Kronološki pregled vseh novic

V nedeljo, 3. decembra se dobimo ob 8.30 uri na Gradišču.Urejali bomo pot proti Rumeni in pot čez melišče (sestop z Gradiške Ture) nad Triptihom.Prinesite orodje (kramp, šap, grablje). Se vidimo in hvala za vsakršen par rok.
Splošno | Sogovorniki, ki so sodelovali na posvetu, že danes prepoznavajo pobude in projekte, ki lahko pripomorejo k bolj kakovostnemu življenju vseh. Tako so izpostavili metode zelenega socialnega dela, poskuse dopolnjevanja komunikacije z avatarji, ki sporočajo vsebine v znakovnih jezik
Športno plezanje | Kako preverite katere strokovne kadre imate v svojem klubu in do kdaj imajo veljavno licenco?

ki sem jih začel letos pisati so do nadaljnjega na mrtvi točki, nekako nimam volje do pisanja, je pa tu odlomek iz tega, kar sem do sedaj uspel napisati....V prepad. Čeprav sem šele dobro začel s svojo tekaško kariero, če gledam to kako dolgo sem do takrat tekel, pa sem bil glede kilometrov,

Organizatorja: Tomaž Rusimovič in Herman Rednak Planinsko koledarsko leto se je prevesilo v veseli december, kakor vsako leto je tudi letošnje prednovoletno srečanje priložnost, da se še enkrat vidimo na zimskem pohodu in se skupaj poveselimo. Upam, da nam bo z vašo pomočjo tudi letos uspelo izvesti

Zaradi obetavnega sneženja dan prej in želje po celcu (vsaj do kolen) smo se odpravili na Obertauern.Vožnja po lokalni cesti (mimo Katschberga) je bila zaradi novozapadlega snega kar zanimiva, če ne bi posipali, bi imel s samo sprednjim pogonom kajhitro težave.. Glede razmer; če me spomin ne vara, s

V nedeljo smo si s Maticem in Petrom (AO Jesenice) zaželeli potipati zimo, ki je začela v dolini z nižjimi temperaturami trkati na naša vrata. Čeprav nam je bilo jasno, da nekih hudih zimskih razmer v gorah najbrž ni (tudi snega je malo), smo se nazadnje odločili, da gremo do Kokrškega sedla, nato p

Kapunar je 1051 m visok vrh nad Radljami ob Dravi. Tik pod vrhom stoji stara karavla in mejna stražarnica, od koder se razprostira lep razgled na dolino Drave in na Pohorje. DNE: Sobota, 9. december 2023 ZBOR: Parkirišče pri društvenih prostorih, ob 7.00 uri ZAHTEVNOST: lahka označena pot, primerna

Pozdravljeni, Pošiljam nekaj utrinkov iz včerajšnjega pohoda skupaj z mladimi planinci na Janče. Lep pozdrav, Vinko Več o dogodku, si lahko preberete tukaj: https://www.osdramlje.si/mladi-planinci-na-jancah/. The post Slike Janče first appeared on PD DRAMLJE.

Zavestno in predvsem podzavestno pričakovanje izteka določenega dogodka nas lahko privede do tega, da se stvar v resnici tudi zgodi. Zato vam svetujem: ne igrajte se z negativnimi mislimi, lahko vas zelo prizadenejo. (Tomaž Humar)

Predanost in vztrajanje je rezultiralo k IZJEMNEMU vzponu v naših gorah: "Vrhunska alpinista Luka Lindič in Luka Krajnc sta prosto preplezala najtežjo dolgo skalno smer v slovenskih gorah. Novo, 700-metrsko smer v severni steni Rjavine sta poimenovala Lepotica in zver ter jo ocenila z alpinistično oceno X po lestvici UIAA, ki je primerljiva s športnoplezalno oceno 8b po francoski lestvici." ČESTITKE!!!! 🔥🔥🔥 📷 Marko Prezelj
Gorski športi | Približuje se prva tekma za državno prvenstvo v tekmovalnem turnem smučanju, ki jo organizira Turnosmučarski klub LiMa, in sicer na smučišču Celjska koča, v petek, 22. decembra 2023, v disciplini šprinti.

Joka se ne sramujem in ga ne skrivam. Kaže, kako intenzivno je to naše življenje. Tudi takrat, ko sem srečno sestopil s svojega prvega osemtisočaka, Makaluja, sem se v bazi razjokal kot dež. (Viki Grošelj)
Dom Petra Nagliča je skoraj v celoti obnovljen, potrebujemo le še nekaj parov rok, ki bi pomagale zgladiti stene in jih prepleskati. Če ima kdo čas in voljo pomagati, naj pokliče Marka Anželaka (041 814 233). Delalo se bo med tednom in za konec tedna, odvisno, kako hitro bo šlo in koliko ‘mala
V sredo je bil napovedan »powder alarm«, zato nismo odlašali in smo jo mahnili na »Ljubezenski kot«, kamor nas je vodila predvsem ljubezen do pršiča in lepih razgledov. Štartali nismo ravno hitro, ker je bilo sonce napovedano popoldan. Tako smo ob 10.00 startali v Flachauwinklu pri odcepu, ki pelje
V nedeljo smo z Maticem in Petrom (AO Jesenice) plezali Belačev steber v Kalški gori (IV+/III, 160m). Snega je bilo zelo malo, pa še ta je bil neuporaben (sipek), so pa nizke temperature in mrzzzzel veter poskrbele za več stvari: mah in trava je bila dobro zmrznjena, zmrznili so tudi naši nosovi, ki

Člani in članice Društva Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica se ob pol devetih zbiramo na Avtobusni postaji Sevnica, da se odpeljemo proti Ljubljani. Počakamo na zamudnico, v Tržišču poberemo še 51. potnico. Vožnja nam hitro mine med klepetom in načrti za bodoče dejavnosti. V Lj

Sneg je zapadel enakomerno od vrha do doline. Vrh je obrit na psa. A nekaj metrov nižje se je začela "oh in sploh" smuka na belini najvišje ocene, ki od vetra ni prav nič obdelana. Pod 1600 so se začele težave zaradi pomanjkanja podlage. Spodnja vesina je skoraj nesmučljiva in brez ropot