Katarza v Peričniku
»Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti sanje uresničile« ( Paulo Coelho, Alkimist, str. 33, založba: Vale – Novak)
»Kadar si nečesa res želiš, stremi vse stvarstvo k temu, da bi se ti sanje uresničile« ( Paulo Coelho, Alkimist, str. 33, založba: Vale – Novak)
Do vključno četrtka 26.01.2017 zbiramo na sestankih Odseka vaše prijave za registracijo pri Komisiji za alpinizem (KA), ki: zahteva oddane vzpone na Moj AO (10 alpinističnih vzponov v letu 2016), stane 4€, plačano morate imeti članarino PD Kranj – PZS (poravnate jo lahko na PD-ju v času uradni
V nedeljo smo imeli tečajniki AO Kranj skupno ledno turo. Z mentorjem Lukom smo se odločili za slap Julijana v Trenti. Zelo zgodaj zjutraj (=ponoči) smo skupaj z Davidom in Bojanom odrinili proti Trenti. Kmalu je Luka ugotovil, da je doma pozabil svojo super malico – solato s piščancem (ki pa je še
V nedeljo smo imeli tečajniki skupno turo. Plezat smo šli slapove med Trento in Rabeljskim jezerom. Marko (lanski tečajnik) in Marko (letošnji tečajnik) sva bila deležna Sebatove zagnanosti in prvi smo napadli Kuklo v Trenti. Slap je širok za dve navezi, led pa veliko boljši kot na tečaju pod Prisan
“Žametna” zima ima svoj čar, ki te ne spusti (otopeli prsti, prezeble okončine, zmrznjen ksiht so njah, ampak plavi členki in ostale modrice so lep spomin, pa občutki, ko snemaš dereze…da moraš ponoviti). Ker z Janezom nisva “na rezultat”, sva se podala po poti tehniške
Z Mesotom sva šla danes v Vrata plezat Jasnin slap. Dostop sem poiskal že enkrat prej, tako da sva zjutraj samo še zagazila od Peričnika naprej, nato mimo Galerij, preko Bistrice in malo naprej levo gor v grapo. Bilo je prijetno zimsko vzdušje s kristalnim sipkim snegom na tleh in na drevesih in min
Včeraj smo šli trije na J na lov za Gozdno vilo. Priključili smo še četrtega J, ki jo je prav tako iskal. Skupaj smo našli, jo splezali, se vrnili do avta in rekli, da gremo pa sedaj še Nedeljski slap, ko pa je ravno nedelja in mora biti nekje blizu. Nakar ugotovimo, da je to […]
“Ne hodite ven, če ni zares potrebno”, “Kako se obleči v mrzlih prihajajočih dneh”, raznobarvni alarmi, izredno stanje v UKC in ostala opozorila privabijo na plano razna živopisana bitja s špicami na okončinah. Otvorila sva z Janom v Luševem grabnu, kjer sva za dan ali dva pr
V četrtek, 26.1.2017, ob 18:30, ima Alpinistična šola (AŠ) predavanje: Bivakiranje in taborjenje
Petkovo sneženje je povedalo, da bo treba spremeniti plane za soboto. Tuhtanje je pripeljalo do ideje o Prednji glavi. Če bo led slab ali ga ne bo bomo pa opravili turni smuk na Vršič, saj ga je na zaprti cesti bilo že v petek popoldne 60 cm (snega namreč). Tako smo zjutraj najprej čez “pol [&
Lepega nedeljskega jutra, ob ugledni frikovski uri 7.00, smo se z Andrejo, Lukcem in Mihcem odpravili poiskat kakšen fajn slap. Na kavi srečamo še Matjaža, ki se je s soplezalcem prav tako kot mi odpravljal proti Zajezerom. Ko parkiramo, se mimo nas sprehodi 7 klajmberčkov, za nami parkira še nekaj
Že dolgo nisem ničesar napisal, a nič bat, bom nadoknadil. 🙂 Zdaj, ko so idealne razmere mimo, pa tako ali tako je povsod v ledu gneča, lahko naredim malo reklame za nazaj.   Sinji slap Letos sem bil v službi na vrsti za dopust okrog novega leta, zato smo petek, 30.12. izkoristili za Sinji sla
Z Bojano in Romanom smo danes splezali slap “Gozdna vila” na Spodnjem Jezerskem. Bila je dobre volje, v novi beli obleki in nas prijazno spustila čez.
V četrtek, 19.1.2017, ob 18:30, ima Alpinistična šola (AŠ) predavanje o geografiji.
V ponedeljek sva bila z Gerbcem v Lušovem grabnu v Vojah. V prvem raztežaju je bil nekoliko tanek led, višje pa so bile razmere super. V torek smo šli s Tičarjem in bratoma Klančar v Prednjo glavo plezat Drugi slap, ki ponuja dobre razmere. Tudi zavesa v najtežjem raztežaju je dobro narejena. V sred
Do vključno četrtka 26.01.2017 zbiramo na sestankih Odseka vaše prijave za registracijo pri Komisiji za alpinizem (KA), ki: zahteva oddane vzpone na Moj AO (10 alpinističnih vzponov v letu 2016), stane 4€, plačano morate imeti članarino PD Kranj – PZS (poravnate jo lahko na PD-ju v času uradni
V dobi socialnih omrežij in vsespolšne uporabe interneta sva se z Mihcem soglasno odločila, da usmeriva svoje plezalne ambicije v prve ponovitve smeri. Tako zagotovo veš kakšne razmere te čakajo. 🙂 Sam dan sva si vzela lagano sportski, najprej v Italiji v največji “pajzl” na kavico ter
Zjutraj sva šla z Mesotom pogledat v Kokro. Splezala sva prvi slap ki sva ga videla solidno narejenega in sicer na levi strani, kmalu po prečkanju drugega mostu. Za ime nisva bila prepričana, mogoče ‘Tretji slap’. Kljub mrazu led ni bil pretrd, saj je precej vodnat.