
Vincekovanje v Podgorce
V soboto, 21. januarja 2023 vas vabimo na pohod po južnem robu Slov. goric na Vincekovanje v Podgorce. The post Vincekovanje v Podgorce first appeared on Planinsko društvo Slovenske Konjice.
Kronološki pregled vseh novic

V soboto, 21. januarja 2023 vas vabimo na pohod po južnem robu Slov. goric na Vincekovanje v Podgorce. The post Vincekovanje v Podgorce first appeared on Planinsko društvo Slovenske Konjice.
S Tanjo sva se v soboto odpravila na Tursko goro z Okrešlja do kotličev in nato po zavarovani poti do vrha. Kljub nizki snežni oddeji so gore še vedno dokaj zasnežene, zaradi toplih dnevov in hladnih noči pa je sneg… Preberi več →

Najprej kratek opis razmere, tako imenovani TLDR: vseskup en safr, samo se kar da. Štartamo relativno pozno, nekaj čez 9 iz Planice. Do Tamarja izica valda. Od tam naprej v gozdu takoj vidiš, da bo dol grede kombinacija tobogana pa rodea s ščepcem ovir. Sem si zaprisegel, da ob naslednjem obisku na

16 nas je od Spoznavanja vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica za vlak ob 13.35, ena se nam pridruži na Bregu. Vsi smo namenjen v Ljubljano gledat praznične lučke. Foto: Marta Brežan.Nekaj po tretji uri, ko prispemo na cilj, še ne gorijo, zato čas izkoristimo za ogl

Hitro se bliža maraton v Maroku, zato zdaj pridno nabiram km. Na roko mi gre tudi vreme. Za konec tedna sem imel v planu daljši tek. Odločil sem se za Svečinsko pot. Kontaktiral sem z Karmen, če se mi pridruži. Takoj je bila za akcijo. V nedeljo ob 05:28 uri sva se podala na pot. Ker je bilo ja

Na letošnjem novoletnem pohodu nas je bilo 43 pohodnikov. Veseli nas, da so se nam pridružili tudi mini planinci in njihovi starši. {gallery}2023/Novoletni_pohod_23{/gallery}

Pogled s Hagener huette razkrije nekaj km dolgo sled, ki preči od Kreuzkogla 2686 (Sportgastein) do Mallnitzkogla 2611. Z nje se kot bi potegnil z grabljami, vijejo sledi tisočerih smučarjev v Weissbachtal. Proti Vd. Geiselkopfu 2974 se jih je včeraj podalo le 6. Na Feldseescharte ni prečil nihče
The post Vabilo KD Črna: Korošci plezajo, 85 let organiziranega alpinističnega delovanja appeared first on Alpinistični klub Črna na Koroškem.
Ker so pri nas snežne razmere bolj švoh, sva se z Rokom peljala v Visoke ture. Za trening sem bila 3 krat na Treh kraljih, urejene proge mi grejo, kaj pa v hribih? Bomo vidli.
Planinska kultura | Ob 11. decembru, mednarodnem dnevu gora, so se v Mestni knjižnici in čitalnici Idrija z različnimi dogodki vključili v mednarodni festival Brati gore, ki ob podpori Alpske konvencije spodbuja praznovanje kulturne raznolikosti in hkrati podobnosti v Alpah ter povezuje g
Splošno | Ob začetku novega leta je vedno zanimivo narediti pregled preteklega leta. Na osebnem področju nas ponavadi zanima, katere cilje smo dosegli in kje smo se izboljšali, na strokovnem področju Planinske zveze Slovenije pa nas je zanimalo, katere teme vas ljubitelje planinstva najbo

7.1.2023 Izredno lepa, a kar dolga tura. Start s, parkirišča na Maltabergu in po dolini na sedlo pod Reitereckom. Nato smuk po smeri vzpona nazav v dolino in prečenje potoka, ter vzpon na sedlo Torscharte in naprej vzpon na Subeck. Smuk iz Stubecka direkno na Maltaberg. Skupno cca 6 ur in nekaj čez

Čestitke Danilo Lesjak in Miljko Lesjak za prejet naziv odličnik Mednarodne zveze za fotografsko umetnost (EFIAP- Excellence FIAP). Dobro luč! Več: Fotografska zveza Slovenije

Danes taxi zaradi “nevarno” poledenele ceste ni vozil, torej štart iz doline. Ker smo se iz Ljubljane odpeljali precej pozno (šele malo pred pol deveto), zavijemo proti nekoliko nižji Hagener hutte. To se je izkazalo v bistvu za kar dobro odločitev - samoten vzpon po levi strani jarka (srenači so pr

Startala sva ob 8.20 na odcepu za pot za Cmirom. Na plazovini je začeteke strnjene snežne odeje, ki je kar kompaktna, zato nadaljujeva z derezami, Okoli 12ih sva na vrhu Cmira. Pihal je zahodnik. Spust po vršni flanki za 4* (malo odjenjano, super pela), kasneje pa trdo, a znosno 3* (po rezervni), na

V soboto, 7. januarja 2023, smo izpeljali tradicionalni novoletni pohod na Donačko goro. Kljub temu, da je bolezen nekaterim članom preprečila udeležbo, se nas je pohoda udeležilo lepo število. Večina se nas je zbrala ob 7:30 uri, pri šoli v Cirkulanah. Vožnjo smo nadaljevali do Žetal,

Malo snega nad Mallnitzem. Šlo je glih za glih, pri spustu celo 2x po travi.Smučarija vseh vrst in nič posebnega, bolj slaba kot dobra.Taxi danes ni vozil (tudi včeraj, ko so imeli sosedi praznik, menda ne), tako da smo štartali iz doline.

Na sam božični dan, ki naj bi ga preživeli doma z družino, se nečakinjina družina spomni, da bi šli pogledat lučke v Zagreb. Vlak nekaj čez pol deseto iz Sevnice je že odpeljal, kako torej v Zagreb? Preko Harmice, seveda! Z avtom se zapeljemo v Dobovo, potem do mejnega prehoda Rigonce, kjer nam oboj

Najprej nas je bilo spet trinajst od Spoznavanja vrednot pri Društvu Univerza za tretje življenjsko obdobje Sevnica, namenjenih v Zagreb, na koncu petnajst. Povratna karta za Zagreb sicer stane osem evrov, kot skupina pa smo plačali le pet, do Dobove in nazaj nam je služila naša rdeča za zastonjske

Doma pa le nismo... je bil še najpogostejši utrinek danes na turi. Cesta z Mrzlega studenca do Zajavornikov totalno poledenela, a normalno prevozna. Pot prav tako beton, velika večina je uporabljala derezice. Snega do križišča s potjo, ki pride od spomenika, za silo dovolj, navzdol so to 3 kratke pr