





Torek, 27. 8.Tako: stvari so spakirane, ob treh sva zmenjeni z Marjeto, ki mi je ljubeznivo ponudila prevoz. Vroče popoldne, avto pa hitro požira kilometre proti Ljubljani in veseli sva, da so kolene v nasprotno smer. Proti Kranju se tudi v najino smer kdaj malo zatakne in je treba malo počakati, ve


Ob pol sedmih nas je na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) sedem pohodnikov in pohodnic Ponedeljkove skupine Planinskega društva Lisca Sevnica. Hitro smo z dvema avtomobiloma na izhodišču pohoda v Tržišču, kjer nam zadiši jutranja kavica. Predvidevamo, da so gozdne poti blatne, zato kre

V Posavskem obzorniku lahko preberemo: Partnerji v projektu Olje nekoliko drugače – Komunala d.o.o. Sevnica, Komunala Brežice d.o.o, Kostak d.d., Javno podjetje Komunala Radeče d.o.o., Občina Sevnica in Društvo U3 Sevnica – želijo z različnimi aktivnostmi in obveščanjem vključiti širšo javnost v odg

Nekajkrat zaradi zlomljene roke nisem šla na pohod s Ponedeljkovo skupino Planinskega društva Lisca Sevnica, danes pa sta me premamila vabilo vodje skupine in pa vremenska napoved za ne preveč vroč dan. Zbiranje ob pol sedmih na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) in dolgo razmišljanje, kam n

Torek - lep, skoraj poletni dan, ko se s prijateljico Ljubico odpraviva v sončnem dopoldnevu proti morju. Trebnje, v Dobrnič po lepem senčnem gozdu, Žužemberk, Kočevje in kratek postanek za manjše nakupe. Hitro in brez problemov preko meje v Petrini - Brod na Kupi. Ne najbolj kvalitetna, ampak zanim

Ob osmih na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica): 17 članov in članic študijskega krožka Spoznavanje vrednot v okviru Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica. S štirimi avtomobili se zapeljemo do Gostilne Tinca v Boštanju, parkiramo, potem pa zakorakamo ob njivi

Danes nas je od Ponedeljkove skupine Planinskega društva Lisca Sevnica sedem ob osmih na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica) in z dvema avtomobiloma se odpeljemo proti Krškemu. Tam se ustavimo za kavico, potem pa smer Krško polje. Naselje Brege z okoli 210 prebivalci je lepo urejeno, težko pa

Malo kompliciran naslov, kajne? Res smo se povzpeli na Zajčjo goro (hrib), se sprehodili med hišami zaselka Zajčja Gora, uradno pa smo bili na Ledini. No, najprej pa se nas je zbralo devet od študijskega krožka Spoznavanje vrednot v okviru Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica na na

Dežuje. Hladno je. Pa kaj! So pač ledeni možje, ki se družijo že predčasno še s polulano Zofko. Ponedeljkova skupina Planinskega društva Lisca Sevnica pa pod dežniki ob osmih na običajnem zbirališču - parkirišču ob krožišču v Šmarju (Sevnica). Osem nas je in z avtomobili se odpeljemo do Brega, kjer

V pripravi.Več posnetkov 1Več posnetkov 2Več posnetkov 3Video:


Sredini fotografi imajo vedno zanimive ideje, kje najti lepe motive. Odločili so se, da jih tri dni poskušajo iskati na Južnem Moravskem, v Češki republiki. Ker imajo prost sedež v kombiju, se jim z veseljem pridružim. Odhod s kombijem deset minut čez šest zjutraj s parkirišča pri krožišču

Deset se nas zbere ob osmih zjutraj na parkirišču pri krožišču v Šmarju (Sevnica): Ponedeljkova skupina Planinskega društva Lisca Sevnica in Sredini fotografi. Nekateri so tako eno in drugo, dve članici pa je nekaj zvilo. S tremi avtomobili se zapeljemo do Kmetije Roštohar v Selcah nad Blanco.

Vremenska napoved za Vzhodno Slovenijo niti ni tako slaba. Ob pol šestih vedro vreme, ob pol sedmih tudi, ob pol osmih dežuje. Tako se člani in članice študijskega krožka Spoznavanje vrednot v okviru Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje zberemo ob osmih na parkirišču pri krožišču v Š

Ob šestih zjutraj se zbiramo člani in članice Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica za izlet v neznano. Ker ni nikogar iz Krmelja, takoj ugotovimo, da se bomo gotovo peljali ob Mirni. In res se, tam dobimo še nekaj sopotnikov in sopotnic, skupaj nas je 38. Ugibanje, kam smo namenjen