
Kdor cinca, zamudi! Četrtkovo vreme je bilo potebno izkoristit. Zjutraj z malo zamude iz garaž v oprano jutro brez oblačka!Noč je bila mrzla, luže so zaledenele in sneg zelo pomrznjen, posamezne zaplate prav poledenele (prejšnji dan je padal dež/sneg).Najhitreje, kar s smučmi na nahrbtniku čez ferat

Kot vsako leto se težko poslovim od sezone, zato spet v načloveški uri pod veliki Klek, v jutranjem hvaldu sam do ledenika, kjer me ujame sonce. Počasi, uživaje na vrh, s skoraj prividom še enega uživača. Tudi zadnja se izpoje na isti način, kot vse to leto, samo ključ je drug, včasih mol, večkrat

Nacionalni park Le Vanoise: A place where the horns are still shaken. Smučanje na 40st strmine za poklicne šerpe in šerpe po duši, ki tovorijo kramo od parkinga 1500 v Les Lanches (Bourg St. Maurice) do 2864.Razmere zgoraj so izvrstne tudi za pešadijo.Danes, na sončno soboto sva imela goro samo zase

V nedeljo start navsezgodaj (dejstvo pa je, da je čas relativen) in ob 13h sva bila na vrhu Johannisberga. Zanimivo, da je križ z napisano višino 3453 m na predvrhu, sam vrh ima 10 m več. Malo sva študirala, v katero smer smučat, pa sva potem šla na SV, Nordostwand. Prva polovica je bila trda podlag

Za finale smo danes smučali s Hochalmspitza – kraljice Visokih Tur.Ujeli smo super razmere, sploh v zgornji polovici. Je pa sneg po dolini zelo pobralo, na hribu ga je še nekaj. Žleb pod škrbino Preml je v zgornjem delu kopen. Od Kölnbrein jeza do koče Osnabrück smo si pomagali z bicikli – cesta je

Štart v tunele ob 5.40. Z opremo na ramah in kar s supergami odbrcamo slabo urco na peš, nato pa na smuči. Kratka snežišča se da prečiti z nekaj previdnosti brez dodatne opreme. Glede prekinitev naprej je verjetno odvisno če užgeš pravo smer - imeli smo tri kopnine, na eni kratki je sicer šlo brez o

Ponoci je zgleda snezilo tko da je od 2550vm okoli 5 cm novega snega.Razen dveh prestopov vse zvezno do vrha Malce pazljivosti je potrebne na doatopni cesti iz parkirne hise ker je eno snezisce nevarno.Dobro je imeti cepin.

Vreme kot napovedano: oblačno, zgoraj megleno, občasno je pršelo. Turo sva si zacahnala v soboto izpod FKK. Začetek mimo Nassfeldspeicher, zatem sva falila optimalni prehod na zgornji plato, ker sva si dan prej vse skupaj ogledala na "lako ćemo" - za nagrado sva dobila nekaj trav preko kopnih robov

Nad 3000 količina snega hitro raste. Z vrha smo se spustili ob 8.45.Smuka: Dobra kot iz Snežaka.Nebo: Modro kot v brošuri za ol inkluziu počitnice.

Petkov pogled tik pred nočjo ni bil navdušujoč, nad galerijo kopno, tudi višje ni izgledalo dovolj zalito, tako da sva zjutraj cincala, če bi šla mogoče pa raje na "ziher" na snežno bel Johannisberg ... FKK je smučljiv na vse strani, ena smer bo že smučarska in ob štirih sva tolkla strme trave nad g

Malo pred 7. uro štart iz parkirišča - na prelazu Fuscher Törl.Takoj preko sedla sledi nekje 20m spusta - na peš do snega. Sneg v senčnem delu je bil precej pomrznjen. Najprej prečenje po dolini, potem pa po desni proti cilju. Hoja ves čas prijetna, le proti vrhu so srenači prišli zelo prav, ker se

Hochalmspitze, TS cilj na drugi strani jezu kot mnogo bolj obiskani Kolnbreinspitze, a ime čisto druge dimenzije.Še dobro, da prej nisem vedel, da tura traja 12+ ur:)...Na vrhu mi je zmanjkalo baterije za telefon IN za kamero.Na vsaki turi se (lahko) kaj naučimo, v tem primeru: sabo imej power bank

V takem vremenu, ki je bil zjutraj, res nevem, če gredo normalni od doma - ampak, šli smo na sonce in res je bilo tako. Hoja prijetna ob lepih razgledih, od začetka žlebu nadaljujemo s srenači. Na nasprotnih vrhovih se že nabirajo meglice, tako da cilj je bil za današnje dopoldne pravi vremenski za

Smuči sem nosil do 15000nmv,kar je za začetek junija čisto spremenljivo. Vendar je bilo treba danes,v nasprotju s torkovim Križem,nato še parkrat zamenjati prevozno sredstvo. Debeli kamen sem obšel po levi,ker je bilo tam več snega. Problem je nastal,ko se je ta snežni jezik na koncu kar konkretno p

Ankogel - klasika od Koelnbreinsperre čez Kleinelendtal Pozno zvečer do jezu (od letos je asfalt do koče). Prenočimo tri vozila, zjutraj +2 st. Mimogrede Cestnina se pobira od 7:00 do 18:00. Zgodaj zjutraj prihrumi še par vozil in okrog 5:00 vsi štartamo v smeri Ankogla. En s kolesom ostali peš. En

V nedeljo sva smučala z Ankogla in Schwarzhorna. Smuka čez Ankoglov ledenik Kleinelend in zgornji del Schwarzhorna je bila odlična, taprava puter smučarija.Namesto do jeza sva odmaširala do zimske sobe Osnabrückerhutte in tam prespala.V ponedeljek smučala s predvrha Oberlercherherja (Moserspitze) in

Saj ne da bi imel kaj proti,če se iz avta lahko stopi na smuči(Maltatal), ampak domovina je samo ena. Zato se je pa treba po rodni grudi kar krepko sprehoditi,da prideš do snega. Na sneg sem stopil po dobri uri,nekje na 1500nmv in se preobul v pancarje. Nato pa nekje na 1700nmv presedlal še na smuč

Na poti proti vrhu in sedlu kar nekaj Slovencev, še več Avstrijcev, največ pa turistov na jezu in v okolici. Srenači niso bili potrebni. Pod vrhom po žlebu peš s smučmi na hrbtu, vrh je kot vedno kopen. Spust na smučeh vzdolž grebena nad skalami spodaj proti SZ in potem pravokotno navzdol.Sneg je sl