Dukles
Predolgo sem ga šparal. Ne vem,  a je bil rešpekt kriv al samo pomankanje cajta…Uglavnem dans smo ga z gostom z Gorenske  zvozli in bili fejst navdušeni. Kaja, Jure in Štehi
Predolgo sem ga šparal. Ne vem,  a je bil rešpekt kriv al samo pomankanje cajta…Uglavnem dans smo ga z gostom z Gorenske  zvozli in bili fejst navdušeni. Kaja, Jure in Štehi
Ludvik nam je na zadnji dan vročinskega vala organiziral zdaj že (skoraj) tradicionalno krožno bicikl turo na Sv. Jerneja. Štartali smo na spodnji Muti, skozi Gortino preko meje vse do jezera Soboth, obveznim postankom na Jerneju, kjer pričakovanih dirndlov in lederhos ni bilo v izobilju in ob potok
V sredo, na delovni akciji smo se zmenli, da gremo v petek plezat v Medvedji dol. Kljub veliki vročini smo imeli fajn senčno plezarijo v severni steni Celovške špice. Vrsto kaminov – Kaminreihe (IV+, 350m) smo zlezli v dobrih 3 urah in skočli tudi na vrh Celovške špice. Bil je fajn plezalni da
Zadnja pred poroko za Jakana.   Ta vikend smo obiskali manj znano goro v skupini Adamello-Presanella v bližini Madonne di Campiglio. Prespali smo v koči Refugio Care Alto-Dante Ongari do katere smo se povzpeli iz doline Val di Borzago. Lepa koča na odlični lokaciji z dobro hrano in pr
V soboto smo na tradicionalni lokaciji v Malti zaključili letošnjo pestro turnosmučarsko sezono. Smuka zaradi vodnih brazd ni bila presežek, a to ni pokvarilo prešernega vzdušja in židane volje. Najbolj smo bili veseli najmlajših članov, ki so pod goro tudi prespali .Hvala bejbisiterjem Kaji in
Smučarski predvrh Oberlercerja (se po novem tako imenuje) sva naciljala po prespani  noči v zimski sobi Osnabrückerhütte. Noč je bila oblačna in sva malo spremenila plane. Naredilo se je sicer lepo jutro, a smučarija je bila slaba. Podobno je bilo menda tudi na drugi strani pod Kolnbreinom. Fra
Pet dnevna osmica s potovalnim kolesom.  Trasa: izliv Neretve- Dubrovnik- Kotar-Lovčen-Virpazar (Skaradarsko jezero)- Petrovac na moru- Trebinje- izliv Neretve. Pomladanske azmere za kolesarjenje so bile ugodne, klancev dosti, zanimivih in prijaznih ljudi pa še več. Vsakodnevni stotak km je dan
Prave zimske razmere, vsi Avstrijci so obrnili.  Nekaj pametnih domačinov je ledenik doseglo v popoldanskih urah, ko se je pomiril veter in je sonce pokazalo nekaj svoje moči. Nas pa je prezeblo do kosti a je veter na vrhu začel pojenjati. Od parkirnega prostora pod Gmünderhütte je kopnih kakšn
Super spust po celcu z Veške kope v dolino. Že petkova popoldanska ogledna tura s Kodrijem čez Anzanovo frato je bila vrhunska in v soboto zjutraj nam ni bilo za rinit drugam, saj je bila Peca zaflajhana s fajn celcem. Izvedli smo krožno turo z dvema spustoma, prvi po Šmihelski drči na avstrijsko st
Super vreme zadnjih nekaj dni, je bilo kot nalašč za popoldansko smuko med tednom. Razmere so bile res ugodne, tudi za smuko pod površjem. Kaja, Boris in Štehi
Po dveh letih pavze zaradi Covida je Gozdni ponovno organiziral Hito na Peci.18 komadov nas je bilo v Ezzonovi koči.Henc nam je spet zrihtal vrhunsko večerjo – Hvala Henc za klobase in zele.Fajn je bilo, dobro smo se nasmučali, sodelovalo je tudi vreme.
Od morja do vrha otoka, ki je obenem najvišji vrh Španije in tretji najvišji vulkan na svetu (El Teide, 3718m), se je možno povzpeti ponajdaljšem neprekinjenem kolesarskem vzponu v Evropi (0-2370nmv) in nato nadaljevati peš.  S potovalnim kolesom, opremo za kampiranje ter pohodnimi čevlji se je
V soboto smo izkoristili maksimalno lep dan s spomladanskimi temperaturami, brez vetra. Radovednost nas je zapeljala do Pecola. S parkinga pri hotelih Selle Nevee smo nesli smuči približno pol ceste do planine, kamor so se nekatere fiat pande italianske bande tudi zapeljale. Kljub zgodnji uri je na
Štart direkt s parkplaca, po zvoženi cesti do hišk. Tu se lahko odcepiš levo za Mittereckalm, midva pa sma nadaljevala naravnost na + Große Kesselspitze. Majhna količina snega je poskrbela za lepo število šarkov in borbo z borovci.Vse skupaj so odtehtali lepi razgledi in čudovito “spomladansko
Tudi letos nas je Ludvik povabil na njegov domač teren in kot že velikokrat razmere tudi letos niso razočarale. S štartom v Ribnici čez smučišče z vmesnimi osvežitvami najprej v obliki dežja in nadaljevanjem v obliki sneženja, smo v številčno močni zasedbi prilezli do Ribniške koče. Fajn je blo za š
Pravi štart v sezono je bil vedno na domačem terenu. Snega je bilo na Peci precej in moje ozke kamen dile niso hotle zaplavat, sem se pa zato pripeljal do Eme. Obiska je bilo na hribu kr nekaj. Fajn se je začelo. Štehi
Po dveh letih korona pavze, smo v petek imeli že 15. Krištana (mogoče je bil celo 17ti – saj nam je Covid pobral 15tega in 16tega).Zbrali smo se v močnem številu, za pregledat smo imeli kar 3 sezone.Tudi za šankom smo se dolgo družli, kar je razumljivo, saj se dolgo nismo.
En kratko-sladki ‘sneak-peak’ v Zermatt. Ker sem tja zajadrala prvič, ni bil tak greh, da svoj prvi evropski 4tisočak, Breithorn, obiščem dvakrat- zjutraj v oblakih peš s teto in zvečer po soncu s škijami. Familijarni obisk je bilo treba začiniti z dobrim izkoristkom drage karte za gondo
V sklopu priprav Borisa in Andreja za jesenski Manaslu smo tekom poletja opravili nekaj zanimivih vzponov v Alpah. Vse štiritisočake Alp smo si ogledali z vrha Monte Visa, nadeljevali z prečenjem Mont Blanca, Monte Rose ter plezali po grebenih Grossglocknerja in Grossvenedigerja.   Srečno Boris
Za finale še 3x na 4 jurje! Kljub klavrni sezoni se nam je za konec v Švici vse poklopilo. Snega je tudi v Waliških Alpah za ta čas zelo malo, a smo vseeno fajn vijugali. V petek smo smučali s Strahlhorna, v soboto izpod Rimfischorna in v nedeljo z Alphubla. Imeli smo pravo pomladno ledeniško …