
Žbevnica
je … predvsem na spustu … s5 pokazala … koliko bolj napredni od nas so hrvati glede xc oz. turnega kolesarjenja ko sem namreč na [...] The post Žbevnica first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.
Kronološki pregled vseh novic

je … predvsem na spustu … s5 pokazala … koliko bolj napredni od nas so hrvati glede xc oz. turnega kolesarjenja ko sem namreč na [...] The post Žbevnica first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

Napovedano poslabšanje vremena je botrovalo zgodnji uri dostopa na Ganot. S smuko sem začel ob pol desetih in boljših razmer si ne predstavljam. Hrib je z alpinističnega vidika s pogledom z zahoda povsem konkurenčen Glödisu. Vse se spremeni z južne strani, kjer ima precej bolj prijazno strmino. (Glö

Včerajšnji “monsum” je nekatere “pregnal” na oglede v Tromso, eden se je posvetil mafijskim filmom, štirje pa smo šli na pohod do svetilnika in bivaka na skrajnem severnem rtu (kjer sta imela svojo zabavo tudi dva surfača na valovih Barentsovega morja) - vsi smo se imeli prav fajn. Danes štart kar

Lani smo z vrha Böses Weibla smučali na južno stran (pristop od Lucknerhausa) v dolino Lesachtal. Z vrha se odlično vidi zgornji del Hochschobra, spodaj na planini Glödisalm, pa njegova pristopna dolina. Izhodišče za turo na Hochschober je vasica Lesach, nekaj kilometrov pred Kalsom. Z glavne ceste

Tokrat naše planinske poti začnemo malo drugače, s proznim opisom slovenskega pisatelja Vlada Žabota. V romanu Pastorala piše: »Potem je kanal zavil drugam … ali pa se je morda le razpredel v vse tiste mlake in jarke, močvare in ribnike, ki jim ni bilo videti konca med jelševjem, med vrbjem, med rož

Letošnja snežno skromna zima je bila tako švoh, da snežnih razmer z Dolenjske sploh nisem objavljal - če je v četrtek snežilo, snega v soboto ni bilo več :( Tako sem upal, da bom za te praznike lahko skočil še kam na sneg. Prvomajsko "delo na gori" sem opravil na nekdanjem kaninskem smučišču. Še v m

Letošnja snežno skromna zima je bila tako švoh, da snežnih razmer z Dolenjske sploh nisem objavljal - če je v četrtek snežilo, snega v soboto ni bilo več :( Tako sem upal, da bom za te praznike lahko skočil še kam na sneg. Prvomajsko "delo na gori" sem opravil na nekdanjem kaninskem smučiš

Ne bom izgubljal energije za razčiščevanje s preteklostjo. Te ne moreš več spremeniti, lahko pa spremeniš prihodnost, če si pripravljen spremeniti sebe in če si se iz preteklosti česa naučil. (Tomaž Humar)

Spet Bivak pod Skuto in spet Madžari. Pet mulčkov, starih 19, 20 let so na youtubu (YT) opazili video, kako eni fantje, vsi nasmejani tečejo na bivak in naprej in razlagajo, da ‘tlele gor je pa res fajn in da to pa morš probat’. In so se odločili, da gredo še oni. Od avta iz […]

Alora, tradicija pravi, da je treba za 1.maj h nwogam v Trst. Po poteh naših non. Ma, ker je naši noni stoplo v hrbt, letos pohod odpade. Hehe, hecam se. Ta glavna dva organizatorja sta imela druge obveznosti in ....upam, da ni bil to izgovor za dokončen odpoklic pohoda? Bomo vidli drugu lejtu.:)) Ostanejo druge variante. Kam? Na tek na Slivnico? Mojga bolijo rebra. Alora, nič. Na čezmejni pohod prijateljstva? Po celmu Nanosu? Al greva končno prehodit Opatijsko riviero? Lani sva se sicer peljala skozi te kraje, ko sva šla iz Medveje na Učko in sem se ven iz avta samo na brzino čudila, le kje…

korita so bila na radarju že od prejšnje zime … ko so jih vozili kraševci tokrat so prišla na vrsto tudi zame sicer dolga in [...] The post Brgudska first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

rd tura je bila glede težavnosti kar dober intermezzo med dvema napornejšima čičarskima sicer sem ugotovil … da sem je kar nekaj že prevozil pred [...] The post Matičeva first appeared on MATJAŽ - šport, narava fotografija - BLOG.

Druga sobota v maju je že leta rezervirana za našo skupno društveno delovno akcijo pri Domžalskem planinskem domu na Veliki planini.  Letos se bomo posvetili najprej oskrbi z vodo in nato še obnovi okolice našega Doma. Vsake roke štejejo, dela je vedno dovolj, zato lepo vabimo vse člane Planins

Zadnji tretji dan smučanja po Ortlerskih Alpah sva se povzpela na verjetno najbolj poznan tamkajšnji turnosmučasrki vrh Monte Cevedale (3769 m). Od koče Rifugio Branca pot pelje po t.i. dolini Rosole do sedla Pasquale, ki se nahaja med vrhovoma Monte Pasquale in Monte Cevedale. Nato sva se spustila

Alora, tradicija pravi, da je treba za 1.maj h nwogam v Trst. Po poteh naših non. Ma, ker je naši noni stoplo v hrbt, letos pohod odpade. Hehe, hecam se. Ta glavna dva organizatorja sta imela druge obveznosti in ....upam, da ni bil to izgovor za dokončen odpoklic pohoda? Bomo vidli drugu lejtu

Drugi dan sva za cilj izbrala vrh Palon de la Mare, morda malo manj priljubljen kot Punta San Matteo, a smučarsko tokrat še bolj zanimiv. Trasa je od koče Rifugio Branca speljana po zahodnem pobočju. Prvi del po naravnih terasah in ne prestrmih žlebovih pripelje do ledenika, ki se razprostira do vrš

Za zaključek sezone sva se odpravila v odmaknjene Ortlerske Alpe, kjer sva opravila tri turne smuke. Trikrat sva spala na koči Rifugio Branca, ki je bila vselej izhodišče tur in se nahaja na lombardijski strani Ortlerskih Alp oziroma nad smučarskim središčem Santa Caterina in dolino Valfurva (blizu

Današnja napoved je bila jasna - razjasnitev okoli 18 h… Ker je dan res dolg (svetlo je nekje do 23 h), bi se lahko opravili iz bajte vsaj tri ure kasneje, tako pa štart “že” ob 12 h. Precej navala na sedlo med Storgalten in Lillegalten, nekateri tudi naprej na Storgalten, ki pa je zavit v meglo, pr

V torek, 29. aprila 2025, smo se sekcija PD Vrelec-Rogaška, Polžeki, v velikem številu – 55, podali na hrib pri Ljubljani, Rašico. Pot smo pričeli v prekrasnem vremenu, obdani z modro barvo majic in neba, soncu in prijetnih temperaturah, od gradu Jablje pri Trzinu, proti Rašici. Pot je bila ču