ter po nemško Dreiländereck oz. Ofen je 1508 m visok vrh, ki se nahaja na tromeji med Slovenijo, Italijo in Avstrijo. Z … Continue reading →

Izteka se vsakoletni fotografski natečaj PD Nazarje. Letošnji razpis smo poimenovali »UMETNOST NARAVE V GORSKEM SVETU«. Zato preglejte svoje fotografije, med njimi izberite največ pet najuspešnejših po vašem okusu in mišljenju, jih poimenujte ter pošljite v oceno neodvisni komisiji. Ta bo naredila i

Tekme državnega prvenstva se bližajo koncu. V Škofji Loki je potekala predzadnja letošnja tekma.

Glede na letni čas in sezono žarečih macesnov Dejanu predlagam, da narediva ekskurzijo po Dolini Triglavskih jezer. Z idejo se strinja, čeprav imam občutek, da sem to turo malo izsilila, saj je imel v začetku tedna druge plane. Ženski pač ni za oporekat. 😛 Ob 5ih zjutraj se dobiva v Lescah in se za

Dan, ko se spomnim na mojega Angela varuha.

LM postaja res velik v smislu organizacije in ĹĄtevila tekmovalcev. Vsak udeleĹženec, ki pride na ĹĄtart, nastopi s svojimi sanjami in Ĺželjami in vsem nam je skupaj, da uspeĹĄno pridemo do cilja.Sam sem imel kljub ĹĄetkratni udeleĹžbi na maratonski razdalji v Ljubljani, ĹĄe vedno veliko

Jesen je eden izmed najlepših časov.Ko nas narava obdaruje s svojimi sadeži,pridelkih na poljih in tudi z svojo pisanostjo barv.To pa zelo rad občudujem pa čeravno je to enostavnejša tura na hrib ki komaj doseže 1700m.No vsaj višje itak ni živega sveta je samo kamenje.Zato kot vsako leto izkoristim

Prednje Robičje je danes izletniško – gorniško – izvidniška tura. Izletniška, ker sva več časa porabila v avtu, kot pa pri sami hoji, gorniška, ker sva šla vseeno v hribe in izvidniška, ker rabiva izgovor za tale kratek vzpon. Torej, da izgovor zaživi v praksi – sva šla pogledat, k

V septembru sem se po službeni dolžnosti planiral udeležiti frontend konference v Londonu. Ker sem imel letalsko karto za na Otok že plačano, dopusta pa tudi še nekaj dni, sem se zato ekspresno odločil, da moje bivanje podaljšam in skočim še za nekaj dni na Škotsko. Zraven povabim Špelo, ki že dlje

V galerijo slik smo dodali fotografije iz Pohoda 3. bivakov, ki smo ga imeli 22.10.2016. Za galerijo slik kliknite tukaj! Foto: Jani Zagožen

Planinsko društvo Polet te vabi na: 123. LUNOHOD Odhod: v ponedeljek, 14. november 2016, ob 16:30 s trga v Šentrupertu v Nebesa! Vabilo si lahko ogledat tu:  Vabilo na 123. lunohod
Za tale podaljšan vikend je bil prvi plan pospremit brata na zadnji del poti treh najvišjih vrhov slovenskih gorovij v enem dnevu. A mu ni šlo vse po planih. Tako sem prelenaril nekaj dni doma in se šele danes zvlekel na eno hitro turco v Kamniške. Cilj je bila Brana in sicer po Bosovi grapi in napr
Marko sporoča: Mojo prvošolko sem povprašal kako ve, da je jesen? Odgovorila je, da je jesen takrat, ko se začne šola, začne rumeneti in odpadati listje iz dreves, pihati mrzli veter in je vedno več dežja. No jaz vem, da je jesen zagotovo tudi takrat, ko je na sporedu 6 ur Barnika. Tokratno četrto i
Ta vikend sva se z Maretom namesto na ljubljanski maraton odpravila na maratonsko turo po grebenih nad Rezijo. Tik za mejo in le dve uri vožnje iz Ljubljane se nam ta dolina še vedno (na žalost!) zdi predaleč in ostaja le kraj iz tistih pravljic iz otroštva…No, midva se tokrat prepričala, da nikoli

Hribovci imamo to srečo, da nikoli ne bo zmanjkalo novih krajev za raziskovanje, zato se nam res ni bati naveličanosti ali dolgočasja pri stalnem pohajkovanju tam gor… Rezija se mi je v otroštvu zdela prav toliko resnična kot kakšna Indija … Continue reading →
Dva dni Pakle pred prvim novembrom ni prekratko za nekaj plezanja, nisem pa tratil časa s fotoaparatom, v žepu telefon. Ekipa apartmaja Dijana: Petra Fučka, Magdalena Fabčič, Barbi V. Močivnik, Jernej Zavrtanik, Marijan Močivnik, Timotej Ušaj (sicer ni član našega AO, a tudi ni moteč element, je že