
Na današnji dan, leta 1990, je na vrh najvišje gore sveta stopila prva Slovenka - Marija Štremfelj,…
Na današnji dan, leta 1990, je na vrh najvišje gore sveta stopila prva Slovenka - Marija Štremfelj, skupaj z možem Andrejem. "Ko sem začela plezati leta 75', ni bil moj namen v alpinizmu, da si želim na Everest. Meni se zdi, da ima tudi Andrej zelo podoben stil, da so prišli cilji nasproti. Ni bilo tako zelo veliko pričakovanj." (M. Štremfelj)



