Prva pomoč
Lepo vabljeni na obnovitev prve pomoči v sodelovanju s člani GRS, ki bo v dveh delih: Vabljeni vsi, še posebej pa letošnji bodoči alpinisti za katere je udeležba zelo priporočljiva. Prednost pri praktičnih vajah bodo imeli tečajniki.
Kronološki pregled vseh novic
Lepo vabljeni na obnovitev prve pomoči v sodelovanju s člani GRS, ki bo v dveh delih: Vabljeni vsi, še posebej pa letošnji bodoči alpinisti za katere je udeležba zelo priporočljiva. Prednost pri praktičnih vajah bodo imeli tečajniki.

V mrzlem zimskem jutru se nas je na dogovorjenem mestu v Sežani zbralo 6 planincev. Z avtomobili smo se odpeljali v dolino Krajinskega parka Rakovega Škocjana, kjer so bile temperature ozračja minus šest stopinj. Še pred osmo uro smo se podali na pot po dokaj pomrznjenem terenu in po njem hodili

... je izgledalo, glede na to, kakšne množice s(m)o se valile na sončni strani meje.Nihajka zaradi tehnične okvare ni delovala, tako da nismo mogli v celoti izkoristiti turne karte za 10 evrov, pa zaradi tega se je na turi nabralo čez 1000 višincev: iz okna smo smučali direktno do konca krnice. Tudi

Vzhod polne Lune izza Kriške gore. Slikano z mobitelom skozi okular teleskop C5 SCT. Z astro kamero nisem slikal, ker v noben izmed mojih teleskopov nima vidnega polja dovolj velikega, da bi lahko zajel celo polno Luno. To moram v prihodnosti še na nek način rešit. Slike z mobitelom so pač par razre
Z Nejcem, Nežo in Meto smo se za novoletne počitnice odpravili na oddih v okolico Briancona. Iz Kranja smo odrinili v ponedeljek po službi, naslednji dan pa smo se za zaključek starega leta odpravili na smuko na Col de Estronques v okolici Saint Verana. Za dobrodošlico smo dobili zadovoljivo količin

Kako se z astronomskimi teleskopi opazuje naravo podnevi.

Dan bo lep. V hribih led al pa flck, zato bo treba na morje? Našo obalo sva že sto botov obdelala, zakaj se ne bi en bot zapeljala do Buzeta in šla nekaj novega? "Veš vse, kam, kako, koliko?" "Ja, do Buzeta 86 km, parking pred Istarskim Vodovodom in potem vse označeno z belomodrimi o

Cesta na Pokljuki je poledenela ampak prevozna vse do parkirišča Pri Rupah, kjer sem pripel smuče na nahrbtnik in se odpravil peš na Mrežce. Na smučke se je dalo stopiti šele od Blejske koče dalje, ampak je bilo zaradi globoke gazi, ki so jo ustvarili pohodniki laže hoditi peš. S kožami se je splača

Ker so vsi rinili na Kanin, je bilo treba najti eno alterenativo - kaj češ lepšega kot v skoraj popolni samoti vzpon do Mangartskega sedla. Izhodišče na razcepu za Mangartsko sedlo "pr Mlinču". Snega v začetku ravno za vzorec, toliko se je še dalo s smučami - potem pa po cesti do zapornice, kjer sva
Na 35. državnem tekmovanju Mladina in gore se bo v soboto, 18. januarja, v Pirničah v planinskem znanju teoretično in praktično pomerilo 19 štiričlanskih osnovnošolskih ekip. Letos bo devetič sočasno potekalo tudi tekmovanje za srednješolce s 16 dvočlanskimi ekipami. Uradni začetek enega najpomembne

Grapa v severnem grebenu ali Severna grapa v Mali Mojstrovki je ob s snegom skromni zimi navdušila z dobrimi pogoji za sproščeno smuko.

Grapa v severnem grebenu ali Severna grapa v Mali Mojstrovki je ob s snegom skromni zimi navdušila z dobrimi pogoji za sproščeno smuko.

Izziv je del tebe, zgodbe, ki jo pišeš s svojim življenjem, izziv kot tak je vreden in neizbrisljiv. Izziv je glasnik vibracij misli in posledičnih dejanj. Ne ustraši se izzivov, saj so izzivi izbrali tebe. Bolj kot je izziv videti meglen, negotov, skrivnosten,vrednejši je. (Tomaž Humar)

Vtise iz novoletnega plezanja v odličnih razmerah v Omišu je na papirju (no, bolj v digitalni obliki ;)) zbrala Anja Črepinšek.
Mladi | Mladinska komisija tudi letos organizira zimsko šolo. Vabljeni vsi mladi, ki bi radi pridobili znanje in praktične izkušnje tehnike hoje v gore pozimi.


V soboto smo se z gondolo peljali do Gilbertija in potem v smislu "follow the crowds" nadaljevali proti Slovenski strani Kanina. Tu se prvo odločimo za spust po bivši progi kjer pa razmere niso bile najbolše (skorja). No pri srednji postaji sedežnice pomalicamo in se počasi odpravimo nazaj. Med potj