
Hruščanski vrh, Dovška baba, Koprivnjak, Sedlo Rožca
Ko se poklopi sončen ponedeljek z novozapadlim snegom nad mestom, se pišejo posebne zgodbe.
Kronološki pregled vseh novic

Ko se poklopi sončen ponedeljek z novozapadlim snegom nad mestom, se pišejo posebne zgodbe.

Malo trme in malo mišic .... več trme, maca, macola in majzl in pot je spet prehodna. Tako se glasi poročilo s čiščenja planinske poti iz Žabč do planine Lom na odseku nad Mežnarico. Naši super markacisti! Več fotografij tukaj
Po sobotni vodni avanturi, kjer smo vsak na svojem koncu iskali sneg, smo si za nedeljo zaželeli nekaj puhastega pod smučmi. Zato smo tako kot zadnja leta, v kriznih trenutkih prepustili odločitev Petru in se nismo preveč obremenjevali, v katero … Beri naprej →

Skorajda neverjetna sprememba v dobrem tednu dni. Novozapadli sneg je na Dovški Babi naredil odlične razmere. Presenetljivo je greben nad kočo Dovška Rožca 24 ur po sneženju še vedno v pršiču. Veter do zadnjih 100 dolžinskih metrov ni naredil nobene škode. Vzpon je tako potekal v izrednem ambientu n
V nedeljo, 18.12.2022, bo izvedena: A) obnavljalna plazovna delvnica (9:00 do 13:00) in B) prikazane bodo osnove turnega smučanja (13:00 do 16:00). Dobimo se na Treh Kraljih pri Jakecu! Za potrebe tujih agencij izvajamo plazovne delavnice. Osredotočeni smo na obiskovalce gora v zimskih razmerah,
Alpinizem | Pošiljamo vam razpis za ponovno pridobitev licence po daljšem časovnem premoru. Na razpis se lahko prijavijo samo posamezniki, katerim je licenca potekla pred in vključno z letom 2015.

Kljub temu, da je dez v preteklih dneh dodobra nacel ze tako bogo snezno podlago, je turo mozno izpeljati "od avta do avta". Na splosno je od Neveje do visine ca. 1700m snega ravno toliko, da se ne hodi po travi. K sreci je vcerajsnji in danasji mraz to tanko namoceno podlago fino zabetoniral. Tako

V nič kaj soparnem jutru pri -11ºC vprežemo pse pri Tonkini koči, do kjer nas pripelje ratrak, od tam pa se z uigranim drsnim korakom hitro prežarčimo na prelaz. Tam nas pobožajo prvi sončni žarki, ki po gaženju navkreber kmalu postanejo nadležni. Prvič zato, ker nas med napori pri gaženju v breg pr

Super pošihtna turca iz Lom po ex smučišču, če je želja se lahko podaljša do Javornika. Sam sem šel 2x gor. Nobene gužve :)

Čestitamo Dariu Mariu Simaz, članu fotografske skupine PD Tolmin, za dve zlati nagradi. Na salonu Exposure 2022 v Indiji je prejel zlato nagrado FIAP za fotografijo In winter 3, na salonu Light line international salon 2022, pa zlato nagrado za fotografijo Winter light 2 W. Dobro luč Mario! Nagrajen

Mladi planinci in njihovi mentorji smo se na sončen torek, 6. 12. 2022, odpravili na nočni pohod. S pomočjo barvnih sestavljank smo odkrili, da je cilj pohoda Kozlov rob.

Društvo bibliotekarjev Maribor je organiziralo predbožični izlet v Villach in Velden ob Vrbskem jezeru. Odhod avtobusa je bil ob 08.00 uri izpred dogovorjenega mesta v Mariboru in vožnja po dravski dolini do Beljaka, drugega največjega mesta na Avstrijskem Koroškem. Ob prihodu smo si ogledali mestne

Kože sva si nadela pri avtomobilu, saj je snega za vzpon dovolj že na Dolini pod Golico, s smuko pa zaključila mnogo višje, ker snega za spust do izhodišča vendarle ni dovolj oziroma ta tudi na "zasutih" mestih še ni dovolj predelan. Njegova količina je vseskozi odvisna od mikrolokacije in se močno

Planinsko društvo Tolmin vabi v nedeljo, 18.12.2022, na 14. Pohod ob meji brez meje. Pohod poteka po meji med Italijo in Slovenijo po cestah in poljskih poteh. Izhodišče pohoda je v Medani pri vaškem domu ob 8.30 uri. Za nezahtevno, krožno pot bo 5.30 ur hoje. Ker se bomo gibali tudi po italijanskem

Vse je res, kar je napisal Tadej. Novo je samo to, da število smučarjev letos narašča na kvadrat tudi že ob ponedeljkih dopoldne.
… po daljšem časovnem premoru – Strokovni delavec 2 – športno treniranje – planinstvo-alpinizem, modul Alpinistični inštruktor Na razpis se lahko prijavijo samo posamezniki, katerim je licenca potekla pred in vključno z letom 2015. OPOMBA: Za vse druge, ki so licenco obnavljali v l

Včeraj je bilo nad Ljubeljem precej slabo, zato sem šel danes z ne preveč velikimi pričakovanji na eno hitro predšihtno... In zadel sem terno! Okoli 10cm pršiča, v zatišnih legah še nekoliko več, tako da je bila res lepa smučarija od vrha do podna... Je pa snega na splošno še zmeraj premalo, tako da
