
Znova na Peci
Spodaj 10 cm novega, zgoraj cm manj, sneg moker od spodaj, saj je dan pred tem močno deževalo. Smuka sicer mehka, a (pre)počasna.
Kronološki pregled vseh novic

Spodaj 10 cm novega, zgoraj cm manj, sneg moker od spodaj, saj je dan pred tem močno deževalo. Smuka sicer mehka, a (pre)počasna.

Poročilo, Turni klub Gora: Bistriška špica po normalki preko planine Luža, pravzaprav smo zaradi močnega piša zaključili na grebenu zahodno od vrha. Novega, krasno smučljivega snega je nekje 15 cm, podlage pa dovolj za brezskrbno vijuganje, tako da smo vršni del ponovili, povsem spodaj pa je bil pršič že namočen. Opoldne nas je pri povratku do izhodišča pričakalo še brezplačno tuširanje z dreves. Jakov prekrasen fotografski prispevek:

Poročilo, Turni klub Gora: Murnovec in Kresišče s severa. Na izhodišču pomrznjena skorja, višje pa vse več pršiča. Na vršni glavi Murnovca je bilo pršiča že do pol metra, tako da smo z vrha z užitkom odpršičarili kar trikrat. Z vrha Kresišča do sedla je šlo tudi zelo dobro, prav tako vršna polovica do lovske koče, nižje pa tako-tako, na srečo je tudi skorja spodaj na senožetih malo popustila. Opis ture najdete na: http://www.tejaoman.info/turno_murnovec.htm


Članarino PZS lahko plačate, v prostorih društva, vsak torek od 19.00 - 20.00 ure. Lp



Točno eno leto je minilo odkar sem se poškodoval in zdaj lahko z veseljem povem, da je bila operacija uspešno opravljena. Za menoj je že slab mesec treningov po trenerjevem planu in občutek je fenomenalen saj koleno teče brez bolečin. Ker se zavedam, da je za menoj težko leto, bom v na daljne še veliko več pozornosti posvetil prehrani, masaži in na splošno, kar se tiče regeneracije telesa. V prvem delu tega leta me čaka še veliko dela, da bom nazaj pridobil vse izgubljeno in naredil še korak ali dva naprej. Tako sem se odločil, da bom v letošnji sezoni še posebej pozornosti posvetil tekom na…

Točno eno leto je minilo odkar sem se poškodoval in zdaj lahko z veseljem povem, da je bila operacija uspešno opravljena.Za menoj je že slab mesec treningov po trenerjevem planu in občutek je fenomenalen saj koleno teče brez bolečin. Ker se zavedam, da je za menoj težko leto, bom v na daljne še veli

Vabljeni na 23.občni zbor društva Pd Haloze v občinsko dvorano Videm, s pričetkom ob 18 uri. Na občnem zboru boste lahko spremljali delo društva in hkrati imeli možnost plačati letno članarino društva.. Lepo Vabljeni!

Letošnji sredini jutranji Viševniki: Poročilo, Turni klub Gora: Na kratko: modrina in pršič. Megla se je za nama privlekla proti Plesišču, naprej se ji pa na srečo ni več ljubilo. Nama pa še kako, tako da sva vršni del nad višino Plesišča zratrakirala dvakrat. Če dobro izbereš linijo smučanja, spodnje pomrznjene podlage več ali manj ne čutiš. Pod Plesiščem in vse do smučišča se je tudi našlo več kot dovolj mehkega, smučišče pa žal obratuje in brzine z zgornjega smučišča ne moreš prenesti na spodnjega, ker sta fizično ločena.

SZ pobočje Ojstrnika sva v pršiču že smučala in bilo je fenomenalno. Ko so pršičaste razmere v soboto oglaševali na AOKranj, smo šli seveda pogledat, če je kaj pršiča ostalo še za nas. In res nas je počakal, obilo pršiča in to dvakrat. Krasne fotke vzpona so od enega drugega (rovtarskega) Marka, nekaj lepih je od Manjce, ostali šrot je pa moj.

Poročilo, Turni klub Gora: Na izhodišču (Stouhutte) 20 cm novega snega, zgoraj 40 cm. Žal je veter preko noči gonil po svoje, delal klože, nov sneg pri smučanju ni nudil enakomernega upora - šampanjskega pršiča pač danes ni bilo. Vseeno je bilo pa precej dobro, tako da smo s ponovitvami presmučali 2k višincev. Najboljši je bil zadnji spust; v takem snegu ovinkov ne smeš preveč zaključevati, ravnotežje malenkost zadaj in predvsem imeti moraš dovolj hitrosti. Turašev danes ogromno, tako da je bilo pobočje proti večeru gotovo temeljito presmučano. Plaz pod Stolom je za smuko slab (stara plazovin…

Tekmovanje je bilo na krajši progi: ženske, mladinci, rekreativci in na daljši: člani in veterani. Dolga proga je pripravila presenečenje z močnim vetrom, ki je na veselje tekmovalcev večinoma pihal v smeri gibanja; nastali zameti so poskrbeli za marsikateri padec med spustom. Tokrat so se različne

Na Pecolu sva bila izjemno razočarana, ko sva uzrla Zabuš, ki bi moral biti "idealno" zalit. Vsaj tako je bil "od daleč" reklamiran na TKG - avtor se žal ni držal Čopovega nasveta, da "skalo" spoznaš šele, ko jo potipaš. Vesine nad in ob "bottleneck"-u točno v vpadnici Zabuša so naju že dolgo mikale, pa nikoli ni bilo lepo zalito. Tokrat je bilo celo vse razbito in še talni plaz posredi "vratu". Po daljšem kolebanju Zabuš da ali ne sva se odločila za krasno zalit Špik nad Plazom, kjer pa sva bila že večkrat. Na "zadnjem" razcepu sva tako še enkrat pogledala Zabuš in njegovo JV stran, kjer sva…

V soboto, 18.1.2013 ob 13. uri se bo na smučišču Rudno odvijalo že 2. Bric Cup tekmovanje v turnem šprintu in veleslalomu… PROGRAM: 13.30 – 14.30 dvig štartnih številk na prireditvenem prostoru 15.00 start teka in kasneje veleslaloma 18.00 večerja 19.00 razglasitev rezultatov ŠTARTNINA: 20 € (plačlj
Vsem članom Bricalpa ter ostalim ljubiteljem plezanja in strmin želimo v novem letu varen korak in veliko dobrih oprijemov, zdravja ter zadovoljstva, na novih turah pa veliko dobrih prijateljev, dobrih razmer in predvsem lepega vremena.