
SONCE IN SONDA
Živjo. Danes smo med smuko s Porezna proti Davči, na senožeti pod gozdom, našli lavinsko sondo. Lastnik naj pokliče na 041-736-616. Geslo ob klicu: znamka in barva ;)

Živjo. Danes smo med smuko s Porezna proti Davči, na senožeti pod gozdom, našli lavinsko sondo. Lastnik naj pokliče na 041-736-616. Geslo ob klicu: znamka in barva ;)

V nedeljsko megleno jutro sem se težko spravil, cilj sem si seveda izbral že dan prej, a v mokro sluz me ni nič kaj vleklo. Na Ljubelju parkiram taktično, na starih flikah asfalta, na srečo plačam 3 ojre in v samogovoru spešim gor, brez upanja na lep dan in kar malo s strahom: z Begunjske Vrtače se

Prav prijetno se je bilo danes vzpenjati proti Zelenici, saj je bil "promet" kljub čudovitemu vremenu dokaj redek. Ker se mi pod Šentancem nič kaj ne lušta natikati srenačev, jo raje potegnem v sončno krnico pod Vrtačo. Zavijem v osrednjo grapo in ko psi ne funkcionirajo več, se obujem v dereze in p

Ob pomladnih temperaturah in skozi oblačnost smo se na Begunjščico vzpeli po čez in čez prehojeni Centralni grapi, ki je v soboto popoldan v izbirnem postopku premagala sicer lepo zalito Zahodno grapo. Servisna cesta je na več mestih splazena, prav tako pa je zaradi visokih temperatur nekajkrat močn

Dolgo časa sva žleb opazovala samo v vodničkih. Pač, predaleč je, sva z Gorenjske, in podobno metanje peska v oči. Pri slapu Rinka so smuči romale na nahrbtnik, peš potem skoraj do Okrešlja. Tam razprava ali na sedlo ali v žleb, pa kmalu ugotoviva, da sva že tako visoko, da ... Kmalu si nadeneva sre

Na pustno soboto smo smučali z Obirja – eni čez Severno-zahodni žleb (Gipfelrinne), drugi po Jagovčevi riži. Smuka spodaj po gnilcu, zgoraj OK.Sam žleb je bil pa super – trda grifik podlaga čez celoten žleb. Tako lepo speglanega še nismo smučali – priporočamo!

Včeraj pod vrhom Wandspitze gledam čez dolino In der Faschaun, naravnost proti Maltabergu. Skalnat greben, ki se z vrha zahodno nadaljuje proti Reiterecku ima nekaj ranljivih (smučarskih) točk. Odločitev za današnjo turo je bila sprejeta. Z Markom danes med prvimi parkirava na Maltabergu. Oblačno, v

Je bilo treba testirati novo opremo - novi pancarji so vedno nek “suffer”, zlasti, če te pestijo operirana peta in prastare ozebline na prstih….torej ena res kratka… Iz Ljubljane šele malo pred deveto. Iz Neveje se potegnemo na Prevalo, pogled v Krnico ni prepričal (megleno morje vse do višine prve

Za danes sem iskal turo, ki ni predolga in poteka po soncu - izberem Špik! Kačji graben je slabo zalit, zato sem se gor odpravil po markirani poti ob grabnu. Zajle so večinoma zunaj, na poti je še sneg. Načrtno sem štartal šele nekaj čez deseto zjutraj, saj zgornje plazovine sonce odtaja dokaj pozno

To turo sem ogledal 1. januarja letos, ko sem bil prvič v tej sezoni nad Maltabergom. Z vrha Poisniga je med njim in Sternspitzem zadaj skrita krnica Wandspitzkar. V njej je bila sled navzgor in fantastični zavoji v 20 cm pršiča navzdol. Smučati je začel na sedlu sto metrov pod vrhom.Danes je bilo v

Vremenska ni bila najbolj obetavna, nočne tempertaure so bile visoke. Brez točnega cilja štartam in se usmerim v Suho ruševje, za vzpon na Vrtačo izberem levo grapo, kjer so bile snežne razmere sicer dobre, a za smuko dva prehoda ne prav privlačna, čeprav bi se dalo. Sneg je nad gozdno mejo pomrznil

Kljub jutranjemu rokovanju z rumom gremo na Gummo brez ruma…. Začetna ideja je bila sicer Preber, tam smo bili že večkrat, na Gummi pa le enkrat, pa še napoved vetra in Tomov prijazni nasvet…torej na Gummo. Parkiramo na zgornjem parkirišču (cesta do tja je kopna) in po lepo poratrakirani in primerno

Po ledeni Kukovi špici prejšnji teden in Centralni v Begunjščici pred parimi dnevi, sem se danes odločil za bolj odtaljena in sončna pobočja. Štart v Krmi pri zadnji kmetiji - naprej ne gre (niti s 4x4). Krma se je vlekla, tako kot običajno, je pa višje sonce lepo odtaljilo podlago in je bila pot pr

Na izhodišču ob glavni cesti je bilo zjutraj -5st. C, temu primerno je bila cesta do Viške planine trda. Sneg je večinoma skrit pod drevesi in mu otoplitev zadnjih dni ni škodila, kjer pa sonce posveti na cesto ga počasi zmanjkuje. Danes sta dve nekaj metrski kopnini, a pri vzponu in kasneje pri smu

Mogoče bi moral biti naslov tegale "kdo bi rekel, da je sve to mogoče v enem dnevu". Me je v bistvu malo sram, da sam nikoli nič ne objavim, rad pa seveda pogledam objave drugih. No, poskušam kaj spremeniti v bodoče s tole prvo.Do parkirišča nad Slaparsko vasjo se pripeljeva ob 930 dva avtomobili, o

Nekaj čez osmo zjutraj se pripeljeva pod Nevejski preval na izhodišče. Hvalospevi o debeli snežni odeji izpred parih dni so danes na začetku izgledali dokaj klavarno. Bivše smučišče je v zgornjem delu že skoraj povsem kopno, po cesti do planine je snega sicer dovolj (razen na enem delu). V območju p

Zjutraj, ko je že dan parkiram na običajnem mestu za zimski vzpon na Hochalmspitze. Cesta v dolino Malte je kopna do prvih ovinkov in spodnjih tekočih slapov. Višje se zasneženost in predvsem zaledenenost ceste povečuje iz metra v meter. Kak kilometer pred mostom (izhodišče, s očiščenim prostorom za

Včeraj ponoči sva se z Vidom Praprotnikom lotila Razorjeve stene nad Krnico. Vzpon je bil zelo udoben (ponekod malo več uležanega pršiča, drugod malo skorje). Po res dolgi noči naju je na vrhi desne rampe (gor gledano) končno ujel dan. Ambient v steni je res vrhunski. Takšna tišina, ki se je v dolin

Če sem včeraj izbral bolj senčno turo in z Hajneževega sedla rezal zavoje v trd, grifing sneg (odlično), sem se danes odločil še za sončno stran Karavank. V popolni samoti krenem iz Planine pod Golico in že ob devetih sonce prav prijetno greje po senožetih in gozdovih proti vrhu. Sneg pod sedlom je

To je tura na kateri se je v nedeljo zveličala lokalna turnosmučarska scena. Zakaj, je jasno. Strma SZ flanka, ki pade direktno v dolino ima 1170m višinske razlike. Gor gre skoraj vse na cik-cak. Zadnjih 100m peš. Razmere zahtevne. Veter je tudi tu veliko pokvaril. Za solidno smuko se je bilo potreb