
Sončenje
1/3 poti: pot lepo zalita s snegom, 2/3 poti: ruševje še prisotno (še ni dovolj snega), 3/3 poti: 30 do 50 cm celega snega lepo zalitega.
Kronološki pregled vseh novic

1/3 poti: pot lepo zalita s snegom, 2/3 poti: ruševje še prisotno (še ni dovolj snega), 3/3 poti: 30 do 50 cm celega snega lepo zalitega.

Ob voznji proti kranjskemu raku sem ze razmisljal, da bo tole ocitno zgresena destinacija. Snega po gozdu bore malo! Pa se je na parkingu pri prijazni gostilni, polni vnetih sankače, izkazalo, da pa le ni tako slabo. Kar lepo zasnezeno, prvih 400 m sicer z nekaj vmesnega sitnega kamenja, da bi bilo

Na zasneženo soboto, 20. 1. 2024 smo se trenerji Ascenda odpravili na plezalski izlet v novi plezalni center v Slovenski Bistrici. Na pot smo se, z novim klubskim kombijem, odpravili... The post Obisk Plezalnega centra Slovenska Bistrica first appeared on PD Grosuplje.

Če hočeš uživati v panorami,potem je pot s Prtovča čez Jesenovec in Klom na vrh prava izbira.Smučali smo po smeri pristopa.Snega je dovolj,saj smo se izogibali gozdu in nič ni ropotalo pod smučmi.Res pa je da smo bili po gozdnih cestah bolj smukači kot pa slalomisti.Spet je bil lep dan.

Vodnik: Janez Bergant Organizator: PD Blagajana Kdaj, kje: petek, 26. 1. 2024, ob 17.00 pred sedežem društva PD LPP na Celovški 160 v Ljubljani  Prevoz: društveni kombi Cilj: Grmada, 899 m Hoja: 3 ure Zahtevnost: zimska pot Oprema: naj bo prilagojena razmeram – čelna svetilka, pohodn

Z Petrom iz Mačkinega kota,čez pršičaste travnike ,na zg.cesto.Nato pa po klasični poti do planine,kjer se odpre prelep pogled na piramido najinega vrha.Snega proti vrhu ni v izobilj,saj ga je veter odnesel,verjetno na spodnje senožeti,kjer sva pozneje vriskala.Odsmučala sva kar po osrednjem žlebu,k

Sodeč po nekaterih poročilih s Karavank smo bili skoraj prepričani, da zna biti Ptičji vrh - vsaj zgornja flanka - dovolj ok…. Ko smo to flanko zagledali, je bil občutek takoj precej drugačen…spihano, kloža, snega minimalno…. Na vrhu pa nas pozitivno preseneti lepa pršičasta strminca na zahodno stra

Iz Mačkinega kota od spodaj,čez travnike in po poti mimo planine na vrh.Višje greš manj je snega.Zgoraj spihano,v gozdu ga je manj zaradi drevja,spodnji travnik pa čista poezija.Z vrha kar po osrednjem žlebu,nato prečka do planine.Naprej pa po dovozni poti,po kateri je nekdo iz smeri Gornjega grada

Gozd na Rudnem polju ima premalo snega za brezskrbno smuko. Od Krucmanovih kont sva hodila po gazi predhodnikov do odcepa za Debeli vrh in nato je bilo potrebno utreti svojo gaz. Spodnje pobočje Mrežc nima ali pa ima slabo podlago, tako da sva pri smučanju bila zelo pazljiva, ker so smuči odrivale s

S PD Tolmin smo se odpravili na turni smuk k našim sosedom v Avstrijo, kjer imajo več snega. Naš cilj je bil Teuerlnock v Nockbergih. Nanj smo se podali skozi dolino Innerkrems do tehnološkega muzeja, kjer je bil naš start. Pot je bila zanimiva skozi gozd s pravo zimsko idilo. Sam vrh pa za čuda ni

Po eni deki klasik je potrebno pogledati v sencne koticke za nove smuscine. Tako sva pred tednom s P poiskala vrh, ki naj ga ne bi bilo na kartah, pa sva nasla najprej LJ avto, potem Janezovo kapo in potem se Janeza, Mitjo in Tomaza nad Teuchlom. Da ne govorim o tovoru Turnih riti, ki so takrat goma

Za tolminske planince upokojence ni slabega vremena. Oblačno jutro in prve kaplje dežja nam niso vzele veselja in želje po pohodu. Z avtobusom smo se zapeljali do Dragonje in pri gostilni Mahnič pričeli naš pohod. Po planinski poti, danes kar blatni, smo se povzpeli do kraja Sveti Peter, kjer smo si

Sreda je dan za Spoznavanje vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica. Deset se nas zbere za vlak ob 9.50 proti Trebnjemu in hitro smo v Tržišču, kjer izstopimo. Naša gostiteljica Mimi, ki nam pogosto razkriva zanimivosti tega kraja z okoli 200 prebivalci, nas že čaka.

Na Ravnah je vse skupaj izgledalo precej obetavno. Vsi predhodniki so nadaljevali na vrh Koble, jaz pa sem se usmeril proti Soriški planini. Žal sem takoj ugotovil, da podlage tu ni nič od nič, je ropotalo pod smučmi že med vzponom. Tako sem se na vrhu odločil spustit se v gozd na vzhodno pobočje, č

Jutranja dilema, kako priti čim bližje čimvečji količini pršiča, ni bila enostavna. Odločili smo se zaviti proti Plavškemu Rovtu do kmetije Zakamnik.Na gozdni cesti je bilo okoli 30cm novega snega, v samem gozdu pa precej manj. Na južni strani je sneg lepo odložen in nedotaknjen, na se severni pa ma

Ow maj gad!!!Prekrasen ta pravi zimski dan sem včeraj pojedla z veliko žlico. Zjutraj naprej na moj hribček, hitro domov, se preuštimat v zimske zadevšne in v Cerknico, na kegljišče, kjer je nabit parking dal vedeti, da ne bomo sami. Saj, buhvari, da bi bili... Če pa je včeraj folk doma n
Mladi | Ponosne osnovnošolske državne prvakinje na 34. tekmovanju Mladina in gore so 20. januarja v Šenčurju postale Planinske brihte (PD Medvode) pred dvojcem iz PD Litija: Gorskimi podmornicami na drugem in Sitarjevškimi mukicami na tretjem mestu. Srednješolska odličja so si razdelili z
Planinska kultura | Prva letošnja številka Planinskega vestnika postreže z zelo zanimivim testom opreme - in sicer s testom prenosnih kuhinj oziroma kar enajstih kuhalnikov. Prenosni kuhalniki imajo že precej dolgo brado in številnim popotnikom, alpinistom in dopustnikom omogočajo kakovos

VABILO NA PLANINSKI IZLET ZA ŠOLSKO MLADINO IN ODRASLE / Lahka označena pot/  NA GOLAKE -IZTOKOVA KOČA POD GOLAKI (1237 m)  V NEDELJO, 28. JANUARJA  2024  KDO?  PD Sežana s planinskim vodnikom Bogdanom Rojc in  z mentoricami iz šol  KDAJ? Z avtobusnih postaj: Dutov

Zjutraj se v lenobnem tempu odpravim na smučarsko turo okrog Velikega Vrha in od ture ne pričakujem kaj posebnega. Zgolj nekaj več snega, kot ga je bilo recimo na izhodišču in po cesti vse do planine. Za svet višje pa lahko zapišem, da me je navdušil, saj je bil precej lepo pobeljen. Od Hajnežovega