Naši maršali Rad’he, Miha, Fižola in gospod Špiler, že leta vestno skrbijo za naše prostore na Grohatu, uporabljamo pa jih vsi, zato sva z Marinko dobili malce slabo vest in sva izpolnili lanskoletno obljubo. Pretekli konec tedna sva se lotili spomladanskega čiščenja naših prostorov v koči pod
Prijave za izpit za alpiniste je na spletni strani KA. Letošnji tečajniki, vi pa bodite pozorni na pogoje za prijavo, da boste lahko čez dve leti in pol pri Poloni in Slavcu častili.
Gorski reševalci. Vedno, ko potrebujemo pomoč. To, da kamniški gorski reševalci ‘obratujejo’ v zabojnikih, najbrž veste, jasno pa je tudi, da tako res ne gre. Zato prosijo za pomoč – tako kot mi prosimo njih, če se nam v hribih zgodi kar koli nepredvidenega. Oni pridejo in pomagaj
V soboto, 30. marca 2019, bomo v plezališču Vransko izvajali vaje v sklopu letošnje alpinistične šole, tako da bo od desete ure naprej tam gneča. Hvala za razumevanje. Marta Krejan Čokl, vodja alp. šole
Jutri v četrtek 21.3.2019 bo imela A-skupina tekmovalcev trening na mali plezalni steni na Javorniku od 16:00 do 18:00. Bulder bo v tem času popolnoma zaseden. Hvala za strpnost in razumevanje.
Tradicionalnega spusta se je letos udeležilo le manjše število tekmovalcev. Pri dvajsetih stopinjah plusa v dolini si je res težko predstavljati, da so na Raduhi še odlični pogoji za smučanje. Škoda. Organizatorja GRS Koroške in AK Črna sta ponovno izvedla dobro tekmo z bogatimi nagradami in seveda
Z Marto sva se konec februarja mudili v Tamarju. Iz zanesljivih virov sva izvedeli, da led je in da se da še kaj splezat. Ko sva prišli na prizorišče, včasih polno slapov, je vse bilo videti bolj klavrno, ampak vendar plezljivo. Za začetek sva se lotili Centralnega. Razmere so bile vprašljive, malo
Po dobrih treh desetletjih me je pot spet zanesla na Komno. Odločitvi, da se z Darinko za za tri dni spraviva na Komno, so pripomogle štiri dobre stvari in sicer solidne snežne razmere, lepo vreme, odprt dom na Komni in pa seveda prosti dnevi. Smučanje je bilo enkratno, vzponi ne pretežki…raj
Krasen začetek, kot na face booku sporoča Katja Planinc, nove sezone in prva letošnja tekma VL v Slovenski Bistrici. Žana Gliebe 1. mesto, Metod Vrčkovnik 1. mesto, Ema Španzel 3. mesto, Ema Jamnik 4. mesto, Larisa Capl Cvetkovič 4. mesto, Urška Kordež 5. mesto, Ana Žvan 5. mesto. Čestitke vsem za
Težko pričakovani prvi marec se je prevesil v večer in tečajnikom ter naši Marti ni preostalo drugega, kakor da si pod zvezdnatim nebom oprtamo vsak po dva nahrbtnika (Skromnost očitno zaenkrat še ni naša vrlina.), v roke poleg ostalega vzamemo obvezno opremo, ki sodi k pustovanju (obroče za čmrlja
Zaradi treninga tekmovalcev, plezanje ta dan nebo mogoče….
Led je lep je naslov teme meseca v februarskem Planinskem vestniku. Čeprav je tem meseca, ki sem jih v vseh letih, odkar sem ena od ustvarjalk/cev naše najstarejše revije, ‘spravila skup’, že kar lepo število, je tale posebna. Ker je ‘moja’. Od Ledne. Ker je bilo pri meni z l
Letošnja zima je trenutno bolj podobna zgodnji pomladi in kot kaže, bo tako tudi ostalo. Želja po ledu nas je malodane prisilila v to, da smo spet ‘zagnjavili’ inštruktorici Marti, ki je hitro zagrizla in hopla, domenili smo se, da bomo skupaj izkoristili toplo (zimsko?) soboto. Padla je
… da ne veš, v kaj se spuščaš. V dvanajstih letih opravljanja dela načelnika kluba je Domen Petek dobil več kot dovolj sivih … Hm, ne, je izgubil več kot dovolj las, saj naloge, ki jih prinaša tak naziv, niso preproste. In ko se človek izčrpa, seveda preda svoje zadolžitve nasledniku. Vp
Rolando Garibotti (Rolo), velik poznavalec Patagonije in avtor številnih najzahtevnejših smeri tam – tudi smeri, ki sva si jo za najin cilj izbrala midva in s katerim je Grega bil ves čas v stiku nama je javil da je na vidiku vremensko okno. Takoj sva poletela v El Calafate in se od tam s komb
Od 24.1. do 10.2.2019 sva bila z Gregom na mini odpravi Patagonija 2019. Ker vremenska napoved za El Chalten (J Patagonija) ni bila nič kaj obetavna, viharji so v sredini januarja v Fitz Royu vzeli življenje trem plezalcem, sva tik pred zdajci spremenila destinacijo in odletela severneje v Bariloche
Vabljeni na zbor članov, ki bo v četrtek 14.2.2019 od 19.00-te ure dalje v kletnih prostorih gostšča Lečnik na Ravnah. Ker je letos zbor volilni je udeležba še posebej zaželena. UO AK RAVNE
Ja, ne, ne vem če bi…. napoved za Durmitor je bila precej negotova – dež, sneg, veter, megla – čez tri dni pa nekaj sonca. In tega nekaj sonca je odtehtalo, odločitev je padla in odpravili smo se na doooolgo pot čez dežele ex Juge do cilja. Namestili smo se v koči Neviđeno nad gors
Zaradi krožka-Majči, da se najmlajši spoznajo z osnovami plezanja. Plezanje, niti vadba v pomožnem prostoru ne bo mogoča.   lp, Zapi