Igličevih enajst
Meliščna zajeda do dostopa smeri je brez snega, za odžejat gamse sicer ostaja še ena ’flika’; kladivu tako ni potrebno biti cepin, je pa korak v 3/2 taktu (tri naprej, dva nazaj). read more
Kronološki pregled vseh novic
Meliščna zajeda do dostopa smeri je brez snega, za odžejat gamse sicer ostaja še ena ’flika’; kladivu tako ni potrebno biti cepin, je pa korak v 3/2 taktu (tri naprej, dva nazaj). read more
Planiran tabor ta vikend v Dolomitih in zelo lepa napoved nama je dala idejo, da greva tja ...
Prejšnji ponedeljek sva se z Rafom »na kamot« z najino hišo na štirih kolesih odpeljala proti Karnijskim Alpam do prelaza Ciampogotto, tam prespala na parkirišču, naslednji dan pa šla plezat v Monte Brentoni. Načrtovana smer Nebeland nama ni najbolj dišala, … Beri naprej →
Še dobro da sta se Špilč senior in junior udeležila tabora (drugače bi bil na taboru sam – Zala je pa itak vedno za akcijo), ki smo ga izvedli skupaj s Slovenjgradčani (njih je bilo 3x več!) v prekrasnem ambientu nad prelazom Farcalego in vremenu, ki ga težko trofiš. Dvoinpol dnevno druženje j
Sara Glušič (AK Ravne) je včeraj 28.8. v Retovju preplezala svojo prvo smer z oceno 8a! V nekaj poizkusih je premagala gibe Pokraculje (8a) in se tako veselila svoje najtežje smeri v skali! Še posebej ponosna sem, da je Sara izbrala ravno Pokraculjo, saj je bila to tudi moja prva 8a. Sicer že pred d
Ponudila se je možnost za plezanje v Špiku, pa sem jo izkoristil z obema rokama. Ker sem Direktno že plezal, je bila tokrat opcija Skalaška. Spodnji del po Krušicevi sem po priporočilu Brusa rajši nadomestil z Dibono, zgoraj pa klasika opisana kot Diretissima. Lepa plezarija, le pridevnik kraljevsk
V petek po službi sva se z Nejcem odpravila proti Vršiču in zlezla eno izmed lepotic severne stene NŠG, Smer po zajedi. Vstopila sva že pozno popoldne, zato sva v smeri dodala na gas in 3h kasneje še pred mrakom izstopila iz stene. Na hitro sva pospravila robo in stekla proti avtu, a vseeno za [R

Z boljšo polovico sva se odločila, da se povzpneva na šesti najvišji vrh v Sloveniji - Jalovec. Najino izhodišče je bila Planica, od koder sva krenila najprej do planinskega doma Tamar, in od tam naprej proti bivaku pod Kotovim sedlom, kjer je vzšlo sonce. V plezalnem delu poti je vse potekalo gladko, saj sva bila dovolj zgodnja, ob sestopu z gore pa je bilo kar nekaj gneče. Dan je bil čudovit, mogoče malo prevroč, razgledi so bili fantastični na vse strani. Jalovec - kralj gora Slemenova špica Kotova špica Na sončku :) Mangart Bivak Razgled z vrha proti sosednjemu Mangartu Kotovo sedlo &…

Danes so samo kamniški gorski reševalci morali dvakrat priskočiti na pomoč poškodovanim pohodnikom, kar pa je v primerjavi z njihovimi kolegi iz cele Slovenije še kar dobro, saj je moč iz obvestil o številnih posredovanjih moč sklepati, da imajo reševalci en

Letos je 160 let, odkar je bila zgrajena Kadetnica kot kadetski inštitut za vzgojo in izobraževanje bodočih častnikov. V ta namen so organizirali spominski tek v spomin vsem vojakom, častnikom, ki so v njej bivali in se izobraževali. &nbs

Nadaljevanka Gorski zdravnik predstavlja pustolovščine zdravnika in gorskega reševalca v idiličnih krajih avstrijskih Alp. Serijo so začeli snemati leta 2008, Nemci in Avstrijci pa trenutno uživajo že v deveti sezoni zgodbe, ki spremlja življenje tirolskega zdravnika dr. Martina Gruberja,

Včeraj se je odvil že 4. nočni tek na Vrhniki. Na štartu v športnem parku se nas je zbralo lepo število tekačev in tekačic. 162 tekmovalcev in tekmovalk je teklo na 10 kilometrski preizkušnji in še 69 na polovico krajši … Continue reading →

Z boljšo polovico sva se odločila, da se povzpneva na šesti najvišji vrh v Sloveniji - Jalovec. Najino izhodišče je bila Planica, od koder sva krenila najprej do planinskega doma Tamar, in od tam naprej proti bivaku pod Kotovim sedlom, kjer je vzšlo sonce. V plezalnem delu poti je vse potekalo gladk

Ko sva izbirala cilj za 11. junij, mi je na najinem »rumenem seznamu« padla v oči Rakitna, a ko sem pogledala na zemljevid, sem se odločila za bližnji Krimšček (940 m). Primorsko avtocesto sva zapustila pri izvozu Vrhnika ter se peljala skozi Verd, Bistro in Borovnico, na Brezovici pri Borovni

Veliko oz. Lepo Špičje je po mojem mnenju, brez konkurence, najlepši gorski greben v Julijskih Alpah. Pravi greh je bil da mu navkljub predhodnim obiskom, še nisem namenil pozornosti na tem blogu. Na to čudovito soboto sem se s kolegom Žigo namenil popravit to krivico. Začela sva pri Koči pri Savici

Zadnja avgustovska nedelja z obetavno vremensko napovedjo (sonce) je bila zelo vabljiva priložnost za nas, vesele planinke. Podale smo se na Ratitovec nad Selško dolino – s kombijem do rampe nad lovsko kočo in od tam peš do Planine Klom, ki je še »živa« planina. S slastjo smo si privoščili kis

OPD Koper vabi v nedeljo 4. septembra na planinsko turo na Monte Brentoni (2548 m) v Karnijskih Alpah. Odhod ob 5. uri s parkirišča pred stadionom Bonifika v Kopru. Tura je zelo zahtevna, obvezna je oprema za visokogorje (plezalni pas, samovarovalni komplet in čelada). Skupne hoje bo približno 5 ur.

Pestro in delovno je bilo sredi tega tedna. V samo treh dneh med 24. in 26.8.2016 smo reševalci Postaje GRS Tolmin kar osemkrat posredovali pri nesrečah. Potekalo pa je tako: 24.8.2016, sreda: Na Tisovem vrhu se je pri delu v gozdu hudo telesno poškodoval gozdar. Na kraju so poleg gorskih reševalc
"Ej, ko bi premogel pero umetnika, kaj vse bi lahko napletel o Oltarju! Goro bi umestil v središče martuljškega gorskega svetišča in jo uvrstil med številne vršace širom po svetu, ki jih ljudje vseh veroizpovedi častijo kot svete kraje." Pozni avgust, s čudovito vremensko napovedjo in v mojem dopu
Evo, pa imamo razlog se oglasit tudi tisti bolj tihi (beri: nedejavni) 😉 Po nekaj letih nabiranja izkušenj v lažjem višjem svetu centralnih Alp in počasnem premikanju kvalitete tudi na tem področju naprej, nam je tudi letos uspel vrh, ki prekaša lanskega, in predlanskega in predpredlanskega 😉 Zda